Dziennikarz "Wprost" zapowiada: Będą nowe, mocne taśmy

Michał Majewski, szef działu śledczego "Wprost", zapowiada dalszy ciąg afery taśmowej. "Nowe taśmy Wprost. Mocne i nie kelnerów" - napisał dziennikarz na Twitterze.
Po co Michał Majewski uprzedza na Twitterze, że "Wprost" opublikuje kolejne nagrania? "Żebyśmy nie mieli ponownej wizyty służb w redakcji" - napisał. Odniósł się do sytuacji z 18 czerwca br., gdy funkcjonariusze ABW weszli do siedziby "Wprost", by odebrać dziennikarzom nośniki, na których ci przechowywali nagrane rozmowy.Majewski nie sprecyzował, kiedy "Wprost" ujawni kolejne nagrania.

Prokuratura: Podsłuchano kilkadziesiąt osób

Afera taśmowa wybuchła kilkanaście dni temu, po tym jak tygodnik "Wprost" opublikował nagrania rozmów polskich polityków, biznesmenów i innych ważnych dla państwa osób (m.in. szefa NBP). Część rozmów jest kompromitująca dla niektórych polityków. Nie wiadomo, kto dokonał nielegalnych podsłuchów.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, że od lipca 2013 r. podsłuchano kilkadziesiąt osób z kręgu polityki, biznesu oraz byłych i obecnych funkcjonariuszy publicznych. Prokuratura postawiła w związku z tą sprawą zarzuty czterem osobom: Falencie i Rybce oraz Łukaszowi N. i Konradowi L. - pracownikom restauracji, w których dokonywano podsłuchów.

Chcesz wiedzieć więcej o aferze taśmowej "Wprost"? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (687)
Dziennikarz "Wprost" zapowiada: Będą nowe, mocne taśmy
Zaloguj się
 • marekmarek44

  0

  Będą taśmy , będzie impreza.

 • marekmarek44

  0

  Będą nowe mocne taśmy?
  Czy mogą być jeszcze mocniejsze od tych co były?
  Pomyślmy i rozwińmy wodze wyobraźni:
  Na poprzednich Sikorski mówi do Rostowskiego:jesteśmy zadowoleni , bo zrobiliśmy laskę Amerykanom.
  No to teraz może Wprost nam pokaże taśmę jak Rostowski z Sikorskim robi laskę Amerykanom?

 • marekmarek44

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk do Latkowskiego: "jest pan zerem panie Latkowski"

 • korcia2000

  Oceniono 2 razy 0

  Czy pospolity szmatławiec moźe grozić?

 • Janusz Senex

  Oceniono 1 raz 1

  -
  GRU jest cierpliwe - działa długofalowo.
  Prawda "tawariszczi" Król i Latkowski?
  -

 • bozenab_1949

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Ministrze jest Pan w "mylnym błędzie " jak mawia klasyk , Dziennikarze nie przeklinają , dla nich k .... to tylko przecinek .

 • 2560a

  Oceniono 1 raz 1

  My nie sa gorsi od Amerykanow i swojego Snowdena tez mamy!

 • 3.praktyk

  Oceniono 1 raz 1

  @heepurian, odczep się od Platformy

  Z NETU
  "Relacjonuję swoje ustalenia jednemu z byłych współpracowników prezesa PiS: Kaczyński stworzył biznesowo-polityczny konglomerat, w skład którego wchodzi partia oraz zaprzyjaźnione fundacje i firmy. On sam znajduje się w jego sercu – korzysta z ochrony opłacanej przez partię oraz z przysług wyświadczanych przez Srebrną. Mechanizm jest podłączony do publicznych pieniędzy w postaci dotacji dla PiS. Na dodatek czapą dla całej maszynerii jest fundacja, której patronuje nieżyjący brat prezesa. Po co to wszystko?
  Mój rozmówca: – Proszę zwrócić uwagę, że Kaczyński od pięciu lat jest zwykłym posłem, ale nadal żyje jak premier. Ma swoje media, komandosi strzegą jego domu, partia wozi go limuzyną, a ludzie na spotkaniach adorują. To wszystko zapewnia mu opisywany przez pana mechanizm. Musi pan jednak wiedzieć, że prezes ma obsesję na punkcie swojej pozycji w PiS. Boi się, że ktoś kiedyś przyjdzie i odbierze mu partię. Mechanizm zbudowany wokół partii go uspokaja. Daje poczucie, że nawet bez partii nadal będzie mógł być premierem. "

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX