Ks. Oko: Aborcje to efekt rozpasania seksualnego. Na mężczyznach ciąży zbiorowa wina, jak na Niemcach wobec Żydów

- To spór ateizmu z chrześcijaństwem. Ateiści w Rosji byli prymusami ludobójstwa, ale też prymusami aborcji. Troska o chorych, dzieci, starców jest wymagająca. Łatwej ich zabić - tak ks. Dariusz Oko mówił w ?Kropce nad I? o sprawie prof. Bogdana Chazana, który odmówił pacjentce wykonania zabiegu przerywania ciąży, powołując się na klauzulę sumienia.
- Prof. Chazan i inni ludzie wierzący nie są Bogiem i nie uważają, że mają prawo decydować o życiu człowieka, żeby mieli prawo człowieka zabijać - mówił w programie Moniki Olejnik ks. Dariusz Oko. Nawiązał przy tym do sytuacji w Rosji. - Ateiści w Rosji byli prymusami ludobójstwa, ale też prymusami aborcji. Jedną z pierwszych ustaw, jakie wprowadził Lenin, było uwolnienie aborcji. Ostatecznie to jest spór ateizmu z chrześcijaństwem. Dla ateizmu typowe jest promowanie aborcji, ale też eutanazji. Wiadomo, że troska o chorych, dzieci, starców jest wymagająca. Łatwej ich zabić. Ateiści mają tendencję, żeby swoją wygodę i przyjemność stawiać ponad życie osób, np. ponad życie chorych dzieci czy chorych starców - stwierdził.

Prawo stanowione? Naziści też stanowili prawo

Ks. Oko odniósł się też do argumentacji Roberta Biedronia, ze lekarzy - podobnie jak innych obywateli - obowiązuje prawo państwa, w którym żyją, a to prawo zezwala na aborcję w konkretnych przypadkach. - Nie chodzi o poglądy religijne, ale o prawo naturalne - stwierdził. - Przecież w Norymberdze nazistów skazano za to, że sprzeciwiali się prawu naturalnemu. Na podstawie ustaw nazistowskich wymordowano tysiące partnerów chorych psychicznie. I to robili lekarze, którzy nie mieli odwagi się sprzeciwić. Czyli według pana posła byli niewinni, bo stosowali prawo stanowione - zripostował.

Jak dodał, w Polsce nie ma problemu z dostępem do zabiegu przerywania ciąży. - Jeżeli ktoś chce zrobić aborcję w Polsce, to znajdzie lekarzy, którzy ją chętnie zrobią. Choćby lekarzy z partii Palikota. Tacy lekarze mogą sobie wywiesić tabliczkę: ja nie kieruję się sumieniem, ja kieruję się zdaniem Palikota - powiedział.

Aborcja bierze się z rozpasania

Ks. Oko zgodził się z Robertem Biedroniem, że można mówić i "piekle kobiet" i o tym, że mężczyźni nie są bez winy. - Ja zawsze mówię, że wina mężczyzn wobec kobiet jest wielka jak ocean, a kobiet wobec mężczyzn może jak jeziorko. Na nas mężczyznach ciąży taka zbiorowa wina wobec kobiet, jak na Niemcach wobec Żydów i innych narodów europejskich - stwierdził.

- Bądźmy uczciwi, to piekło kobiet wynika ze strasznego egoizmu mężczyzn, którzy swoją przyjemność seksualną stawiają ponad cierpienie kobiet, którzy chcą mieć seks kosztem aborcji, kosztem poniżenia kobiet. I o tym trzeba mówić. Większość aborcji wynika z rozpasania seksualnego - podsumował.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (363)
Ks. Oko: Aborcje to efekt rozpasania seksualnego. Na mężczyznach ciąży zbiorowa wina, jak na Niemcach wobec Żydów
Zaloguj się
 • Alfred Kwolek

  0

  To jest bzdura z tym że lekarze pokatolikowani są najlepsi... Ten OKO konfabuluje na temat lekarzy klauzulowanych religijnie i tym rzeczywistość polskiego pacjenta fałszuje... Pofesor OKO ( nie jest profesorem sensu stricte) doskonale jednak wie, bo do tego został na TEOLOGII Katoli wytresowany, jak zmanipulować medialnie wszystkich, w których gigasekta, której jest on wiernym sługusem, wdrukowała wiadomości o Jezusie. Nikt bowiem z tą wiedzą, się w Polsce ani na całym Świecie nie rodzi... Tak Matka Natura... PANI NASZA jeszcze nie zdurniała, aby każdy się w Polsce rodził z wiarą o Jezusie... A na pewno nasi PrapraprapraOjcowie, tysiące lat żyli swoje życie szczęśliwie nic o Jezusie nie wiedząc.... Do czasu aż ci rzekomi PASTERZE PRAWDY, przyszli do Polan pieszo, boso w workach na śmieci, by od tego czasu zacząć zamieniać wszystkim POLANOM szare komórki mózgowe w czarne, gigasekcie spolegliwe.... Ten OKO dzisiaj drwi z Nas wszystkich, pierpapier o Ewolucji, bo w rzeczywistości każdy zmanipulowany przez nich po urodzeniu się do wiary gigasekty POLAK, zmienia swoją osobowość z Homo Sapiens do oczekiwanego przez gigasektę.... HOMO BUCEFALIS... Bo od tego czasu/od tej chwili katechizowania, czyli pokatolikowania, gdy go tej wiary, religijne wariaty mistyczne nauczą, jest on wiarą gigasekty zniewolony tak mocno, że się sam o własnych siłach psychicznych nie jest w stanie z niej uwolnić !. Taka to EWOLUCJA, o której wam wykłada na każdym kroku, ten rzekomy szermierz PRAWDY prawdziwej naprawdę pofesor OKO.

 • mirekch60

  Oceniono 1 raz 1

  Co za debil!!!

 • mirekch60

  Oceniono 1 raz 1

  Napiszę wprost,rodacy powstańcie z kolan.!!!

 • robkita

  Oceniono 3 razy 3

  Co za kompletny idiota. Chyba zadne zdanie ktore wypowiedzial nie jest zgodne z prawda.

 • brunetwroc

  Oceniono 3 razy 3

  Chyba złożę doniesienie do prokuratury na ks. Oko. Czuję się głęboko urażony stwierdzeniem, że na mnie jako mężczyźnie ciąży wina, jak na Niemcach wobec Żydów. Odnoszę wrażenie porównania mojej osoby do nazistów :-/

 • clarus2

  Oceniono 5 razy 5

  A na "panach" w czarnych kieckach ciąży wina zbrodniczych stosów, wojen na tle religijnym, pogromów i OGŁUPIANIA ludzkości FAŁSZYWĄ, PODSZYWAJĄCĄ się pod CHRZEŚCIJAŃSTWO - BAŁWOCHWALCZĄ religią.

 • wuem43

  Oceniono 4 razy 4

  Już na oko wyglądana przygłupa

 • pogodny100

  Oceniono 4 razy 4

  h... ci w oko.

 • 0zoja29

  Oceniono 5 razy 5

  ks. Oko niech się lepiej zajmie rozpasaniem seksualnym w kosciele !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX