Abp Jędraszewski: Ukaranie szpitala i prof. Chazana niezgodne z konstytucją

Prof. Bogdan Chazan odwołał się do tego, co wynika z prawa naturalnego i co gwarantuje mu konstytucja. Jeśli natomiast są jakieś przepisy, którymi się rządzą Ministerstwo Zdrowia i NFZ, pozwalające tym instytucjom na takie właśnie postępowanie wobec prof. Chazana, to trzeba stwierdzić, że nie są one zgodne z konstytucją i należy je zmienić - uważa metropolita łódzki abp Marek Jędraszewski.
Abp Marek Jędraszewski broni prof. Bogdana Chazana i szpitala im. Świętej Rodziny w Warszawie. "Kara wymierzona Szpitalowi św. Rodziny przez NFZ jest ewidentną krzywdą wyrządzoną matkom, które pragną urodzić swe dzieci w tym Szpitalu, ponieważ o tę sumę zmniejszy się ilość pieniędzy przeznaczona na lekarstwa dla matek i ich dzieci. Niesprawiedliwość, jaką państwo okazało budzącemu wielki szacunek prof. Chazanowi, jest zatem zwielokrotniana poprzez krzywdę wobec kolejnych niewinnych obywateli Polski. Te poczynania rządzących muszą budzić zdecydowany protest ze strony ludzi prawego sumienia" - pisze duchowny w liście

Zdaniem arcybiskupa "prof. Chazan odwołał się do tego, co wynika z prawa naturalnego i co gwarantuje mu konstytucja". "Jeśli natomiast są jakieś przepisy, którymi się rządzą Ministerstwo Zdrowia i NFZ, pozwalające tym instytucjom na takie właśnie postępowanie wobec prof. Chazana, to trzeba stwierdzić, że nie są one zgodne z Konstytucją i że należy je zmienić" - twierdzi abp Jędraszewski.

W liście duchowny zapowiada, że jeśli odwołanie od decyzji NFZ, jakie ma złożyć prof. Chazan, okaże się bezskuteczne, rozpocznie zbiórkę pieniędzy dla szpitala. "Zwrócę się z prośbą do wiernych Archidiecezji Łódzkiej, aby zechcieli ofiarować na rzecz Szpitala św. Rodziny w Warszawie po 1 złotówce" - pisze.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (389)
Abp Jędraszewski: Ukaranie szpitala i prof. Chazana niezgodne z konstytucją
Zaloguj się
 • 0

  Zamiast nawoływać o pomoc dla kobiet skrzywdzonych przez tego tzw. profesora, woła o pieniadze dla poplecznika. Chamstwo !

 • kniazwitold

  Oceniono 1 raz 1

  Niech ten bandyta nie wyciera sobie ust konstytucją, bo nigdy jej nie widział i nie czytał.

  Jestem ciekawy kiedy ta ich katofaszystowska nagonka zaskutkuje fizycznym atakiem, albo na niewierzących, albo na jednego z tych bandziorów. Będzie tragedia w stylu zastrzelonego Rosiaka w biurze pis.

 • Janusz Rydel

  0

  Nie sadze by jakakolwiek normalna kobieta chciala tam rodzic dzieci...no chyba ze niepelnosprawna umyslowo....po takim numerze szpital praktycznie nie powinien dalej istniec a jego obsada powinna dostac zakaz wykonywania zawodu

 • didej007

  0

  Tako rzecze Kościół, słuchać mułłów i zamknąć japy
  "Katolik rzymski integralny przyjmuje integralnie doktrynę, karność, dyrektywy Stolicy Świętej i wszystkie należne konsekwencje, wypływające z nich zarówno dla jednostki jak dla społeczeństw. Jest on "papistą", "klerykałem", antymodernistą, antyliberałem, antysekciarzem. Jest zatem integralnym kontrrewolucjonistą, będąc przeciwnikiem nie tylko rewolucji jakobińskiej i sekciarskiego radykalizmu, lecz także liberalizmu religijnego i społecznego. Każdy katolik powinien być wiernym i czynnym wyznawcą katolicyzmu rzymskiego integralnego.

 • watyklan

  Oceniono 2 razy 0

  Żądam zerwania konkordatu i opodatkowania tych s k urwysynów!!

 • ministrant15

  Oceniono 3 razy 3

  Temu Jedraszewski, po wlozeniu na leb torby po mace przewrocilo sie we lbie i stal sie biskupem. Powinien przeciez w ramach swojej poslugi i milosci blizniego wystapic do Watykanu o wsparcie pieniezne dla urodzonych przez swoich bezrozumnych poddanych nieuleczalnych kalek. To tacy jak on, slizgaja sie po plecach spoleczenstwa i pod plaszczykiem wiary robia swoje interesy. Najlatwiej jest p,,,c z ambony o milosci i pomocy cudzym kosztem a jak juz trzeba pomoc materialnie to kanalie udaja, ze nie wiedza o co chodzi. Ludze !!!, obudzcie sie w koncu i pogoncie ta bande nierobow i wichrzycieli, ktorych zawsze glownym celem jest poroznienie i oglupienie spoleczenstwa, bo wtedy latwiej jest wyludzic tzw. "wartosci". Przeciez ta banda oprocz plecenia bzdur i siania zametu nic nie robi a domaga sie w bezczelny sposob utrymania i stalych nakladow finansowych na ich fabryki pieniedzy, zwane kosciolami. Tych hipokrytow, ktorzy sie na to zgadzaja i wspolpracuja z nimi na szkode Narodu polskiego nalezy przykladnie ukarac i wyplenic istniejace zlo w sposob ostateczny i radykalny.

 • Michał Romaniuk

  Oceniono 5 razy 5

  Temu biskupowi coś się popiepszyło,jeszcze w tym kraju obowiązuje prawo świeckie a nie koraniczne, a państwo jest świeckie. Skrobacz złamał prawo i powinien odpowiadać karnie za swój czyn, zwłaszcza że naraził matkę a zwłaszcza niemowlę na niewyobrażalne cierpienia, zgoda nie powinien zapłać szpital ale ten pan z własnej kieszeni, a NFZ rozwiązać umowę z tym panem. Biskup niech zajmie się sprawami molestowania nieletnich przez swoich braci.

 • kluska11

  Oceniono 6 razy 2

  Co to za kretyn?
  Skąd on się urwał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX