Piński: Nisztorowi skończyła się amunicja. Cierpi na brak nagrań, a koniecznie chciał jeszcze raz zaistnieć

- Nisztor przypomniał sobie o tych nagraniach [z Romanem Giertychem - red.] po trzech latach. Mam wrażenie, że cierpi na brak nagrań i po prostu skończyła mu się amunicja, a koniecznie chciał jeszcze raz zaistnieć - powiedział w rozmowie z TVP Info redaktor naczelny ?Uważam Rze? Jan Piński.
"Roman Giertych, adwokat ludzi władzy, chciał tworzyć grupę, która będzie wymuszała pieniądze od najbogatszych Polaków: Kulczyka, Solorza, Czarneckiego, Sołowowa" - pisze "Wprost" na okładce nowego numeru. Dowody na to mają znajdować się na kolejnych nagraniach rozmów, które ujawni tygodnik. Czytaj więcej >>

O tym, co miałoby znaleźć się na kolejnych taśmach "Wprost", pisze dzisiejsza "Gazeta Wyborcza". Dziennik ujawnia, że wczoraj kancelaria Romana Giertycha otrzymała od tygodnika "Wprost" pytania ws. spotkania z 18 sierpnia 2011 r. Brali w nim udział Giertych oraz Jan Piński (wówczas naczelny tygodnika "Wręcz Przeciwnie", wcześniej, w 2009 r., z rekomendacji LPR kierował "Wiadomościami" TVP) i Piotr Nisztor (dziennikarz "Rzeczpospolitej"). Dziennikarze "Wprost" pytają Giertycha, czy podczas spotkania negocjował z Nisztorem kupno "przez podstawioną spółkę" "niepublikowanej książki o Janie Kulczyku". Chcą też wiedzieć, czy Giertych w 2011 r. "groził" Kulczykowi "publikacją książki" i ile chciał od niego za "wyłączność" na publikację - pisze "GW".

"Nisztor przypomniał sobie o tych nagraniach po trzech latach"

Doniesienia o taśmach z udziałem Giertycha skomentował m.in. sam Piński, obecnie redaktor naczelny "Uważam Rze", który był obecny na spotkaniu z 2011 r. - Piotr Nisztor poprosił mnie, bym go umówił z paroma osobami w sprawie książki. Umówiłem go m.in. z Romanem Giertychem i przedstawicielem Kulczyk Holding Jarosławem Sroką - przyznaje.

Dodaje jednak: - Nisztor przypomniał sobie o tych nagraniach po trzech latach. Mam wrażenie, że cierpi na brak nagrań i po prostu skończyła mu się amunicja, a koniecznie chciał jeszcze raz zaistnieć.Piński pytany, o czym rozmawiano na spotkaniu z Giertychem, wyjaśnia: - Roman Giertych chciał odkupić, za moim pośrednictwem, książkę o Janie Kulczyku. Czy padały jakieś kwoty w trakcie tej rozmowy? Tak. Z tego co pamiętam, doszliśmy do 450 tys. zł. Piotr [Nisztor - red.] nie był zdecydowany. Wydaje mi się, że musiał dostać lepszą ofertę, skoro spotkał się jeszcze z przedstawicielami Kulczyk Holding i książka w końcu nie ujrzała światła dziennego.

Piotr Nisztor tymczasem zapewnia, że na nagraniach, które ma ujawnić tygodnik "Wprost", wyraźnie słychać, jaki był cel spotkania z Giertychem.Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (109)
Piński: Nisztorowi skończyła się amunicja. Cierpi na brak nagrań, a koniecznie chciał jeszcze raz zaistnieć
Zaloguj się
 • jkredman

  Oceniono 1 raz -1

  to wy się powtarzacie i opóźniacie, czy to jest manipulacja?

 • nty

  Oceniono 2 razy 2

  Mimo tych strasznych rzeczy. które opozycja wysługująca się brukowcami,nam serwuje: Wiary w uczciwość panującej nam Władzy nie zatraciłem i widzę wśród narodu takich dużo.

 • spoko-spoko

  Oceniono 3 razy 1

  A o legalnosci nagran Nisztora juz sie nie mowi?
  Podobno nagrywanie ludzi bez ich zgody jest nielegalne, wiec jak to mozliwe ze ten pan chwali sie takimi nagraniami wlasnie i nie jest pociagniety do odpowiedzialnosci?
  Czy ktos moglby wyjasnic te subtelne roznice miedzy nagraniami jakie juz mialy miejsce w naszej polityce i dlaczego jedne kwalifikuja sie do scigania przez wymiar sprawiedliwosci a inne nie?

 • semeon

  Oceniono 1 raz -1

  A dlaczego wyłączyliście możliwość komentowania artykułu o prawnuku noblisty?

  wyborcza.biz/biznes/1,100896,16274320,W_Polskiej_Wytworni_Papierow_Wartosciowych_zaroilo.html?biznes=bydgoszcz#BoxBizTxt
  Czy to się godzi?

  Czy może boicie się rozpadu PO, który w Bydgoszczy zaczął się już na dobre? Bydgoszczy, czyli największym mieście w Europie, które nie posiada dostępu do sieci nowoczesnych dróg i nie ma realnych perspektyw uzyskania tego połączenia bo caryca i spółka od lat to blokują mając za zblatowanych kumpli niektórych torunian, wrogich wszystkiemu co bydgoskie?

  dziwnabydgoszcz.blogspot.com/2014/07/sypie-sie-potega-rzadzacej-partii-w.html

 • sarna291

  0

  Nisztor na zdjęciu ma fale na włosach, glancuś, twarz nieskazona intelektem, cwana, bezczelna twazrz małego gangsterka.

 • laura988

  Oceniono 1 raz -1

  Piński wygląda, jakby miał zatwardzenie...

 • komentarzmoj

  Oceniono 1 raz 1

  A ja to się zastanawiam co teraz myślą prywatni znajomi takich nagrywaczy. Czy usiłują sobie przypomnieć co i kiedy przy nich powiedzieli, jakie opinie wyrażali na jakie tematy, jakie dowcipy rzucali przy piwie czy winie, co mówili o swoim życiu czy o swojej pracy - każdy z nas pewnie ze znajomymi gada swobodnie o różnościach. Mnie świadomość, że mój znajomy robi takie rzeczy (nie tylko nagrywa kogoś, może i mnie?, ale i to publikuje) po prostu by załamała i zniesmaczyła, nawet jeśli nie mam nic do ukrycia ani do wstydu. A z drugiej strony, wiadomo? Każdemu można coś zarzucić wydłubując jakieś kawałki rozmów wyrwane z kontekstu.

 • halich

  0

  Dziennikarska pluskwa, czy pluskwa dziennikarska?

 • monty937

  Oceniono 1 raz -1

  Giertych do roboty załatw popaprańców.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX