Rewizja u pracownika niemieckiego MON. Jest podejrzany o współpracę z CIA

Niemiecka prokuratura poinformowała, że przeprowadzono rewizję w domu i miejscu pracy mężczyzny podejrzanego o współpracę z CIA. To drugi już w ciągu ostatnich dni tego typu incydent kładący się cieniem na stosunkach Niemcy - USA.
Podejrzany miał pracować w niemieckim ministerstwie obrony. Według informacji zdobytych przez dziennikarzy publicznych stacji radiowo-telewizyjnych NDR, WDR oraz dziennika "Sueddeutsche Zeitung" niemieckie władze uważają ten przypadek za poważniejszy od poprzedniego.

Już dwóch domniemanych szpiegów?

W ubiegłym tygodniu aresztowano bowiem 31-letniego pracownika niemieckiego wywiadu zagranicznego BND, który miał przyznać się do współpracy z CIA.

Niemiecka prokuratura nie potwierdziła jak dotąd, czy aresztowano drugiego domniemanego szpiega. Najnowsza sprawa nie ma jakoby związku z poprzednią.

Rozmowa szefa CIA z Niemcami

Administracja USA usiłuje najwidoczniej łagodzić ewentualne zgrzyty w relacjach z Niemcami. Szef CIA John Brennan miał wczoraj przeprowadzić rozmowę telefoniczną z koordynatorem niemieckiego rządu ds. służb specjalnych Klausem-Dieterem Fritschem. Szczegółów rozmowy nie ujawniono.

Artykuł pochodzi z serwisu ''Deutsche Welle''

Więcej o:
Komentarze (18)
Rewizja u pracownika niemieckiego MON. Jest podejrzany o współpracę z CIA
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  Nie żadna rewizja tylko przeszukanie pomieszczeń - tak to się nazywa po policyjnemu.

 • zigzaur

  Oceniono 3 razy -3

  No i co z tego? W Niemczech kręci się masę filmów o generałach, którzy chcieli dogadać się z Amerykanami i Brytyjczykami, np. "Stauffenberg", "Rommel". Ci generałowie (oraz ich podwładni) są kreowani na bohaterów.
  Zatem niemiecki wojskowy (czy też urzędnik cywilnego MON) pracujący dla Amerykanów jest bohaterem.

 • jarek_nieporozumienie

  Oceniono 11 razy 11

  USA to bankrut, Niemcom nie oddali ich złota. Jesteśmy blisko upadku dolara i próby resetu walutowego (nowe Bretton Woods) na starych zasadach. Mam nadzieję, że tym razem banksterom na to nie pozwolimy.

 • mangusta12

  Oceniono 13 razy 9

  u nas ministrowie wynoszą na tacy informacje dla amerykańskiej sprzątaczki z ambasady

 • czuly-wojtek

  Oceniono 14 razy 0

  Jakoś mnie to nie dziwi. Nie dziwi mnie to, że Amerykanie mają nawet całą siatkę szpiegowską w Niemczech. I nie zdziwi mnie to, że mogą ją mieć tylko w Niemczech, olewając przy tym Wielką Brytanię, Francję o takim nic nieznaczącym dla USA grajdole, jakim jest Polska (tutaj szpiedzy nie muszą siedzieć, Polacy sami wszystko wręczają na tacy). Niech zgadnę - Niemcy, 69 lat po zakończeniu II WŚ. Czy to dziwne, że USA cały czas kontroluje kraj, którego naród (bo sam kraj istnieje od 65 lat) wywołał jeden z najbardziej krwawych konfliktów w historii świata? To normale. I niech tak zostanie, bo nie wiadomo, co może się dziać np. za 20 lat...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX