"Abp Jędraszewski ogłasza zrzutkę na Chazana. A nabożeństwo za matkę i kalekie dziecko, ofiary polskiego dżihadu?"

"Arcybiskup słusznie zrozumiał, że w tej sprawie pieniądze są najważniejsze" - tak ironicznie komentuje pomysł abp. Jędraszewskiego, żeby wierni zrzucali się na karę wymierzoną w szpital prof. Chazana, Stanisław Tym. Felietonista w najnowszej "Polityce" zastanawia się, jak osoby pokrzywdzone przez system opieki zdrowia odbierają polityczne zamieszanie wokół odwoływania lub nie rządu Donalda Tuska.
Stanisław Tym porusza w najnowszej "Polityce" sprawę prof. Chazana i tego, jak zareagował na nią kościelny hierarcha abp Jędraszewski. Ten zaproponował, żeby wierni zrzucili się na karę wymierzoną Szpitalowi Świętej Rodziny przez NFZ.

"Arcybiskup słusznie zrozumiał, że w tej sprawie pieniądze są najważniejsze. Nie znalazłem bowiem nigdzie informacji, by w jakimkolwiek kościele odprawiono nabożeństwo w intencji matki i kalekiego dziecka, ofiar polskiego dżihadu" - ironizuje felietonista.

"Wstajesz i... dynda ci to"

Tym patrzy też na ostatnie działania polityków z perspektywy osób pokrzywdzonych przez drożejące leki (dokładnie leki na choroby nowotworowe); osób, które stoją w długich kolejkach do lekarza, czy rodziców, którzy np. śpią na podłogach przy swoich dzieciach w szpitalu.

"Pytanie może demagogiczne, ale czy dla tych wszystkich upokarzanych ważne jest, w jaki sposób kandydat Gliński przedstawi swoją ciekawą osobowość - z tabletu czy na żywo?" - zastanawia się felietonista. "No więc wstajesz i dowiadujesz się, o czym rozmawiali Kaczyński z Ziobrą i Gowinem. Słuchasz i tak ci to dynda, że aż wypieków dostajesz" - podsumowuje Tym.

Cały felieton w najnowszym wydaniu "Polityki".