Nowe taśmy. Giertych żartował z homoseksualistów i Smoleńska? Piński: Powiedział "Janek, opublikuj zapis..."

- Giertych proponował publikację listy stu najbardziej wpływowych heteroseksualnych polityków. Powiedział, że zrobi to furorę, bo wszyscy będą się zastanawiać kogo brakuje. Żartował też na temat ostatniej rozmowy braci Kaczyńskich, tuż przed katastrofą w Smoleńsku - opowiadał na antenie Superstacji Jan Piński, który uczestniczył w spotkaniu Giertycha z Nisztorem. 
"Roman Giertych, adwokat ludzi władzy, chciał tworzyć grupę, która będzie wymuszała pieniądze od najbogatszych Polaków: Kulczyka, Solorza, Czarneckiego, Sołowowa" - pisze "Wprost" na okładce nowego numeru. Dowody na to mają się znajdować na kolejnych nagraniach rozmów, które ujawni tygodnik.

O tym, co miałoby się znaleźć na kolejnych taśmach "Wprost", pisze "Gazeta Wyborcza". Według gazety tematem nagranej przez Piotra Nisztora rozmowy z Giertychem i Janem Pińskim miała być sprzedaż za 400 tys. zł praw autorskich do książki, którą Nisztor napisał o Janie Kulczyku. Chodzić miało o to, by książka się nie ukazała. Podczas rozmowy ponadto Giertych ponoć nie stronił od kontrowersyjnych żartów, m.in. na temat homoseksualistów i ofiar katastrofy smoleńskiej.

- Cóż, mogły być mocno antypisowskie dowcipy i złośliwości pod adresem homoseksualnych polityków. Być może żartowałem też z samego Kulczyka, chciałem przed Nisztorem ukryć zleceniodawcę - przyznał Giertych w rozmowie z "GW". Czytaj więcej >>

Lista stu najbardziej wpływowych...

O czym dokładnie żartował Giertych? Rąbka tajemnicy uchyla Piński, który brał udział w rozmowie Nisztora i Giertycha. Obecny redaktor naczelny "Uważam Rze" powiedział w telewizji Superstacja, że doskonale pamięta przebieg tamtego spotkania.

- Siedziało trzech dorosłych facetów i ponieważ wówczas przygotowywałem tygodnik [chodzi o "Wręcz przeciwnie"], zapytałem Romana Giertycha, czy nie może mi jakoś pomóc w wypromowaniu. Jedną z rzeczy, które zaproponował, było to, żebym opublikował listę stu najbardziej wpływowych heteroseksualnych polityków. Powiedział, że zrobi to furorę, no bo wszyscy będą się zastanawiać, kogo brakuje - opowiadał Jan Piński w Superstacji. 

- Na tym polegał pierwszy dowcip obyczajowy. Drugi, jeśli chodzi o katastrofę smoleńską, to chodziło o taki fragment, że ja przyjaźnię się z jednym z dziennikarzy, który lansuje teorię zamachu w Smoleńsku. [Giertych] powiedział: "Janek, no weź namów, żeby napisał stenogram ostatniej rozmowy Leszka z Jarkiem, opublikuj ją w tygodniku. Problem promocji masz rozwiązany, zaczyna się problem wiarygodności". Taki żart pada na taśmie - powiedział Piński. 

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (279)
Nowe taśmy. Giertych żartował z homoseksualistów i Smoleńska? Piński: Powiedział "Janek, opublikuj zapis..."
Zaloguj się
 • dragon52

  0

  a co z pedałów nie można aha to bogobojni w czarnych sukienkach . :-)

 • zbyszko48

  0

  Przepraszam,czy w prywatnej rozmowie nie można opowiadać żartów o homoseksualistach.Przecie on nie wiedział że jest nagrywany i zostanie to opublikowane.Czemu Gazeta szczuje na Giertycha.Zresztą Giertych nie ukrywa swojej antypatii do homoseksualistów.w swoich zachowaniach jest szczery.

 • bogpan

  0

  On chciał stworzyć listę 100 najbardziej wpływowych HOMOSEKSUALISTÓW, a nie HETERO. GW już mienia sens wypowiedzi, żeby czasem ludziom światopoglądu nie psuć. No bo przecież na 1-wszym miejscu Giertych umieścił Jarka. A to przecież jest niemożliwe, żeby pierwszy katol i homofob kraju był homoseksualistą, do tego ukrytym ;). Życie jest jednak przewrotne :).

 • kalasanty18

  0

  Pan Roman Giertych powiedział prawdę o pedałach i prawdopodobnej przyczynie wypadku pod Smoleńskiem.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  A to ciekawe, czyżby "homusie" to grupa uprzywilejowana i nawet żarty i kawały to prawnie zakazane tabu. Smoleńsk za sprawą PIS i samego Kaczyńskiego stał się klasykiem do ironii bo kto choć raz zobaczył w akcji religię smoleńską z miesięcznicami , apostołem prawdy Macierewiczem oraz grupą piewców z Gosiewską na czele i ich wyznawców, na dodatek z ich ikonę na Wawelu, to innego wyjścia nie ma. I tak jest i pewnie pozostanie . To sam PIS i Kaczyński jest w stanie zmienić przez ujawnienie prawdy , okoliczności i godny brata pochówek.

 • junkamm

  Oceniono 2 razy -2

  w koncu politycy nażryjcie sie i nasycie pieniedzmi . nie okradajcie ludzi . bo wam my wszystko zabierzemy . zachlejcie sie nażrycie sie np ośmiąrnici wkoncu zdechnicie. dajcie ludziom życ

 • junkamm

  Oceniono 1 raz -1

  naród czeka na rade adwokacką . giertychowi tego nie można poposcic . sprawe do prokuratury i dopilnujemy tego .doigrał sie w koncu . bogaci polacy miejcie sie na bacznosci.

 • jar00s

  0

  no i co z tego????
  gdyby nagrano, to większość społeczeństwa okazałoby się że paciorek,

 • matitalolo

  Oceniono 1 raz 1

  Czysty aryjczyk , typ nordycki. Brzydzę się gier tych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX