Napięta atmosfera u Olejnik. Gościem był Terlikowski. "Pan może decydować tylko za swoje dzieci, jeśli je ktoś zgwałci"

- Co pan może wiedzieć o tym, co czuje zgwałcona 11-latka, której ktoś każe rodzić dziecko? Pan może decydować o swoich dzieciach, jeśli zostaną zgwałcone. Nie daj Boże, żeby się tak stało... - powiedziała Monika Olejnik do redaktora naczelnego portalu Fronda.pl Tomasza Terlikowskiego w Radiu ZET. Ich rozmowa dotyczyła przede wszystkim tego, czy obowiązujące w Polsce przepisy aborcyjne są słuszne, czy nie.
Punktem wyjściowym rozmowy w audycji "Gość Radia ZET" był rzecz jasna temat prof. Bogdana Chazana. - Jestem oburzony karą dla szpitala prof. Chazana, dlatego że to pokazuje, jak polskie prawo traktuje ludzi niepełnosprawnych - mówił Terlikowski.

"NFZ płaci za zabicie człowieka"

- Za ich zabicie NFZ płaci 1350 zł, a za to, że szpital odmówił uczestnictwa w zabiciu takiej osoby, Fundusz każe zapłacić 70 tys. Widać dla NFZ niezabicie człowieka jest wielką zbrodnią - dodał dziennikarz, komentując karę dla szpitala kierowanego przez Chazana. Została ona nałożona w związku z odmową usunięcia ciąży jednej z pacjentek, której nienarodzone dziecko było niepełnosprawne, oraz niewskazaniem jej innego miejsca, gdzie można dokonać aborcji.

- Ustawa aborcyjna jest zła. Nie wolno zabijać ludzi, także niepełnosprawnych. Polska konstytucja zabrania dyskryminacji ze względu na stan zdrowia. Ta ustawa jest sprzeczna z konstytucją, bo pozwala na zabicie człowieka tylko dlatego, że jest niepełnosprawny; ma na przykład zespół Downa - argumentował Terlikowski.

"Nie chciałbym, aby kobiety były gwałcone"

Wtedy prowadząca audycję Monika Olejnik poruszyła temat ciąży wynikłej wskutek gwałtu na kobiecie. - Czy pan chce zmuszać zgwałconą kobietę do rodzenia dziecka? - pytała Olejnik.

- Przede wszystkim nie chciałbym, by kobiety były gwałcone. Nie chciałbym też, by gwałcono je powtórnie, zabijając w nich życie - odparł Terlikowski, dodając, że na obowiązujące w Polsce przepisy nie zgodził się Kościół. - Kościół je zaakceptował, bo i tak to było lepsze niż wcześniej obowiązujące prawo. Kościół od początku mówił, że katolik musi robić wszystko, by zabijanie nienarodzonych dzieci było w jakichkolwiek okolicznościach zabronione - tłumaczył dziennikarz.

Obietnica Kaczyńskiego

W rozmowie pojawił się wątek polityczny. Olejnik przypomniała Terlikowskiemu, że PiS wyrzuciło posła Marka Jurka, którego poglądy antyaborcyjne były dla partii zbyt radykalne.

- Mam nadzieję, że PiS zmieniło swoją opinię w tej sprawie. Zresztą Kaczyński (...) obiecał, że PiS zrobi wszystko, by zakazać aborcji eugenicznej. Ludzie się zmieniają i jako chrześcijanin głęboko wierzę, że zwolennicy aborcji i pani sama mogą się nawrócić. Cieszę się z każdego nawróconego grzesznika i abortera. Aby czyn usunięcia ciąży został wybaczony, należy zwrócić się do Jezusa Chrystusa, który jest źródłem miłosierdzia - mówił Terlikowski.

Metr dwadzieścia i wielki brzuch

Pod koniec audycji Olejnik zarzuciła mu, że wypowiada się na tematy, o których nie ma pojęcia. - Co pan może wiedzieć o tym, co czuje zgwałcona 11-latka, której ktoś każe rodzić dziecko? Pan może decydować o swoich dzieciach, jeśli zostaną zgwałcone. Nie daj Boże, żeby się tak stało... - powiedziała ostro Olejnik, nawiązując do niedawnej sprawy zgwałcenia 11-letniej dziewczynki przez jej dwóch kuzynów, wskutek czego ta zaszła w ciążę.

- Ja mówię tylko o tym, że polskie prawo dyskryminuje poczęte dziecko tylko dlatego, że jego ojciec popełnił straszliwą zbrodnię, i uważam, że nie można tej 11-latki krzywdzić kolejnym gwałtem! - odpierał zarzuty Terlikowski. - No świetnie, czyli osoba, która ma 1,2 m wzrostu będzie chodziła z wielkim brzuchem - skwitowała prowadząca audycję.

O najtrudniejszych i najpiękniejszych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (326)
Napięta atmosfera u Olejnik. Gościem był Terlikowski. "Pan może decydować tylko za swoje dzieci, jeśli je ktoś zgwałci"
Zaloguj się
 • bozenaurszula31

  0

  on do WATYKANU SIĘ NIE NADAJĘ
  ALE JEGO ZACHOWANIE I WIDAĆ PO JA KRECI SIĘ NA TYM KRZEŚLE!

 • koko938

  0

  Terlikowski ty polgebku zasrany moralisto. Od zarania swiata kosciol chce cierpienia ludzi i to bardzo i traktuje wszystkich jako przychowek, akto ma owce tem ma co chce, Tumanie wyjedz z Polski do Watykanu . Dziwie sie ludziom ze nie moga sie otrzasnac od tej zarazy, AMEN

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  niech Terlikowski zapyta się tych profesorów od skrobanek ile wykonują aborcji miesięcznie poza N.F.ZDROWIA.ile zrobił w swym życiu skrobanek ten nawiedzony profesor a co do kary nałożonej na szpital to jest to kara niesprawiedliwa bo to zapłacić powinien ten nawiedzony profesorek Chazan . a tak w ogóle to po jaką cholerę zapraszacie takich nawiedzonych oni powinni być zamknięci w sanatoriach bez klamek .

 • 123t-olek

  Oceniono 3 razy 3

  Oto polski dziennikarz, tu nie ma juz co leczyc. Amen

 • Oceniono 3 razy 3

  powtórze to co napisałam kiedyś na koncie Terlikowskiego - niech ten człowiek doobrze pilnuje swoich córek, bo takim gadaniem aż prowokuje jakiegoś zsboczeńca

 • septembero13

  Oceniono 5 razy 5

  Jak lewica dojdzie do władzy to podziękujemy panu Terlikowskiemu.

 • wlodek-o56

  Oceniono 6 razy 6

  Zwracam się do dzieci Pana Terlikowskiego: poproście tatusia, żeby adoptował to dziecko na temat którego zabiera głos wszędzie. Tamta Pani na pewno Wam go odda i powiększycie swoją rodzinę. Profesor Chazan na pewno będzie chciał być ojcem chrzestnym, bo tak walczył żeby się dziecko urodziło.

 • septembero13

  Oceniono 5 razy 5

  Dlaczego ta pani Olejnik zaprasza do rozmowy tego faceta? Po co? Żeby dać mu okazję do lansowania się, bo przecież jego poglądy znamy wszyscy. Ńie chcę go ogladać i słuchać ! To jest pranie mózgów jakich komuna nie widziała.

 • harigata

  Oceniono 7 razy 7

  Wszystko miło i ładnie ciekawi mnie natomiast w jakim celu Monika Olejnik zaprasza do studio takie g ó w n o perfumowane kruchtą jak Terlikowski ?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX