TVN: Zarząd SLD podjął uchwałę o współpracy z Twoim Ruchem

- Zarząd SLD podjął uchwałę o "daleko posuniętej współpracy z Twoim Ruchem" - dowiedziały się Fakty TVN. Według doniesień stacji uchwała ma zakładać wspólne wnioski o powołanie komisji śledczej ws. afery taśmowej oraz wspólne wnioski o wota nieufności wobec ministrów Sienkiewicza i Sikorskiego.
TVN informuje też, że jeszcze w tym tygodniu odbędzie się spotkanie szefa SLD Leszka Millera z przewodniczącym Twojego Ruchu Januszem Palikotem.

Zdaniem stacji współpraca obu partii może polegać również na złożeniu wspólnego wniosku o konstruktywne wotum nieufności z kandydatem uzgodnionym między oboma partiami.

Były szef TVP, a obecnie działacz Twojego Ruchu Robert Kwiatkowski napisał na Twitterze, że Palikot i Miller już w zeszłym tygodniu spotkali się, by omówić warunki wspołpracy.

"Trzeba wyjaśnić treści, w których rysuje się niebezpieczny obraz państwa"

- Współpraca będzie polegać na tym, by złączyć siły dla wyjaśnienia afery taśmowej. Pal sześć już styl rozmowy; trzeba wyjaśnić przede wszystkim treści, w których rysuje się bardzo niebezpieczna sytuację państwa. Warto, żeby to wszystko było wyjaśnione - mówił dziennikarzom TVN rzecznik SLD Dariusz Joński.

W czwartek wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu złożył Klub Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował również, że wysuniętym przez partię kandydatem na premiera będzie ponownie prof. Piotr Gliński

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (76)
TVN: Zarząd SLD podjął uchwałę o współpracy z Twoim Ruchem
Zaloguj się
 • chi_neng1

  Oceniono 1 raz -1

  Moze tez powinni sie przylaczyc do PiS:u, bo graja z nimi caly czas w karty...

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Siedzą obaj obok siebie, przytuleni, jak Marks i Engels na pewnym znanym obrazku. Ale dwóch brakuje, bo tam jest czterech. Dodać w rzędzie Żałosnego Kartofla i Ziobrę, i będzie jak znalazł, klasycznie: Marks, Engels, Lenin, Stalin. Pasują do siebie, gagatki. Wsio bolszewicy, tyle, że dwaj bezbożni, a dwaj nabożni. Ale co to za różnica !

 • zyks

  Oceniono 1 raz -1

  Wiadomo, że szakale i hieny polują w stadach. Wischful thinking podpowiada im, że pachnie padliną. A jak jest szansa na padlinę, to podziały nieważne. Więc łączą się w stada. Bolszewicy pobożni: Kaczafie, Ziobra, Gowiny i reszta i bolszewicy bezbożni: Millery, Palikoty i reszta. A co, jak padliny nie będzie? Zagryzą się nawzajem, zawsze coś się przekąsi. I na tym się to wielkie wzmożenie pewnie skończy :-((

 • chi_neng1

  0

  Ja proponuje wspolprace SLD i TR z PO i PSL.
  I wtedy moze wreszcie zacznie sie dziac cos konkretnego. Usiadzcie do stolu i zacznijcie rozmawiac, bo czas najwyzszy.

  Jestem pewna, ze PIS wchlonie wszystkie odpadki....

 • jojo148

  Oceniono 1 raz -1

  Popatrzcie na drogę polityczną pan Palikota:
  1.Ślubowanie sejmowe zakończył zwrotem: Tak mi dopomóż, Bóg
  2.Za "zasługi" wykpiwania papieża mianował Marka Siwca wiceprzewodnioczącym swojego
  "Twojego Ruchu"
  3.Na patrona Twojego Ruchu wziął sobie Aleksandra Kwaśniewskiego.
  4. Dzisiaj wypiął się na Kwaśniewskiego i sprytnie wkradł się w łaski Millera.
  5. Kiedy wypnie się na Millera??

 • ziutka333

  Oceniono 1 raz -1

  Kiedyś mówiono o panu Kanclerz a teraz co pozwalasz aby zidiociały Januszek pociągnął Cię na dno. No ale gdy się ma takich doradców jak niejaki Gawkowski Joński czy Balt

 • 7ogamihcra

  Oceniono 3 razy -1

  Wyruchasz się kolego Miller na tym sojuszu.

 • jerzykkur38

  Oceniono 3 razy -1

  Nareszcie dowiemy się,ile towarzysz Miller zapłacił podatku do skarbu państwa,od nielegalnie sprowadzonej pożyczki moskiewskiej.

 • alkana11

  Oceniono 7 razy 7

  Teraz sie Miler obudziłeś.? To co z Ciebie za polityk z wizją? To należało zrobić przed wyborami.a nie sie okopywać politycznie!
  Grzegorz Napieralski. jest o kilka klas lepszy od Ciebie i "żółtego sweterka"? A swoją drogą co z tym fajnym egzotycznym politykiem od jabłuszek.,
  . Niemniej ten kierunek trzeba rozwijać. Paliikot i ludzie Twojego Ruchu są ludźmi wysoce .wartościowymi!. Nie osmieszajcie ich przy byle okazji,Twój Ruch to szansa na wyhamowanie inwazji mniejszości katolickiej. Zdaje sie ,że Miller przetarł oczy. Bo dzisiaj Palikot jutro kolejny polityk lewicy.,popłynie.
  Uważam,że należy powrócić do rozmów z "poważnymi lewicowcami" a nie walka o stolce.,
  Borowski Cimoszewicz Kwaśniewski,Oleksy(Oleksego tego paple można sobie darować). Jak się nie zjednoczymy do "wy;lecimy a Polska stanie się katolostanem. Brr obrzydzenie mnie bierze na sama myśl o pedofilach w kieckach gender.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX