"Polityka": Kaczyński pożyczył 200 tys. zł od Janiny Goss. To jej nazwiska nie chciał ujawnić

200 tys. zł - tyle, zdaniem tygodnika "Polityka", Jarosław Kaczyński pożyczył 2,5 roku temu od Janiny Goss. To jej nazwiska prezes Prawa i Sprawiedliwości nie chciał ujawnić w oświadczeniu majątkowym.
Janinę Goss tygodnik "Polityka" określa mianem "szarej eminencji PiS". To właśnie jej nazwiska Jarosław Kaczyński nie chciał ujawnić, gdy zapytano go o pożyczkę rzędu 200 tys. zł na leczenie matki. Teraz, według "Polityki", prezes Prawa i Sprawiedliwości miał dokonać korekty w oświadczeniu i wyjawić nazwisko wierzycielki.

Kaczyński korektę miał złożyć na prośbę komisji etyki poselskiej, która zajmuje się badaniem oświadczeń majątkowych posłów.

Janina Goss, "szara eminencja"

"Polityka" wyjaśnia, że Goss jest jedną z najbardziej zaufanych osób w otoczeniu prezesa PiS. Jest związana z regionem łódzkim partii, a jej znajomość z Jarosławem Kaczyńskim sięga jeszcze Porozumienia Centrum z początku lat 90.

Piotr Śmiłowicz dwa lata temu we "Wprost" w ten sposób opisywał Janinę Goss: "To postać w łódzkim PiS na poły legendarna. Opinie o niej są niemal jednobrzmiące: Apodyktyczna, konfliktowa, charakteropatka, pociągająca za wszystkie sznurki. To ona układa zawsze listy wyborcze, a zarazem unika obejmowania odpowiedzialnych funkcji. Samotna, nie lubi kobiet. Zdecydowana, dobra organizatorka, bezgranicznie oddana Jarosławowi Kaczyńskiemu".

Goss w 2012 roku została na krótki czas prezesem spółki Forum, wydającej "Gazetę Polską Codziennie". Funkcję objęła po tym, jak większościowy pakiet udziałów spółki przejęła spółka Geranium, której właścicielem jest z kolei Srebrna, powiązana z PiS.

Tajemnicza pożyczka

O pożyczce Kaczyńskiego zrobiło się głośno po publikacji "Newsweeka". Tygodnik opisał sprawę długów prezesa PiS, m.in. wspomniane 200 tys. zł pożyczone od osoby prywatnej. Kaczyński w kilku kolejnych oświadczeniach majątkowych nie pisał, od kogo pożyczył tę kwotę.

Więcej na stronie internetowej tygodnika "Polityka".

Więcej o:
Komentarze (31)
"Polityka": Kaczyński pożyczył 200 tys. zł od Janiny Goss. To jej nazwiska nie chciał ujawnić
Zaloguj się
 • 0

  ile to stare i grubaśne babsko ma lat,to moherowy berecik powinna być na rencie lub głodowej emeryturze.Za-ebiste futerko z lumpeksu czy Kaczyński oddał mamusi futerko.

 • 123jna

  0

  Panie Prokuratorze Seremet - do akcji, odkryj wreszcie prawdziwych politycznych oszustow - Srebrna gate i Jaroslawa K. Zegarek Nowaka to bylo naduzycie prawne, te grube miliony Jaroslawa K. to oszustwa zwykla gangsterska robota ja z amerykanskich filmow.

 • 123jna

  Oceniono 2 razy 2

  Goss jest wymieniana w artykule o Srebrnej gate. To jest pisowy SLUP, podstawiona, oddasna kaczynskim osoba. jakis gender sadzac po aparycji, mezczyzna naprawde? Nie lubi kobiet bo jest wybitnie meska i boi sie odkrycia?

 • candid13

  Oceniono 9 razy 9

  jak prezes pierze brudna kase uzywajac imienia brata, cynizm i obrzydliwa hipokryzja;

  Instytut Lecha Kaczynskiego, ten z Warszawy ( bo jest I drugi w Sopocie), jest właścicielem spolki Srebrna i otrzymuje z niej dywidendę. Ostatnią dostał kilka miesiecy temu: 210 tys. zł. Na co idą te pieniądze? Jak powiedziala prezes instytutu na koszty pracy zespołu Antoniego Macierewicza: “na eksperta od sekcji samolotow I eksperta od sekcji ludzi.
  Pewności jednak nie ma, bo INSTYTUT NIE MUSI SKŁADAĆ SPRAWOZDAŃ ZE SWOJEJ DZIAŁALNOŚCI.

 • candid13

  Oceniono 12 razy 10

  Srebrna to właściciel dwóch biurowców w centrum Warszawy. We władzach Srebrnej : Grzegorz Tomaszewski - kuzyn prezesa, Jacek Rudziński - kierowca prezesa , Barbara Skrzypek - sekretarka prezesa z Nowogrodzkiej. Oprócz nich jest tam jeszcze Halina Wojnarska, żona wiceprezesa PiS Adama Lipińskiego. A także JANINA GOSS, KTÓRA DO PIS TRAFIŁA DZIĘKI PRZYJAŹNI Z JADWIGĄ KACZYŃSKĄ, oraz prof. Hanna Ambroż, sędziwa znajoma samego szefa PiS..

 • Joszka Redemptor

  Oceniono 8 razy 4

  Czy to banda spod znaku PO czy też PiS-dzielce - to jedna sitwa kanciarzy i krętaczy. Trwają przy władzy tylko po to aby "kręcić lody" i urządzać się kosztem ogłupianego narodu. Do całej tej sitwy należy skundlony z nią Kościół rzymski.

 • razb1947

  Oceniono 22 razy -18

  J.Kaczyński nie kradł jak ci z PO i PSL tylko pożyczał na leczenie matki- J.Kaczyński to najuczciwszy poseł z całego sejmu.

 • fjestis

  Oceniono 15 razy -9

  A co mnie obchodzi od jakiej to osoby prywatnej pożyczył pieniądze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX