Agnieszka Holland o "Wprost": To da się wytłumaczyć tylko merkantylną i cyniczną działalnością

- Uwiarygodniają tytułem, który nie ma wielkiego szacunku, ale jest tygodnikiem opinii, czyjąś działalność przestępczą - mówi Agnieszka Holland w wywiadzie z "Newsweekiem". - Niech robią to, co robią, rozumiem, że z powodów merkantylnych, ale niech nie mówią, że to sprawa wolności słowa i interesu publicznego - podkreśla.
- Nie mam dobrego zdania o mediach. I wydaje mi się, że narzucają nastrój histerycznej gorączki - ocenia w rozmowie z "Newsweekiem" Agnieszka Holland. Reżyserka jest zdania, że głośna afera podsłuchowa nie ma nic wspólnego z troską o dobro państwa, interes publiczny i wolność słowa.

Kontrakt bez znajomości scenariusza

Zdaniem Agnieszki Holland redakcja "Wprost" zachowuje się jak "aktor, który podpisuje umowę, że będzie grał w serialu, ale nie wie, co będzie grał". - Do obrony jest pierwsza publikacja. Poddania się jakiemuś anonimowemu przestępcy co do zakresu, rytmu i liczby publikacji nie da się wytłumaczyć już niczym innym jak tylko merkantylną i cyniczną działalnością - ocenia. - Nie ma to nic wspólnego z wolnością prasy, ponieważ oni nie ponoszą żadnej odpowiedzialności. Uwiarygodniają tytułem, który nie ma wielkiego szacunku, ale jest tygodnikiem opinii, czyjąś działalność przestępczą - podsumowała.

- Niech robią to, co robią, rozumiem, że z powodów merkantylnych, ale niech nie mówią, że to sprawa wolności słowa i interesu publicznego. Oni reprezentują tylko własny interes - podkreśla reżyserka. Za "manipulację i nadużycie" uważa też użycie solidarycy na okładce tygodnika. Zaznaczyła też, że nieuprawnione jest porównywanie afery podsłuchowej z Watergate, bo "tam była staranna praca dziennikarska".

Więcej w Newsweeku

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (150)
Agnieszka Holland o "Wprost": To da się wytłumaczyć tylko merkantylną i cyniczną działalnością
Zaloguj się
 • wyciety

  0

  Ile razy ta baba miala uciekac z Polski?Ze duszno,ze smutno,ze nie teczowo i antysemicko.I jeszcze tu smrodzi?Uwolnij nas babo od siebie.

 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  holland - kolejny POżyteczny idiota!
  u.

 • uzdek98

  Oceniono 4 razy 2

  jest to bardzo cyniczna dzialalnosc... bo jesli sPOnsorzy pani artychy upadna, to kto bedzie placic kasiore na jej wyPOciny ...?

 • wolny.kan.gur

  Oceniono 7 razy 1

  Takich pożytecznych idiotów jak pani Holland było w Europie Zachodniej w czasach Stalina całe mnóstwo. Bez wezwania usłużnie szczekali na wszystkich przeciwników komunistycznego reżimu wierząc w mądrość i wielkość wodza.

 • balaam

  Oceniono 6 razy 2

  no rozumiem ze kobicina tez mowi to z powodow merkantylnych , taka moralnosc Kalego

 • tenare

  Oceniono 5 razy 1

  Wg Wikipedii:
  "[Agnieszka Holland] 19 grudnia 2008 z rąk ministra kultury i dziedzictwa narodowego Bogdana Zdrojewskiego odebrała Złoty Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis"[6]. W 2011 została odznaczona Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (2011)"

  Władza (PO) daje medale, to władzę (PO) trzeba popierać!!!

 • r1111111

  Oceniono 2 razy 2

  To co się dzieje w sprawie "taśm prawdy o politykach PO" trudno jest traktować inaczej, niż w kategoriach czarnej groteski, w której pusty śmiech jest jedynie dostępnym nam sposobem reagowania na totalne pomieszanie pojęć.
  Oto przestaje być ważne to, co politycy powiedzieli i robili (łamanie konstytucji, opowiadanie o sprawach tajnych - operacja Zen - osobom nieuprawnionym, omawianie jak jeszcze bardziej "okraść biznesmena żeby zrozumiał itd. itp), a staje się ważne kto nagrywał.
  Oto reprezentanci wolnych mediów oraz intelektualiści wcielają się bez reszty w role pajaców, tudzież tak zwanych "pożytecznych idiotów" znanych z Zachodu Europy w czasach sowieckich odwiedzających łagry (odpowiedniki obozów koncentracyjnych), pociąganych za sznurki przez przestraszonych polityków sprawujących władzę.
  Oto kolejny raz PO postanawia dowieść Polakom, że prawdy nie ma, a to co sobie Polacy pod tym pojęciem wyobrażali, jest tylko wersją wypadków podyktowanych przez sprawującego władzę, po prostu PO "idzie na bezczelnego".
  Dla mnie ta partia jaką jest PO, jej przywódcy i posłuszne PO media są zagrożeniem dla demokracji.

 • dobre_podsumowanie

  Oceniono 4 razy 4

  A Michnik swego czasu uwiarygodnił swoją przestępczą działalność publikując nielegalnie nagraną rozmowę z Rywinem. Grupa przestępcza z Agory i grupa przestępcza z rządu muszą trzymać się razem. Niech tak będzie. Zamieciemy ich na tę samą stertę.

 • patriot1

  Oceniono 6 razy 2

  funkcjonariuszko Holland-zadanie wykonane,dziękujemy za lojalność!zapamiętamy to przy dzieleniu środków przez PISF

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX