Żakowski: Świadomość, że wiceministrem spraw zagranicznych był człowiek, który ma taką biegunkę umysłową, napawa mnie troską

B. wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski uważa, że udziały obcych służb w aferze podsłuchowej, to wymysł doradców premiera. Wg Jacka Żakowskiego, taka opinia świadczy o tym, że poseł PiS ?ma biegunkę umysłową? i nie dostrzega, jaką grę prowadzi Rosja. - Jarosław Kaczyński powinien uważnie patrzeć na swoich kolegów, którzy z nich są w stanie dźwigać odpowiedzialność za państwo. A którzy tak się zagrali w partyjnych gierkach, że już nic innego się dla nich nie liczy - mówił w TOK FM.
Jacek Żakowski jest zbulwersowany wypowiedziami posła PiS Krzysztofa Szczerskiego, na temat afery podsłuchowej. Polityk, który w czasie rządu PiS-Samoobrona-LPR, był wiceministrem spraw zagranicznych,

napisał w "Rzeczpospolitej", że "doradcy premiera wymyślili zagrożenie zewnętrzne, atak rosyjskiej grupy przestępczej, jako odwet za twardą politykę na Wschodzie". "Tyle że doktryną rządu przez lata było niedrażnienie Rosji, o czym na nagraniach mówił sam Radosław Sikorski" - oceniał poseł Szczerski.

- Powiem szczerze, świadomość, że wiceministrem spraw zagranicznych był człowiek, który ma taką biegunkę umysłową, jak poseł Szczerski naprawdę napawa mnie troską - komentował Jacek Żakowski w "Poranku Radia TOK FM.

"Wysyłam pana posła do okulisty"

Publicysta nie ma żadnych wątpliwości, że "niedrażnienie Rosji" było przez lata doktryną rządów Donalda Tuska. Ale to już przeszłość. - Rząd porzucił tę doktrynę, kiedy pojawiła się sprawa Ukrainy. I zaczął "na maksa" irytować Rosję, drażnić a nawet rozwścieczać różnymi działaniami podejmowanymi na Ukrainie. Jeśli rzeczywiście Krzysztof Szczerski uważa, że w takiej sytuacja jak afera podsłuchowa, nie należy rozważać zagrożenia zewnętrznego, że ono zostało wymyślone przez PR-owców, że Rosjanie nie prowadzi nowej gry w Europie Wschodniej, że przeszkodą w tej grze nie jest Polska, to ja pana posła wysyłam do okulisty. A może i do laryngologa, żeby nie tylko widział, ale i słyszał, co się dookoła dzieje.

Wyzwania dla prezesa

Zdaniem Jacka Żakowskiego, "przekroczenie pewnego progu upartyjnienia myślenia, o takim poważnym kryzysie, jest po prostu niebezpieczne dla państwa". Dlatego według publicysty "Polityki", prezes PiS Jarosław Kaczyński - jako główny kandydat do przejęcia władzy - powinien bardzo poważnie analizować wypowiedzi swoich współpracowników.

Żeby być pewnym, "którzy z nich są w stanie dźwignąć odpowiedzialność za państwo, a którzy tak się zagrali w partyjnych gierkach, że już nic innego się dla nich nie liczy".

Na komentarz w TOK FM szybko odpowiedział najbardziej zainteresowany.Więcej o:
Komentarze (45)
Żakowski: Świadomość, że wiceministrem spraw zagranicznych był człowiek, który ma taką biegunkę umysłową, napawa mnie troską
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 2 razy 2

  Wszędzie pisanina o mafiosach z taśm. A dzieją się inne bardzo ważnie sprawy, ale o których równo pismacy milczą, choć powinni bić na alarm ! Czy J. Żakowski może dołączyć do prawych dziennikarzy i stanąć do walki o dobro Polski ? !
  Oto rząd RP zamyka rodzimą branżę chemiczną. Działania te były poprzedzone zmianami prawnymi, które ograniczyły konkurencyjność polskich przedsiębiorców względem innych europejskich producentów skażonego alkoholu etylowego. Radykalnie zaostrzono przepisy dotyczące krajowej produkcji, zachowując możliwość swobodnego importowania dowolnych alkoholi skażonych w krajach UE. /Tocoważne.pl/
  Inną pokrytą pełnym milczeniem aferą rządową jest zwolnienie spółek górniczych ze składek ZUS-u.
  Rząd RP spowodował rozpasanie zachodnich spółek grantami i zwolnieniami finansowymi, o czym polscy przedsiębiorcy mogą tylko marzyć. Stworzył 14 stref przemysłowych, których beneficjentami jest wielki kapitał zachodni w zamian za niskopłacowe zatrudnienie tubylców. Itd, itp... Cicho, na zapleczu uchwalono dla żydów, którzy wyemigrowali z Polski po 100 $ miesięcznego dodatku do emerytury-podał The Jeruzalem Post.
  Ratunku, pomocy dla Polski !

 • 1ewkas

  Oceniono 5 razy 1

  Za Szczerskiego się teraz wziął... To już nie wypruwa sobie żył dla Ukrainy ?

 • candid13

  Oceniono 4 razy -2

  Cala Polska z kosciolem na czele marzy o IVrp !

 • candid13

  Oceniono 5 razy -1

  cui bono? [ku-i bono?] (łc.) po co? na czyją korzyść? komu to miało przynieść pożytek?

  Zdumiewajace, ze zaden z dziennikarzy z niezrozumialych powodow nie podejmuje tematu, ze najbardziej poderzanym w aferze z podslychiwaniem prywatnych rozmow, jest pis, z Mariuszem Kaminskim na czele, pisowskim specem od podsluchow, ktory dnie spedzal na podsluchiwaniu innych. Oczywiscie wiadomo ze Kaminski nie zrobilby malego kroczku bez inspiracji wodza partii.

  Na poczatku tej afery wspominano posle pisu zaangazowanym w afere podsluchowa!?!

  Fakt ten potwierdza zachowanie prezesa, ktory spodziewal sie ze po ujawnieniu nagran, rzad premiera Tuska upadnie natychmiast, ale nie upadl. Nieszczesny i wiecznie przegrany prezes nie byl przygotowany ze i tym razem tez przegra.
  Pozwole sobie tez dolaczyc wierszyk z sieci, bardzo na czasie;

  TO BYŁY PIĘKNE DNI IVrp
  Te narady w sprawach skucia oraz tajnych sPiSków knucia,
  te zabawy cudzym życiem, które można opluć skrycie,
  wyciąganie „haków” z teczek, gromadzenie jadu beczek
  to kartofli sens istnienia kłucie ludzi nagle z cienia
  oraz mściwe chichotanie, gdy się komuś krzywda stanie!
  ACH! I JESZCZE TE PODSŁUCHY WCIĄŻ SŁUCHANE DO PODUCHY,
  GDY JARECZEK PODNIECONY SŁUCHAŁ JĘKÓW CUDZEJ ŻONY
  I FUJARKĘ W DŁONI TRZYMAŁ W WYOBRAŹNI ON JĄ DYMAŁ!
  NO I JESZCZE TE PRZECIEKI GDY Z ANEKSÓW PŁYNĄ ŚCIEKI,
  TO JEST TAJNE TAMTO TAJNE BYLE LUDZI OBLAĆ ŁAJNEM
  I CHICHOTAĆ WCIĄŻ BEZKARNIE GDY OPLUTY KOŃCZY MARNIE!
  Takiej władzy chcą Kaczory zemsta dla nich to love story
  Naród to jest tylko ZOMO oni zaś z „lepszego domu”!

 • sharn1

  Oceniono 8 razy 2

  To już nie jest dziennikarstwo tylko zwykłe chamstwo. Rozumiem, że Żakowski ma inne zdanie niż ten Szczerski, ale takie prymitywne komentarze?

  Czyżby Żakowski nadal nie chciał uwierzyć, że premier tysiąclecia został wydymany przez gang kelnerów?

 • unamatita

  Oceniono 8 razy 2

  na Jankę, Tomka, Jacka oraz Monisię, Donald zawsze może liczyć!
  Na POhybel zaprzyjaźnionym mediom!
  u.

 • baby1

  Oceniono 6 razy 4

  A ma pan jakieś dowody, że Rosjanie brali w tym udział?

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 4

  B. wiceszef MSZ Krzysztof Szczerski uważa, że udziały obcych służb w aferze podsłuchowej, to wymysł doradców premiera. Wg Jacka Żakowskiego, taka opinia świadczy o tym, że poseł PiS "ma biegunkę umysłową" i nie dostrzega, jaką grę prowadzi Rosja.
  ====================================================================
  Panie Żakowski! Pan Szczerski nie z mojej bajki ale wrabianie Rosji bez dowodów na jej udział, to dopiero tania propaganda. Powiedz pan jeszcze, że Putin im tak pieprzyć kazał, a osiągniesz pan poziom Antka Policmajstra.
  Myślę, że jakby ktoś nagrał pańską żonę na bara bara, to byś pan miał pretensje do tego, który nagrał...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX