Ukraina. Doradca szefa MSW: 1000 separatystów zginęło w ciągu zaledwie doby od nieprzedłużenia rozejmu

?Pierwszy dzień wznowienia działań antyterrorystycznych. Krótko: ofensywa. Gwardia Narodowa i ukraińskie siły zbrojne zniszczyły ponad 1000 bojówkarzy? - pisze na swoim Facebooku Zorian Szkyriak, doradca szefa ukraińskiego MSW.
"Siły zbrojne uwolniły od rosyjskich najemników kilka ważnych pod względem strategicznym miast w obwodach donieckim i ługańskim, a także zdobyły kontrolę nad jednym z punktów granicznych" - informuje na swoim Facebooku Szkyriak.Post użytkownika ????? ??????.


"Separatyści gotowi do złożenia broni"

Według jego słów w ciągu zaledwie doby od nieprzedłużenia rozejmu na wschodzie Ukrainy przez prezydenta Petra Poroszenkę wskutek "potężnych uderzeń w bazy i pozycje terrorystów [tak ukraińskie media i politycy określają prorosyjskich separatystów - red.] zniszczono ponad 1000 bojówkarzy".

"Separatyści są gotowi do złożenia broni i starają się ustalić szczegóły stworzenia dla nich tzw. korytarza na teren Federacji Rosyjskiej bądź też chcą amnestii dla tych, którzy nie dopuścili się poważnych przestępstw" - informuje Szkyriak.

Doradca szefa MSW dodaje, że "operacja antyterrorystyczna będzie trwała aż do zwycięstwa". "Oczywiście główne walki wciąż przed nami, ale Ukraina jest dziś zjednoczona! Z Bożą pomocą nam się uda!" - pisze Szkyriak.

Straty są też po stronie ukraińskiej

Według wcześniejszych doniesień w ciągu ostatnich 24 godzin na Ukrainie wskutek prowadzenia tzw. akcji antyterrorystycznej zginęło dwóch ukraińskich funkcjonariuszy, a 20 zostało rannych.

Działania sił zbrojnych wymierzone w separatystów zostały wznowione w nocy z poniedziałku na wtorek po zakończeniu się rozejmu ogłoszonego 20 czerwca przez ukraińskiego prezydenta. Rozejm przedłużono do 30 czerwca, co miało dać separatystom więcej czasu na złożenie broni. Jednak rebelianci nie rozbroili się, a zawieszenie broni było systematycznie naruszane.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (466)
Ukraina. Doradca szefa MSW: 1000 separatystów zginęło w ciągu zaledwie doby od nieprzedłużenia rozejmu
Zaloguj się
 • macborys

  0

  Szkyriak, marzyciel...

 • dorik2

  Oceniono 2 razy 2

  Putin to rozpętał, a zwykli ludzie giną.

 • praksilla82

  Oceniono 4 razy -2

  Normalna czystka etniczna - wyganiają Rosjan ze swoich domów - masowo uciekają do Rosji
  robił to już Bandera - z tym ze dla niego głównym wrogiem byli Polacy
  teraz są Rosjanie - główne hasło rządzącej partii i oligarchów - Ukraina dla Ukraińców/ chociaz wśród oligarchów to najmniej ukraincy - Zydzi, Ormianie i wszystkie narody// - ale to nie przeszkadza
  no i ideologia wspólnoty europejskiej - Ukraina nawet za 100 lat nie będzie spełniała żadnych warunków przyjęcia do Unii a do nato - to już w ogóle fikcja bo to powoduje natychmiastowe wkroczenie milionowej armii rosyjskiej
  Poroszenko ogliosil zawieszenie broni przed podpisaniem umowy stowarzyszeniowej - bo to ładnie wyglądało w Brukselii
  ale teraz nawet jeżeli cokolwiek podpisze nikt tego poważnie nie będzie traktował - Ukraińcy nigdy nie dotrzymali żadnej umowy - od wieków to robią
  Ukrainy nie stać na prowadzenie jakikolwiek działań wojennych na 2 góra 3 miesiące -nawet w tak ograniczonej skali - to po prostu kosztuje ogromne pieniądze
  a widzicie chętnych żeby inwestować w ta wojnę?
  za chwile z=cal banderowska banda stanie się bardzo niewygodna dla Zachodu - i wtedy ja skończą a Rosjanie dobija gada
  a Polacy jak to Polacy beda plakac nad biednym banderowcem - tylko w Polsce mozliwe
  bo siedzenie w dupie mulata szkodzi po prostu na mózg

 • sztucznamgla

  Oceniono 3 razy 3

  w kazdym normalnym kraju do tego panoszenia się rosjan by nie doszło

  gdyby Ukraińcy byli bardziej rozgarnięci, od razu wysłaliby jakieś oddziały policji/milicji, specjalne, czy cokolwiek tam mają i aresztowali bandytów

  no ale Ukraina to tak druga Rosja - burdel i złodziejstwo

  mam nadzieję, że szybko zaczna budować NORMALNE państwo, bo maja opóźnienia 20 letnie w stosunku do nas

 • panvogito

  Oceniono 6 razy 0

  Jeśli to prawda to nie będę się pytał ilu z tych "separatystów" posiadało broń tylko ilu było zdolnych do noszenia broni? Pewnie większość z tych "separatystów" to kobiety, starcy i dzieci jak na wołyniu w 43 roku.

 • 12345janka

  Oceniono 10 razy 0

  Tak trzymać Ukraino, gonić bolszewicką zarazę jak dzikie zwierzęta, nawet za Kaukaz. Ta bolszewicka zaraza za przyzwoleniem USA i Anglii odebrała nam wolność na długie, długie lata.

 • roro1000000

  Oceniono 8 razy 2

  150 milionów ruskich separatystów - ODSTRZELIĆ!!!
  ale tu ruskich dzisiaj !! wiecie czemu? bo u nich 2 godziny wczesniej sie wstaje!

 • 2re-k

  Oceniono 6 razy 0

  Gdyby to nie dotyczyło dzisiejszej Ukrainy, to w mediach polskich natychmiast ukazałyby się wiadomości krzyczące, że rządowa klika morduje naród ukraiński. Niestety, polskie media dawno pogrzebały wszelkie zasady uczciwości i przyzwoitości.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX