Dla Hofmana PiS z wielkim sukcesem w PE. Dąbrowska studzi emocje: "Czarnecki jest najmniej ważny, bo wybrany ostatni..."

Po pierwsze, Ryszard Czarnecki jest ostatnim wiceprzewodniczącym Parlamentu Europejskiego i dostał najmniej głosów ze wszystkich wybranych na pierwszej sesji wiceprzewodniczących, po drugie - to przecież Platforma i PSL zrezygnowały z ubiegania się o fotel zastępcy szefa PE - tak na swoim blogu na Polityka.pl Anna Dąbrowska studzi emocje Adama Hofmana, który już wczoraj ogłosił sukces swojej partii w strukturach unijnych.
Adam Hofman w Radiu ZET przekonywał, że jego ugrupowanie - Prawo i Sprawiedliwość "ugrało więcej" niż Platforma Obywatelska. A to dlatego, że prestiżowe stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu Europejskiego przypadło Ryszardowi Czarneckiemu.Teraz jednak Anna Dąbrowska studzi emocje rzecznika PiS i tłumaczy, że - owszem - jest stanowisko prestiżowe, ale... pozbawione realnej władzy. Koalicja PO-PSL zaś "wolała z sukcesem postarać się o szefowanie aż trzem komisjom w PE. To najlepszy wynik spośród wszystkich delegacji".

A procedura jest taka...

Dąbrowska dodatkowo wytyka, że to, że Czarnecki jest wiceprzewodniczącym PE, to jeszcze nie oznacza jego wysokiej pozycji. Wiceprzewodniczących jest bowiem czternastu, a europoseł PiS został wybrany jako ostatni, i to w trzeciej turze tajnego głosowania (gdzie wymagana jest zwykła większość głosów, a nie bezwzględna).

"Dla Hofmana może to rzeczywiście wielki sukces, bo w poprzedniej kadencji, mimo starań PiS, nie udało się zdobyć dla Ryszarda Legutki nawet nominacji na wiceprzewodniczącego z ramienia EKR" - puentuje Dąbrowska.

Cały komentarz na stronie internetowej tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (171)
Dla Hofmana PiS z wielkim sukcesem w PE. Dąbrowska studzi emocje: "Czarnecki jest najmniej ważny, bo wybrany ostatni..."
Zaloguj się
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętam jak J.Buzka wybrano przewodniczącym PE to pisuary trąbili wkoło że to stanowisko jest bez znaczenia,ale jak wybrano czarneckiego na sprzątacza to pisuary zachłystują się tym sukcesem.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 1 raz 1

  to cud że wybrali tego obleśnego typa,chyba już nikt nie chciał tego stanowiska,no ale to sukces dla śmierdzącego pisuaru.

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Hofman to facet o ptasim mózgu, teraz ten pisowski paplacz i gawędziarz jako 14 wice będzie musiał po całych dniach prowadzić obrady, zamiast siedzieć brzuchem do góry w Polsce i pobierać kasę w euro.

 • orion57

  Oceniono 3 razy 3

  Wstyd mi za poznaniaków,że dali temu człowiekowi tyle głosów. Wstyd mi i przepraszam za Wielkopolskę.

 • cxcezar

  Oceniono 2 razy 2

  Hoffman już nawet wazeliny nie potrzebuje żeby wejść do du...y prezia!

 • adam.127

  Oceniono 4 razy 4

  Obatel "Rychard" Czarnecki, 14-ty na czternastu startujących...Ostatni sprząta i gasi światło..!

 • ergosumek

  Oceniono 3 razy -3

  "Dąbrowska studzi emocje: "Czarnecki jest najmniej ważny, bo wybrany ostatni..."
  +++++++++++++++++++++++++++
  PO pierwsze, kto to jest niejaka Dąbrowska?
  Dąbrowska studzi emocje.
  A co studzi Karwowska?
  Może zupę?

 • cichwoda

  Oceniono 5 razy 3

  jak rozumie to bylo by lepiej gdyby go nie wybrali

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX