Lis: Szczerski miał być jak Katon albo Skarga, a wyszedł kabaret. Władyka: Kompromitacja opozycji

- Premier rozegrał to szalenie sprawnie - mówił o sejmowym wotum zaufania dla rządu Tomasz Lis w "Poranku Radia TOK FM". Stwierdził, że występujący w imieniu PiS Krzysztof Szczerski zrobił na mównicy kabaret. - Zdziwiłem się, jak ktoś powiedział, że on jest profesorem - dodał.
Goście Jacka Żakowskiego w godzinie komentatorów w Poranku Radia TOK FM mówili o sposobie obrony Donalda Tuska przed aferą podsłuchową, zwłaszcza w kontekście wniosku o wotum nieufności.

- Premier rozegrał to szalenie sprawnie, czemu sprzyja jego własna sprawność i absolutna impotencja oponentów - mówił Tomasz Lis, redaktor naczelny "Newsweeka". Zwrócił uwagę, że na mównicy zabrakło prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, którego zastąpił poseł Krzysztof Szczerski.

Miał być Katon, wyszedł kabaret?

- Polska przechodzi przez moment próby. To jest czas, w którym zło trzeba nazwać złem. To jest czas, gdy trzeba wskazać tych, którzy działają na szkodę Rzeczpospolitej. To jest czas na dymisję rządu Donalda Tuska - mówił w Sejmie Szczerski. - Zamieniacie Polskę w kupę kamieni, czyli w gruzowisko. Jesteście jak obcy, który przyssał się do Polski i żyje jej kosztem. Nie mamy dla was współczucia, bo gardzicie Polakami. Nie znosicie Polaków i Polski, nie znosicie jej, nie znacie naszej wartości. Jesteście tutaj obcy! - grzmiał polityk.

- Jego wystąpienie to miał być Katon w połączeniu z księdzem Skargą, a wyszły łańcuchy tautologii, parapojęcia jak cepy i generalny kabaret - skwitował Lis. - Zdziwiłem się, jak ktoś powiedział, że on jest profesorem, ale jak pani Pawłowicz ma tytuł profesorski, to jest naturalne - dodał.

"PiS chce ostatecznie upokorzyć Glińskiego"

- Autokompromitacja opozycji, zwłaszcza PiS, ma swoją kontynuację - zauważył Wiesław Władyka z "Polityki". - Dziś będzie zgłoszone konstruktywne wotum nieufności z prof. Glińskim jako kandydatem na premiera. - To akurat porządny profesor, tylko kiepski polityk - wtrącił Żakowski. - On nie może się zorientować, że jest coraz bardziej śmieszny. Trudno, PiS chce go ostatecznie upokorzyć wiadomym z góry wynikiem głosowania - stwierdził Władyka.

Publicysta dodał, że warto zwrócić też uwagę na położenie Donalda Tuska, które po aferze podsłuchowej jest bardzo trudne. - Całe jego zaplecze się moralnie rozsypało. On jest jedynym człowiekiem, który może jeszcze uratować sytuację. Ciągnie wszystko do góry...

- Jest takim balonem na własną partią - wtrącił Żakowski. - I jego odległość od niej jeszcze się powiększyła przez tę aferę - zaznaczył Władyka.

Więcej o:
Komentarze (15)
Lis: Szczerski miał być jak Katon albo Skarga, a wyszedł kabaret. Władyka: Kompromitacja opozycji
Zaloguj się
 • mara571

  0

  Panowie Zakowski i Lis zawsze beda tak oceniali kazde wystapienie opozycji.
  DEbata byla zupelnie niepowazna i mial dla Tuska wylaczie znaczenie pijarowe, bo jechal na szczyt.
  Przed votum zaufania powinna sie odbyc porzadna debata nad stanem panstwa. A za ten oplakany stan jest odpowiedzialny od 7 lat sam Tusk. Sam wybiera ministrow, ktorzy sa nieudloni, sam ich niszczy w trakcie posiedzen Rady Ministrow, niektorymi wrecz gardzi. Podobnie jak gardzi spoleczenstwem.
  Wielki skok do Uni sie nie udal, teraz juz bedzie tylko zjazd w dol.
  I obojetnie so napisze Lis czy Zakowski, jak beda przekrecac fakty i zaklamywac rzeczywistosc nic juz tego faktu nie zmieni.

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  pawlowicz, szczerski - jacy "professurowie" pisu takie jest i tez "prawo" i "sprawiedliwosc" w ich wydaniu!

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  ponizej typowy idiotyczny wpis idioty sluzacego bezmyslnie Putinowi;
  marian8-1960 8 godzin temu Oceniono 18 razy -16
  Co za wstrętni ludzie ten Lis i Żakowski, i te ich żenujące teksty.

 • candid13

  Oceniono 5 razy 3

  Coraz wiecej sladow w aferze podsluchowej prowadzi do pisiat, dzialajacych w interesie Rosji. nieustannie dzialajacych aby destabilizowac i rujnowac Polske.
  Gdzie zapodzial sie posel pisu uczestniczacy w tej aferze.
  Przeciez kaczynskiego celem jest usuniecie Tuska i nie zawaha sie przed niczym, niewazne czy to szkodliwe dla Polski czy nie. Opluwa oskarza o zdrade Premiera i Prezydenta, na szczescie caly swiat, a przynajmniej Europa wiedza ze to paranoik i nikt nie traktuje go powaznie.
  Wszystkie komentarze pisie sa skierowane przeciw POlsce i w interesie Moskwy.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 6 razy 6

  Kto marnemu pyskaczowi Szczerskiemu nadał tytuł profesorski ? Kto ?
  O tempora, o mores !

 • 7ogamihcra

  Oceniono 7 razy 7

  Wiem, że to nieładnie naigrywać się z czyjegoś nazwiska, ale Szczerski po tym spektaklu nienawiści powinien zmienić nazwisko na Oszczerski.

 • ze_swiata

  Oceniono 9 razy -7

  Po ile są dzisiaj akcje Agory?
  Kiedyś były po 175zl za sztukę.

 • ze_swiata

  Oceniono 16 razy -12

  LISIE - IDZIEMY PO CIEBIE

 • jurek4491

  Oceniono 9 razy 9

  Teraz wszystkie ugrupowania polityczne powinny zawiązać cichą koalicję przeciwko PiSowi po tym jak PiSory wyszli z sali obrad kiedy rozpatrywano wniosek o wotum zaufania dla premiera. Manewr jest bardzo prosty, kiedy będzie rozpoczynać się głosowanie o powołanie Glińskiego na premiera rządu technicznego, opuścić salę obrad uzasadniając to tym że biorą przykład z PiSu, będzie ubaw po pachy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX