Kaczyński o aferze taśmowej: Wojna w układzie. W tej grze prawdopodobnie chodzi o wielkie pieniądze

- Wygląda to na spór o jakieś czysto materialne interesy, związane także z sytuacją w służbach. Nie sądzę, żeby ktokolwiek poza służbami mógł taką operację przeprowadzić - tak w rozmowie z ?Gazetą Polską? Jarosław Kaczyński ocenia aferę taśmową. Zdaniem prezesa PiS doszło już jednak do porozumienia między osobą, która stoi za taśmami, a rządem.
- Za kulisami musiało się coś stać i w tej chwili obserwujemy jakąś próbę zmiany w układzie. W grze najprawdopodobniej chodzi o jakieś wielkie pieniądze - mówi w wywiadzie dla "Gazety Polskiej" Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem za aferą taśmową stoją polskie służby. - Nie sądzę, by ktokolwiek poza służbami mógł taką operację przeprowadzić - ocenia.

Jarosław Kaczyński twierdzi też, że między osobą, która przekazała taśmy do "Wprost", a rządem doszło do ugody. - Jakieś dwa tygodnie temu. W przeciwnym wypadku poszłyby ostrzejsze taśmy - uważa.

Nie ma lepszego rządu dla Rosji niż rząd Tuska

Jarosław Kaczyński zdecydowanie odrzuca natomiast spekulacje o wątku rosyjskim w aferze taśmowej. - Trudno sobie wyobrazić lepszy rząd dla Rosjan niż rząd Tuska. Dlaczego mieliby ryzykować, że ten rząd zostanie zmieniony na taki, który będzie dla nich nieporównanie trudniejszym partnerem czy przeciwnikiem? - pyta.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości odniósł się też w wywiadzie do partii Janusza Korwin-Mikkego. Według niego to tylko pozorna opozycja, której rzeczywistym celem jest umacnianie władzy PO. - Partia Korwin-Mikkego jest stabilizatorem systemu - uważa Kaczyński. Całą jego działalność ocenia jako "odciąganie od realnej polityki" przede wszystkim młodych ludzie. - Ci ludzie, zamiast angażować się realnie w polskie sprawy, gdzieś tam bujali w obłokach, myśląc o rozwiązaniach, które, zdaje się, są stosowane na Wyspach Dziewiczych, ale nigdzie indziej - mówi.

Więcej w "Gazecie Polskiej"

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS