Edukacja seksualna będzie nielegalna? Jest projekt ustawy. ''W zapisie są niejasne pojęcia''

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej "Stop Pedofilii" zebrał 250 tys. podpisów pod postulatem wprowadzenia kary dwóch lat więzienia za "publiczne propagowanie podejmowania zachowań seksualnych przez małoletnich poniżej 15 lat". Zebrane podpisy złożono w Sejmie. Twórcy projektu krytykują przede wszystkim... edukację seksualną.
"Seksualizująca edukacja przedwcześnie rozbudza u młodych ludzi zainteresowanie seksem, a jednocześnie dostarcza technicznych informacji ułatwiających uprawianie +bezpiecznego+ seksu" - czytamy w uzasadnieniu projektu. Co ciekawe, to właśnie edukatorzy seksualni spopularyzowali słowo "seksualizacja". - Teraz w pewnym sensie zostało ono zmanipulowane - mówi w TOK FM Anna Grzywacz, edukatorka seksualna z Grupy Ponton.

Inicjatorzy zbierania podpisów chcą, by do art. 200b Kodeksu karnego (mówiącego: kto publicznie propaguje lub pochwala zachowania o charakterze pedofilskim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2", dodano zapis: "Tej samej karze podlega, kto publicznie propaguje lub pochwala podejmowanie przez małoletnich poniżej lat 15 zachowań seksualnych lub dostarcza im środków ułatwiających podejmowanie takich zachowań".

- Proponowany zapis posługuje się pojęciami nie do końca jasnymi - zwraca uwagę karnista, dr Piotr Kładoczny. - To kolejny przepis, który ma na celu zahamowanie pewnego rodzaju zjawisk społecznych przepisami karnymi. To się nie udaje - komentował prawnik, podkreślając, że interpretacja takiego przepisu może iść bardzo szeroko.

A edukacja?

- To brak szkolnej, rzetelnej edukacji seksualnej (bo rodzice często wstydzą rozmawiać na te tematy), powoduje, że młodzież jest pozostawiona sama sobie. Sięga po to, co ma pod ręką, czyli po komputer, internet. Może ściągnąć film pornograficzny, a tam prezentowany jest model łatwego życia, nie ma mowy o konsekwencjach współżycia bez zabezpieczenia, nie ma mowy o emocjonalnym kontekście. Alarmowaliśmy i zwracaliśmy na to uwagę Ministerstwu Edukacji, żeby zająć się sprawą edukacji seksualnej na poważnie - mówiła edukatorka.

Ekspertka przytaczała także krytykowane przez twórców i zwolenników inicjatywy standardy WHO. Jak mówiła, standardy te podkreślają znaczenie odpowiedzialności w życiu seksualnym, a także ważny udział rodziców w edukacji seksualnej dzieci.

Komentarze (67)
Edukacja seksualna będzie nielegalna? Jest projekt ustawy. ''W zapisie są niejasne pojęcia''
Zaloguj się
 • zbiwas

  0

  Przegłosujmy w referendum by już w przedszkolu podawać dzieciom brom (dawniej podawano tran) nie będzie problemów z pobudzeniem seksualnym nastolatków.

 • transformator2014

  Oceniono 2 razy 2

  To jakiś bardzo niebezpieczny koszmar. To nie są poglądy to "oszołomstwo". Co złego jest w edukacji seksualnej, która i tak stoi na bardzo niskim poziomie w Polsce. Co złego jest we wiedzy o antykoncepcji, co złego jest w uczeniu akceptacji, pokazywaniu, że to nie wstyd/grzech mieć inną orientację, itd. Te wszystkie dziecięce ciąże, noworodki w śmietnikach - są dowodem na to, że brak wiedzy prowadzi do patologii, że stygmatyzowanie w środowisku budzi większy strach niż dopuszczenie się przestępstwa. Klauzule sumienia dla lekarzy, cenzurowanie sztuki, obrażanie, tolerowanie takich osób w przestrzeni publicznej jak ks Oko, czy Terlikowski - do czego to wszystko doprowadzi?

 • belmondo1956

  0

  Szumowiny zawsze wypływają na wierzch,

 • stan-1

  Oceniono 2 razy 2

  Przywracajmy starą metodę edukacji w krzakach i na podwórkach, a nieletnie będą rodziły.

 • drasyr

  Oceniono 9 razy 7

  Mimo sprzeciwu garstki ludzi nawiedzonych edukacja seksualna powinna być prowadzona. Graniczna wieku do wtajemniczania winna być ustalona przez fachowców a nie przez klerykałów gdyż nie może być młodzież nie świadoma konsekwencji pewnych niefrasobliwych kroków, które później są często nieodwracalne i ciążą przez całe życie.

 • bardotka35

  Oceniono 18 razy 16

  Jedyna metoda aby powstrzymać ataki zboczeńców na dzieci to edukacja seksualna. Jaka skala pedofili jest wśród kleru że tak się panicznie boją świadomych dzieci, bo pedofil manipuluje dzieckiem.? W zachodnich mediach jesteśmy krajem skrajnie pedofilnym dzięki klerowi i jego "zboczonej" nauce. Rany przecież już ściany gryzą żeby nie było edukacji, więc na zachodzie mają racje że tu wybuchła hekatomba zboczeń.

 • 1pirat2

  Oceniono 12 razy 10

  Z tego projektu ustawy, którą przedstawia pani Grzywacz, mogło by wynikać że ta pani jest na etacie różnej maści pedofili, bo na pewno jest lepiej dla nich żeby dziecko nie wiedziało co ma na myśli np wujek czy ksiądz gdy nieobyczajnie dotyka dziecko.

 • jerzysm42

  Oceniono 11 razy 9

  Polscy talibowie walczą z edukacją seksualną, zamiast wystąpić o powierzenie tej roli katechetom.
  Zamiast "in vitro" niepokalane poczęcie. Pojęcie pedofilii jest ewangelicznym nakazem: "pozwólcie dziateczkom przyjść do mnie", a wykorzystanie ministranta w zakrystii - udzieleniem sakramentu namaszczenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX