Berlin wydala szefa CIA w Niemczech. Chodzi o aferę szpiegowską w MON i wywiadzie?

Rząd Niemiec wydalił z kraju rezydenta amerykańskiego wywiadu. Szef CIA w Niemczech musi opuścić ten kraj w związku z domniemaniami, że USA prowadziły działalność szpiegowską w niemieckim wywiadzie i ministerstwie obrony.
Według informacji posła CDU Clemensa Binningera, rząd RFN wydalił z Niemiec pracownika amerykańskiego wywiadu. Krok ten jest "reakcją na nieistniejącą obecnie współpracę w próbach wyjaśnienia sytuacji" - powiedział polityk chadecji. Clemens Binninger jest przewodniczącym Parlamentarnego Gremium Kontrolnego ds. tajnych służb (PKGr). Informację tę przekazał po czwartkowym posiedzeniu gremium w Berlinie, na którym rząd Niemiec poinformował o swej decyzji. Chodzi o szefa amerykańskich służb wywiadowczych w Niemczech.

Wiadomość tę potwierdził rzecznik rządu Steffen Seibert. - Przedstawiciel służb wywiadu USA w ambasadzie Stanów Zjednoczonych w Berlinie został wezwany do opuszczenia kraju - powiedział Seibert. Nadzwyczajne posiedzenie PKGr zostało zwołane w związku z wykryciem domniemanych przypadków działalności szpiegowskiej USA w niemieckim wywiadzie Bundesnachrichtendienst i w Ministerstwie Obrony Narodowej.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (53)
Berlin wydala szefa CIA w Niemczech. Chodzi o aferę szpiegowską w MON i wywiadzie?
Zaloguj się
 • rydzyk-rydzyk

  0

  Nie ma się co dziwic, ze USA nie ufa Niemcom. Merkel (jak wiele(u) w rzadzie pochodzi z Niemiec Wschodnich, mowi po rosyjsku i jak na gust wielu osob, ma nieco zbyt dobre kontakty z Putinem.

 • blue911

  Oceniono 4 razy -2

  A pan S.Mull dziala w Polsce jak u siebie w domu I szarogesi sie przy pelnym poklasku MSZ. On powinien byc ponownie deportowany za wroga dzialanosc agenturalna wobec naszego panstwa. Jewreje calkowicie opanowali polski rzad ,jak widac?

 • supertlumacz

  Oceniono 2 razy 0

  Dobrze że kanclerz Angela Merkel ciągle zakonspirowana
  thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/976-masakra-w-odessie-czyli-jak-banderowcy-pielegnuja-tradycje.html
  komentarz #1

 • matheews

  Oceniono 14 razy -8

  Berlin tak na prawdę prowadzi podwójną grę. Są w UE i NATO, ale jakoś tak miękną w stosunku do ruskich. Niby chcą sankcji, ale jak należałoby je wprowadzić to gadają, że trzeba wysłać najpierw misję OBWE i prowadzić dialog.
  Amerykanie to wiedzą i ich szpiegują. Stąd te afery szpiegowskie. Informacje nt. szpiegów w RFN mają od Snowdena, który siedzi w ZSR...Rosji. Ruskim zależy na skłóceniu RFN z USA. Będą mieli wówczas pretekst, że wszystko jest "inspirowane" z Ameryki i będą grać na dalsze zmiękczanie Niemców, również strasząc zakłócaniem dostaw gazu.
  Polska w tym wszystkim jest w trudnym położeniu (jak zwykle), ale nie mamy wyjścia i musimy współpracować z USA, żeby nie doszło do zbliżenia na linii RFN-FR.

 • tomeckm

  Oceniono 9 razy 3

  Haha , rezydent CIA na kraj co miał robić ? , gazety czytać. Niech przyjedzie do Polski to mu murzyni będą łaskę robili a w Stanach to go mogą tylko postrzelić. .

 • matheews

  Oceniono 6 razy -4

  Sami znawcy CIA, szpiegostwa i w 100% przyzwoici obywatele się odezwali.

 • ureq

  Oceniono 9 razy 7

  Bo to sa Niemcy, my bysmy temu rezydentowi "zrobili łaskę" po takich informacjach....

 • stary.gniewny

  Oceniono 7 razy 5

  Amerykański agent wpadł ponieważ nie znał piosenki z Piaskowego Dziadka.

 • stary.gniewny

  Oceniono 2 razy 0

  Dżej tłenty tri

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX