Kopacz drwi z PiS: Mają nieskazitelne charaktery, nieskazitelne rysy. Pozwalają sobie na interpretację prawa

- Skoro PiS ma zdolności prawnicze pomagające mu interpretować prawo, to stawia na konfrontację z przepisami. PiS ma nieskazitelne charaktery i rysy, ułatwiające wystawianie świadectw moralności innym politykom - ironizowała dziś na konferencji prasowej marszałek Sejmu Ewa Kopacz. W ten sposób odniosła się to krytyki przez PiS jej braku zgody na wystąpienie w Sejmie prof. Piotra Glińskiego.
Kopacz wystąpiła dziś na konferencji prasowej w Sejmie, aby odnieść się do zarzutów PiS, przede wszystkim dotyczących tego, że na mównicy sejmowej nie będzie mógł wystąpić prof. Piotr Gliński, kandydat na premiera technicznego zgłaszany przez PiS. Kopacz sprzeciwiła się temu, bo Gliński nie jest parlamentarzystą.

"Nie mogę mieć gorszego dnia"

- PiS nie mógł spodziewać się innej decyzji, bo jest ona podjęta zgodnie z obowiązującym prawem i jest niezmienna - tłumaczyła Kopacz, wystawiając posłom PiS ironiczną laurkę. - Mają zdolność bycia prawdziwymi patriotami, co pozwala im na dzielnie nas (parlamentarzystów - red.) na prawdziwych i obcych Polaków. Brakuje im tylko tego, by te praktyki przenieść na obywateli - mówiła.

Kopacz tłumaczyła, że marszałka Sejmu obowiązuje przede wszystkim zasada legalizmu. - Nie mogę się domyślać, nadinterpretować przepisów, mieć lepszy lub gorszy dzień. Muszę przestrzegać prawa - tak Kopacz mówiła o swojej decyzji dotyczącej braku zgody na wystąpienie w Sejmie Glińskiego.

"Sprawa tabletów wciąż w Komisji Regulaminowej"

Kopacz odniosła się też do zeszłorocznego słynnego już wystąpienia prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego, który wszedł na mównicę z tabletem, z którego odtworzył wystąpienie prof. Glińskiego. - Po tym zdarzeniu obiecałam, że pochylimy się nad tym, czy można korzystać z jakiegoś urządzenia, jeśli chce się kogoś zastąpić na mównicy. Prezydium Sejmu przekazało tę sprawę do Komisji Regulaminowej i to ona wciąż zastanawia się, co z tym zrobić. Nie mogę ingerować w tempo jej prac w tym przypadku - mówiła Kopacz.

Wniosek ws. Tuska 9 lipca

Klub PiS złożył w ubiegły czwartek w Sejmie wniosek o wyrażenie konstruktywnego wotum nieufności wobec gabinetu Donalda Tuska. Kandydatem na nowego premiera jest socjolog prof. Piotr Gliński. Sejm zajmie się wnioskiem 9 lipca.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Mariusz Błaszczak i Adam Hofman z PiS poinformowali o spodziewanym przebiegu debaty nad wnioskami ich partii o wyrażenie konstruktywnego wotum nieufności wobec Rady Ministrów, a także wnioskiem tego klubu o wyrażenie wotum nieufności wobec szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (303)
Kopacz drwi z PiS: Mają nieskazitelne charaktery, nieskazitelne rysy. Pozwalają sobie na interpretację prawa
Zaloguj się
 • ola-blue

  Oceniono 2 razy 2

  Senator Kogut z PiS rozwiewa WSZYSTKIE wątpliwości dotyczące nieskazitelnych postaw moralnych w Prawie i Sprawiedliwości. Gorąco polecam:
  www.youtube.com/watch?v=gn0wh_U2XhY

 • orion57

  Oceniono 1 raz 1

  Miejsce prawdziwego profesora jest na uczelni albo w laboratoriach. Ten profesor ma za dużo czasu wolnego, z tego wynika że jaki profesor taki polityk. Mierny ale wierny PiS i to się dla J.Kaczyńskiego liczy.

 • jurekzoliwy

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Kopacz jest bezlitosna. Każdy inny widząc jak prof. Gliński niecierpliwie przebiera nogami do władzy ulitowałby się i pozwolił mu trochę pobaraszkować w sejmie.

 • and-j1

  Oceniono 2 razy 2

  W cyrku arena jest większa. To tu PiS powinien zaprezentować swoją kukiełkę premierowską

 • tepicpo

  Oceniono 4 razy -2

  kopacz, spójrz w lustro - ten ryj i widok cie przerazi xd

 • jochweta

  Oceniono 1 raz 1

  p. Kopacz ma nieskazitelną fryzurę

 • 12345janka

  Oceniono 6 razy -2

  Od wielu, wielu już lat PiS-uarski cyrk dominuje w sejmowym budynku i chyba nigdy się nie skończy chyba, że kartofel II będzie tam gdzie kartofel I.

 • bylypisior

  Oceniono 9 razy -1

  Panie Ewie Kłamacz "na metr wgłąb" już podziękujemy...

 • katon61

  Oceniono 6 razy -2

  To wpis jednego z "prawdziwych polaków i prawdziwych patriotów"

  Warto poczytać odpowiedź:

  TY suko pierodolona...smolenska nie zampomnimy,,,,do Marszałek Kopacz
  jvm410h-odp.
  @oland23111966
  Zadam retoryczne pytanie: czy prymitywnie pospólstwo, które wypowiada się publicznie o osobach pełniących najwyższe państwowe godności per "suka p....... " jest na tyle odpowiedzialne, by - występując jako poniekąd Suweren Władzy Rzeczypospolitej Polskiej - dokonywać świadomych wyborów politycznych?
  Czy wybrane głosami takich wyborców Prawo i Sprawiedliwość ma legitymację do rządzenia?
  Niech każdy sobie odpowie na to pytanie w zgodzie z własnymi umiejętnościami poznawczymi.
  Boże chroń Polskę, to przecież żelazny elektorat PiSu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX