Sawicki: Giertych, Nisztor i Piński tworzyli grupę przestępczą. Powinna się nimi zająć prokuratura

- Trzej panowie spotkali się trzy lata temu i tworzyli grupę przestępczą, która przygotowywała się do szantażowania biznesmenów. Tymi trzema panami powinna zająć się prokuratura - mówił o najnowszym odcinku taśm ?Wprost? Marek Sawicki z PSL w Poranku Radia TOK FM. - Jeśli do końca wakacji nie wyjaśnimy przekonująco kwestii autorów i treści nagrań, najlepszą sprawą będą przyspieszone wybory - dodał w odniesieniu do całej afery.
Taśmy "Wprost" zataczają coraz szersze kręgi. Po opublikowanej wczoraj rozmowie Romana Giertycha, byłego wicepremiera, Piotra Nisztora z "Wprost" i Jana Pińskiego, redaktora naczelnego "Uważam Rze", ten ostatni zaczął zwracać uwagę na rzekome powiązania Nisztora z PSL.

Nisztor współpracuje z PSL?

- W lipcu 2012 r. przekazałem Piotrowi Nisztorowi informacje dotyczące Jana Burego z PSL oraz związanych z nim biznesmenów. Piotr nie zrobił żadnego użytku z tych materiałów, ale kilka miesięcy później został pracownikiem w spółce należącej do syna tego biznesmena - powiedział wczoraj Piński w TVP Info.

- O ile wiem, Jan Bury nie ma syna - uciął spekulacje w Poranku Radia TOK FM Marek Sawicki z PSL, minister rolnictwa. - Pan Piński zajmuje się Burym od lat. Jeśli ma jakieś informacje, niech je upubliczni - dodał.

"Na temat przestępców dyskutować nie chcę"

Po chwili Sawicki odniósł się do całej rozmowy. - Trzej panowie, jeśli wierzyć Nisztorowi, spotkali się trzy lata temu i tworzyli grupę przestępczą, która przygotowywała się do szantażowania biznesmenów. Tymi trzema panami powinna zająć się prokuratura. Dziwne, że Nisztor i Piński jako dziennikarze, czyli osoby zaufania publicznego, nie powiadomili o tej sprawie stosownych organów państwa. Więc w mojej ocenie uczestniczyli w przestępstwie. A ja na temat przestępców dyskutować nie chcę - stwierdził.

"Najlepsza sprawą będą przyspieszone wybory"

Sawicki zasugerował też, że PSL nie ma zamiaru zbyt długo podtrzymywać atakowanej taśmami koalicji. - Jeśli do końca wakacji nie wyjaśnimy przekonująco kwestii autorów i treści nagrań, najlepsza sprawą będą przyspieszone wybory. W dzisiejszym składzie parlamentarnym nie da się utworzyć sensownej większości poza PO. Żeby nie tworzyć iluzji i pozorów, lepiej oddać się pod ocenę wyborców - stwierdził.

- Opuścicie PO w trudnej chwili? - zdziwił się prowadzący Poranek Radia TOK FM Jan Wróbel. - To nie kwestia opuszczenia. Mieliśmy wczoraj długie spotkanie koalicyjne i rozmawialiśmy o tym. Albo organa państwa są na tyle sprawne, że są w stanie wyjaśnić całą tę sprawę, i rząd, premier, ministrowie mają pełne panowanie nad swoimi obszarami, albo trzeba się oddać pod osąd wyborców i wprowadzić nowe rozdanie - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (39)
Sawicki: Giertych, Nisztor i Piński tworzyli grupę przestępczą. Powinna się nimi zająć prokuratura
Zaloguj się
 • Krzysztof Bazan

  0

  Jeżeli tu nastąpi kiedyś państwo prawa, to niech się boji Kaczyński, tak Giertych powiedział u Olejnikowej w te szczujni opłacanej sowicie, czyli TVN, Giertych, ty się czujesz narazie bezkarnie, bo w sądach jeszcze reformy nie było, radzę weź dobrego adwokata, ponoć ten młody Kaszuba z serialu, jest dory.

 • delikatnaq

  0

  Chciałbyś dowiedzieć się w jakim miejscu jest twój były? Wejdź tu: qr.net/FzDG i namierz każdy telefon. Wystarczy wpisac numer i po sekundzie na mapie pojawi się punkt w którym znajduje się telefon! Naprawdę działa! Zobaczcie sami!

 • bozenaurszula31

  0

  a kto za te wybory zapłaci ?????
  zróbcie sobie wybory z własnej kieszeni!!

 • ad2009

  Oceniono 1 raz -1

  Niech gumofilcowy cwaniaczek sawicki nie spieszy sie za bardzo do wyborow, w korycie jeszcze troche jest i trzeba to wybrać.
  Moze sie okazać , że 5% to jednak wysoko i trzeba bedzie pisać skargi na przeprowadzenie wyborow...

 • olecki11

  Oceniono 4 razy 2

  psl też tworzy zorganizowaną grupę przestępczą (nepotyzm i korupcja to tam norma) ale jest przy głównym korycie więc może spać spokojnie

 • pyffello114

  Oceniono 7 razy 1

  A co na to wszystko Naczelna Rada Adwokacka???
  Czy pan Giertych nie sprzeniewierzył się etyce zawodowej???

 • gburiaifuria

  Oceniono 13 razy 5

  A co z sola przemyslowa kolego sawicki, ktora karmiles spoleczenstwo i nie pozwoliles zdemaskowac firm, ktore jej regularnie dosypywaly do produktow zywnosciowych? Kto za to powinien odpowiedziec jak nie Ty? Czy to nie jest przestepstwo ? Co jest wazniejsze kondycja szemranych firm czy kondycja obywateli?

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 3

  "Sawicki: Giertych, Nisztor i Piński tworzyli grupę przestępczą."

  A Ty Mareczku, zawsze solo, co nie?!

 • chi_neng1

  Oceniono 23 razy 7

  Powtorze sie, bo uwazam zdecydowanie, ze czas na wytrzezwienie nagli...

  Kto zyw, bronic Polske, bo sepy, hieny i szakale rozszarpuja nasza Ojczyzne do nicosci.

  SEPY, HIENY, SZAKALE - Kto, co to jest? Z czym to sie je, albo raczej co one jedza?

  - Warcholski PiS

  - Sumieniowcy z Kosciolem, ktorzy juz sie organizuja w kosciolach, by ”Klauzula sumienia” przejela inne plaszczyzny

  - ”Wprost”- kryminalisci, ktorzy zahipnotyzowali cala Polske ”tasmami prawdy”- hahaha….

  Wszystkie te zwierzaki UCZYNILY Z POLSKI PADLINE, ktora pozeraja, a my sie temu BIERNIE przygladamy.

  Te padlinojady maja jedna wspolna ceche: CHRZESCIJANSKIE SUMIENIA!

  TE PADLINOJADY maja tez wspolne cele, oprocz zasycenia zglodnialych zoladkow:

  - Totalna destabilizacja panstwa

  - Obalenie i przejecie wladzy

  - Zawlaszczenie mozgami i sumieniami calego spoleczenstwa.

  Jezeli sie wreszcie nie otrzasniecie z tej traumy, ktora Was porazila przy pomocy instrumentow takich jak:

  - Smolenszczyna

  - Klauzule sumien i Deklaracje wiary

  - oraz przeklete tasmy kryminalistow

  ZOSTANIECIE POZARCI Z KRETESM!

  Macie przed soba trzy konkretne obiekty, ktore pozeraja Wasz/Nasz kraj!

  CZY NAPRAWDE TEGO NIE DOSTRZEGACIE ?

  CZY PO PROSTU NIE CHCECIE TEGO DOSTRZEC ?

  Nie mowcie mi wobec tego, ze jestescie prawdziwymi Polakami, patriotami, tymi praworzadnymi i sprawiedliwymi - jezeli Was nawet nie stac na jakiekolwiek reakcje !

  Czy naprawde nie ma w Was instynktu samoobrony?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX