''Na naszych oczach rosną w siłę ludzie, chcący narzucać innym swoją wolę, uszczęśliwiać na siłę. Niesłychanie niebezpieczne''

Według Tomasza Wołka prof. Bogdan Chazan jest "wysuniętą brygadą szturmową" środowisk "które chcą narzucić innym swoją wolę, uszczęśliwiać na siłę". Tomasz Lis zwrócił uwagę, że dyr. Szpitala im. Świętej Rodziny, "ma poczucie coraz większego uniesienia, heroizacji". - Żeby ta sakralizacja i heroizacja nabrała blasku, powinien ponieść konsekwencje łamania prawa. Dajmy mu szansę zostać prawdziwym bohaterem!
Prof. Bogdan Chazan nie akceptuje kary nałożonej na prowadzony przez niego szpital. Odwoła się od decyzji NFZ, który nałożył na szpital karę w wysokości blisko 70 tys. zł.

- Obserwując wystąpienia prof. Chazana, mam wrażenie, że on ma poczucie coraz większego uniesienia, heroizacji. Buduje sobie cierpliwie pomnik i z godnością na nim stanie - komentował w "TOK FM" Tomasz Lis. Według redaktora naczelnego "Newsweeka", aby "ta heroizacja nabrała blasku", lekarz powinien "ponieść bardzo surowe konsekwencje zupełnie oczywistego złamania prawa".

- Dajmy mu szansę zostać prawdziwym bohaterem! W tym celu musi ponieść naprawdę surowe konsekwencje.

"Batalia cywilizacyjna"

Według Tomasza Wołka sprawa prof. Bogdana Chazana pokazuje niezwykle ważny dla naszej demokracji problem. Jak mówił publicysta w "Poranku Radia TOK FM", lekarz jest "wysuniętą brygadą szturmową" w starciu, które jest jedną z najważniejszych rzeczy, które dotyczą współczesnej Polski.

- Na naszych oczach rosną w siłę ludzie, którzy chcą narzucać innym swoją wolę, uszczęśliwiać na siłę. To niesłychanie niebezpieczna tendencja, która godzi w podstawy wolności i demokracji. To starcie przekracza ramy polityczne. To batalia cywilizacyjna.

Polska nie jest oczywiście jedynym krajem, w którym dochodzi do podobnego starcia. Ale jak zauważył prof. Wiesław Władyka, u nas spór wyjątkowo się upolitycznia. - Mam poczucie, że ten rodzaj konfliktu sumienia zaczyna powoli zastępować mitologię smoleńską, w każdym razie uzupełnia ją - ocenił publicysta tygodnika "Polityki".

O najtrudniejszych i najpiękniejszych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Wyborcze sztandary

Zdaniem prof. Władyki sporu nie da się szybko wyciszyć. Tym bardziej że stał się świetnym paliwem dla polityków, co pokazało choćby zaangażowanie polityków Prawa i Sprawiedliwości w protesty przeciwko spektaklowi "Golgota Picnic".

- Podejrzewam, że konflikt będzie intensyfikowany, im bliżej będzie do wyborów. Bez przerwy będą odkrywane kolejne ogniska zapalne, czy to w teatrze przy okazji innych spektakli, czy też w kinie... - stwierdził publicysta.

Czy Warszawą rządzi prezydent czy ksiądz? Parafia protestuje przeciwko pomnikowi byka i niedźwiedzia. "Symbol pogańskiego kultu">>

Więcej o:
Komentarze (21)
''Na naszych oczach rosną w siłę ludzie, chcący narzucać innym swoją wolę, uszczęśliwiać na siłę. Niesłychanie niebezpieczne''
Zaloguj się
 • p.zukowski123

  Oceniono 3 razy 1

  HGW powinna przynajmniej zawiesić go do czasu zakończenia dochodzenia prokuratorskiego. Zagłosuję przeciw niej przy pierwszej okazji skoro obciąga czarnym bez sumienia i litości dla cierpienia kobiet. Cwana r.ra.

 • tp70

  Oceniono 6 razy 6

  Może Chazan jest dobrym ginekologiem-rzemieślnikiem ale w duszy i w postępowaniu to fanatyczny terrorysta religijny. To taki polski Hamaz czy Al-Kaida tyle, że bez rozlewu krwi - na razie !!!

 • Oceniono 6 razy 4

  Kare nalozona przez NFZ na placowke kierowana przez pana Chazana winien zaplacic pan Chazan, bo to on jest jedynym i bezposrednim sprawca przestepstwa. Przy okazji: religia, ktorej pan Chazan stal sie na stare lata gorliwym wyznawca ma opracowane od strasznie dawna "procedury" dla chcacych sie pokajac i odkupic winy grzesznikow. Oto majatek pana Chazana powstaly skutkiem prowadzenia grzesznej dzialalnosci skrobankowej w czasach PRL-u winien zostac przez uznajacego swoje dawne bledy grzesznika przekazany w calosci na szlachetne cele - np. na muzeum Jana Pawla II w Swiatyni Opatrznosci (sume wyrzucona przez Zdrojewskiego mozna w ten sposob sprobowac dzyskac). Lub na opieke i leczenie tych niepelnosprawnych lub okaleczonych istot, ktore musialy sie urodzic, bo pan Chazan probowal cudzym kosztem odkupic swoje PRL-owskie winy.

 • endrju1521

  Oceniono 11 razy 11

  Obywatele ! ! Katolicki szariat nadchodzi ! ! ! ! !
  Polska, nasza Ojczyzna, gnije!!!!
  Gniją wszystkie organy Państwa.
  Za sprawą mafijnych układów "zdobywców władzy" (PO - PSL), gnije:
  1. Sejm;
  2. Rząd;
  3. Prokuratura;
  4. Sądownictwo;
  5. Samorządy....
  Kwitnie natomiast produkcja święconych egzorcystów, rozwija się szkolnictwo "katolickie", niebawem "kościółek" przejmie nauczanie we wszystkich likwidowanych szkołach, a potem okaże się, że i tak Państwo będzie musiało je dotować bo będą to obiekty kultu religijnego, które na mocy konkordatu muszą być finansowane przez Państwo!
  Tak oto rośnie zdrowa tkanka Narodu, która przejmie władzę!
  Kto lekceważy to zjawisko, nie zna perfidii Kościoła.
  Kościół nie ingeruje w Państwo otwarcie, na arenie politycznej,
  Kościół ma od tego swoich wiernych wyznawców,
  do których przemawia w konfesjonale albo z ambony.
  Religia w szkołach została wprowadzona w gabinecie ministra (Samsonowicza).
  Krzyż w sejmie nie powiesili księża, lecz pobożni, fanatyczni posłowie-katolicy, wiedzeni "nauką Kościoła".
  W obłędnym szale fanatyzmu religijnego, dąży się do wprowadzenia ustawowego obowiązku, aby kobiety rodziły wszystko,
  co powstało na skutek zapłodnienia - bezmózgie kaleki, potworki, genetyczne zakalce, krokodylki...
  W publicznych szkołach, fanatyczni nauczyciele-katolicy, wprowadzają specyficzne, religijne regulaminy wewnętrzne.
  Urzędy publiczne obwieszone są krzyżami, powieszonymi przez fanatycznych religijnie urzędników, nie księży czy biskupów.
  Prezydent ma swojego kapelana, kapelana mają parlamentarzyści,
  są nawet resortowi kapelani w ministerstwach, wojsko ma
  ordynariat polowy i biskupa-generała...
  Państwowe kuratoria organizują konkursy wiedzy biblijnej...
  Katoliccy lekarze, na wezwanie fanatycznej, podobno tylko
  zausznicy, świętego JPII, składają uroczyste deklaracje wiary (! ! !)...
  Burmistrzowie, "zawierzają" całe gminy jakimś bóstwom...
  Tak, tak.
  To nie żarty, ja "kościółek" znam.
  Państwo, w swoje władanie metodycznie przejmuje Kościół, posługując się w tym "dziele" swoimi wiernymi "apostołami", ulokowanymi we wszystkich strukturach i konstytucyjnych organach władzy! To takie samo perfidne działanie, jak z tym krzyżem w sejmie.
  To nie efekt zabiegów księży, oni umywają ręce, to wola "ludu bożego".
  ...a po następnych wyborach, albo i wcześniej, obudzicie się kiedyś i będziecie musieli rozpocząć dzień, od malowania krzyży na drzwiach, jak podczas rzezi Hugenotów i innych tego typu praktyk religijnych przećwiczonych już w historii "kościoła".
  "Demokratycznie" wybrane władze samorządowe, będą mogły podjąć taką uchwałę !!

  Natomiast od września, deklaracje wiary będą składać rodzice dzieci uczęszczających
  na lekcje religii, potem, na wezwanie parlamentarnego zespołu do przeciwdziałania
  ateizacji Polski i osobiście posła Jaworskiego, parlamentarzyści, ministrowie, podlegli
  wojewodowie, samorządowcy, sędziowie, prokuratorzy, policjanci...
  KIEDY PRZYJDĄ Z KRZYŻAMI PODPALIĆ DOM,

  DOM W KTÓRYM MIESZKASZ,

  POLSKĘ,

  STAŃ U DRZWI ! ! ! ! ! ! ! !

 • tuchajbeju

  Oceniono 16 razy 16

  Chazan jak Chazan, każdy ma prawo być sk....nem. Ale mamy włądze państwowe i samorządowe by pilnowaly przestrzegania praw a sk...nów eliminowały. I tu jest problem bo władze albo mają takie same poglądy jak Chazan - bufetowa, której Chazan bezpośrednio podlega nic nie robi. aLbo rżną głupa( jak Ministerstwo Zdrowia) nakłądając śmieszną karę - na kogo ? na nas ,nie na Chazana. Głosujce dalej na PO , PIS,SLD i PSL a będziecie mieli powody dalej się oburzać i dziwić.

 • 66ab

  Oceniono 26 razy 26

  I jeszcze to:
  "wielkopolskie
  Katolicy z "Frondy" protestują przeciwko "demonicznej jodze" w parku Mickiewicza"
  Te katolickie, fundamentalne bojówki strasznie się uaktywniły.

 • pol-bel

  Oceniono 20 razy 20

  Szpital zapłaci za przestępstwo popełnione przez swego pracownika.
  A kiedy zapłaci Kościół?

 • 2560a

  Oceniono 19 razy 19

  Kazdy powinien miec prawo narzucania swojej woli......w domu i zagrodzie.

 • e-komentarz

  Oceniono 23 razy 21

  Jedyną słuszną karą (oprócz odszkodowania dla matki dziecka) wydaje się być nakaz osobistej opieki pana profesora nad tym dzieckiem aż do jego śmierci. Może widząc jego cierpienie zrozumiałby błędność swojego czynu. Bo jak podają media - on tego dziecka jeszcze nie widział.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX