Balicki: Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że nie będzie go przestrzegał. Powinien być natychmiast odwołany

- Prof. Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że jako dyrektor szpitala nie będzie tego prawa przestrzegał - mówił w Radiu TOK FM Marek Balicki, były minister zdrowia. - On natychmiast powinien być odwołany. I to nie zostało zrobione - dodał.
Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie karę w wysokości niemal 70 tys. zł. Sprawa dotyczy prof. Bogdana Chazana, dyrektora placówki, który odmówił wykonania aborcji, powołując się na klauzulę sumienia.

"Prof. Chazan publicznie mówi, że nie będzie przestrzegał prawa"

- Dyrektor szpitala ma wykonywać swoje obowiązki, czyli przestrzegać prawa - mówił w Radiu TOK FM Marek Balicki, psychiatra i były minister zdrowia. - Prof. Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że jako dyrektor szpitala nie będzie tego prawa przestrzegał - dodał. Jego zdaniem prof. Chazan nie powinien w tej sytuacji pełnić swej funkcji.

Prowadząca audycję Agata Kowalska pytała, czy szpitali stosujących klauzulę sumienia będzie więcej. - To śmianie się w twarz ustawodawcy, systemowi i pacjentom - wskazywała. - Ale kto to spowodował? Partia rządząca - zaznaczył Balicki.

"Natychmiast powinien być odwołany"

Były minister zarzucił Hannie Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy i wiceprzewodniczącej PO, że nie odwołała Chazana. - Szef podległej jej placówki, jakiejkolwiek, czy to szpital, czy zarząd utrzymania ruchu, który mówi, że nie będzie przestrzegał prawa, natychmiast powinien być odwołany. I to nie zostało zrobione - wskazywał.

- To jest torowanie drogi dla głupich uchwał, jakie podjęła rada powiatu w Wołominie - mówił Balicki. - I ta uchwała powinna być uchylona przez wojewodę, a kontrakt ze szpitalem w Wołominie powinien być rozwiązany - zakończył.

O przełomowych momentach w pracy ginekologa przeczytaj w książce "Bez znieczulenia" >>

Więcej o:
Komentarze (34)
Balicki: Chazan nie tylko złamał prawo, ale publicznie mówi, że nie będzie go przestrzegał. Powinien być natychmiast odwołany
Zaloguj się
 • trabant72

  0

  jakie tam odwolanie ,do wariatkowa z nim jesli sie nadaje to leczyc jesli nie odizolowac od normalnych ludzi na zawsze

 • Magi Mras

  Oceniono 1 raz 1

  Chazan wykształcił się za Watykańskie pieniądze ? czy za pieniądze Polski i Polskiego podatnika ? Won z Chazanem na śmietnik !

 • pawel1piotr2

  Oceniono 4 razy 4

  Podobno to dziecko, pupilek Chazana, już się urodziło.
  Rozumiem, że Chazan adoptował je i otoczył troskliwą opieką.

  Panie "profesorze", jak mu dałeś na imię ? Chazaniątko ?

 • ducks_arse

  Oceniono 3 razy 3

  Zawsze uważałem Balickiego za zatwardziałego komucha, ale uważam, że w tym wypadku ma 100% racji. Należy eliminować talibów z życia publicznego, bo będzie u nas to co robi się teraz w Iraku.

 • belmondo1956

  Oceniono 4 razy 2

  Po pierwsze jeśli złamał prawo, natychmiast trzeba go odwołać ze stanowiska. Po drugie: karę nałożoną na szpital zapłacimy wszyscy .......z NFZ. Należało ją nałożyć na Chazana. Jakby ją zapłacił z własnej kieszeni (stać go na to) to i jemu i podobnym oszołomom odeszła by ochota na to by łamać obowiązujące prawo.

 • hen-live

  Oceniono 6 razy 4

  Nie mogę pojąc po co ten cały cyrk z komisjami,wyjaśnieniami itd.Balicki ma rację,przecież Chazan wyrażnie mówi że złamał prawo i dalej będzie łamał jak zapewnia.Przecież to przypomina jakiś Taliban,nieważne prawo,nieważna Konstytucja.U nich pierwszeństwo ma Koran przed prawem a u nas klauzula sumienia.

 • kibic_rudego

  Oceniono 6 razy 0

  GW szczuje nas na tego katolskiego ch**u**jka,
  a to Tusk pozwala katolom łamać prawo w III RP

 • ciszkiem

  Oceniono 11 razy 9

  "Narodowy Fundusz Zdrowia nałożył na Szpital Specjalistyczny im. Świętej Rodziny w Warszawie karę w wysokości niemal 70 tys. zł." Zastanawiam się kogo tak naprawdę ukarali i kto zapłaci tą karę jeśli szpital jest współfinansowany przez Unię Europejską. Pan Chazan bezkarnie bez ponoszenia kosztów będzie nadal sie powoływał na lauzulę sumienia.

 • 1pirat2

  Oceniono 9 razy 7

  A może by tak prof. Chazanowi z organizować wycieczkę do tego uratowanego dziecka, niech się dokładnie przyjrzy co uratował.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX