Awaria w Pyrzowicach. Loty były opóźnione o kilka godzin

Dziś w nocy doszło do awarii na Międzynarodowym Porcie Lotniczym Katowice w Pyrzowicach. Według naszych czytelników niektóre loty były opóźnione nawet o kilka godzin. Uszkodzeniu uległo zasilanie świateł podejściowych. Sytuacja jest już opanowana - informuje rzecznik prasowy lotniska.
- W nocy podczas prac budowlanych koparką uszkodzono główne zasilanie świateł podejściowych. W związku z tym lotnisko przez cztery godziny było nieczynne - mówi rzecznik lotniska w Pyrzowicach Cezary Orzech. - 10 lotów było przekierowanych - dodaje.

Jak informuje rzecznik, sytuacja jest już opanowana. - Już wszystko wróciło do normy - mówi Orzech.

Informację o tym zdarzeniu otrzymaliśmy od naszych czytelników na Alert24.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (7)
Awaria w Pyrzowicach. Loty były opóźnione o kilka godzin
Zaloguj się
 • artur74

  Oceniono 1 raz 1

  Wczoraj na lotnisku w Duesseldorfie znaleziono przed terminalem bezpański bagaż i na prawie godzinę zamknięto kawałek autostrady, wstrzymano pobliski ruch kolejowy, itd.

  Takie niespodziewane wydarzenia na lotniskach zdarzają się częściej, niż się nam wydaje.

 • Joanna Piotrowicz

  Oceniono 4 razy 4

  Do normy - ja bym tak tego nie nazwała. Właśnie widziałam fotę z lotniska na Krecie, na którym tłum Polaków oczekujących na samolot do Katowic nie ma podstawowych informacji odnoście lotu, godziny, czegokolwiek. Dla ułatwienia dodam, że ci pasażerowie mieli wracać nie kilka godzin temu, ale wczoraj. Więc "norma" jest tutaj pojęciem względnym.

 • paseo

  Oceniono 5 razy 3

  tu jest potrzebny egzorcysta !
  Tam nieustannie sa jakies problemy.Zrezygnowalismy z latania przez katowice,bo 6 ostatnich lotow bylo z problemami: od nieudanego ladowania (!!!) i jego powtarzania poprzez 2 kolejno uszkodzone samoloty a zpo opoznienie ponad 7 godzin.NIGDY wiecej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX