PiS złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Kandydatem na premiera prof. Gliński

Klub Prawa i Sprawiedliwości złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu - oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński. Kandydatem na premiera jest ponownie prof. Piotr Gliński. Prezes PiS poinformował także, że jego partia złoży zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez premiera Donalda Tuska. - Z taśm wynika, że wiedział o Amber Gold - powiedział Kaczyński.
Kaczyński powiedział na konferencji w Sejmie, że złożenie wniosku o wotum nieufności wobec rządu to dla PiS obowiązek polityczny i moralny. Podkreślił, że sprawa podsłuchów nie może być zbyta jednym głosowaniem poprzedzonym dziesięciominutowymi oświadczeniami klubów.

- Popieranie rządu, który został opisany poprzez te taśmy prawdy jest czymś, nad czym każdy powinien się zastanowić. Powinno to prowadzić do odpowiedzialności - powiedział Kaczyński. - Chcemy, żeby w trakcie kampanii wyborczej każdy, jeśli będzie popierał ten rząd, musiał się z tego tłumaczyć - dodał.

Trybunał dla Belki, zawiadomienie do prokuratury ws. Tuska

Prezes PiS zapowiedział też, że w niedługim czasie PiS złoży wniosek o postawienie prezesa NBP Marka Belki przed Trybunałem Stanu. - To, co powiedział i uczynił, kwalifikuje się do tego rodzaju odpowiedzialności - powiedział Kaczyński. - Nie wynika to z politycznych niechęci, uważamy to za nasz obowiązek - podkreślił.

Jarosław Kaczyński dodał, że wkrótce PiS złoży ponadto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez premiera Donalda Tuska. - Z taśm prawdy wynika wyraźnie, że wiedział o aferze Amber Gold i nie wykonał swojego obowiązku - prawnego zawiadomienia organów ścigania. Nie powiadomił o tym też obywateli - stwierdził. - Ta afera jest pokazaniem prawdy o tej władzy - dodał polityk.

Dlaczego Korwina nikt nie nagrywa? Bo on mówi zawsze, co myśli. Nic nie udaje [BLOG]

Wczoraj Sejm udzielił wotum zaufania rządowi Donalda Tuska. Rząd poparło 237 posłów, przeciw wyrażeniu wotum zaufania opowiedziało się 203, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (594)
PiS złożył wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec rządu. Kandydatem na premiera prof. Gliński
Zaloguj się
 • Zbyszek Koperek

  0

  Jarek,weź się ogarni wreszcie..Ja wiem,że ta Wasza polityka to jedno wielkie kurestwo..Ale co my,Polacy mamy robić?! Na kogoś chcemy liczyć,ufać...Ogarnij,ku...,większość...Całą opozycję,wybacz tym wszystkim ,co zdradzili...Połącz to..Poszukaj ludzi z charyzmą.Niedługo umrzesz pozostaw siłę po sobie....Zbuduj coś wreszcie..Nie kłóć się z ku...mi złodziejskimi z zielonej wyspy.......OGARNIJ TO!!!

 • 12345janka

  Oceniono 2 razy 0

  Co ten stary kawaler Kaczyński jeszcze wymyśli? Może sprawę podsłuchu wyśle do Międzynarodowego Trybunału Sprawiedliwości. Wcale bym się nie zdziwił bo stojące przy nim barany zamiast opinii tylko by beczały.

 • kuma1

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczyński jest dowodem na twierdzenie, że kto raz zdradzi przed drugim się nie powstrzyma o czym przekonał się nie tylko Giertych i śp.Premier Leper.

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 0

  PIS przez takie anty logiczne działania polityczne ośmiesza się skutecznie. Na czele stoi klaun który nie potrafi znieść, że wokół niego istnieje realny świat a w nim normalni i mądrzy obywatele. Zamiast odrzucić politykę zastosowaną w 2005 roku z zdradą i podłymi oskarżeniami brnie co raz bardziej w bagno a z tego działania wyziera dramat ludzi.

 • dzialkowiec27

  Oceniono 3 razy 1

  Dlaczego Gliński? Może Jola Rutowicz? Może Sylwek Latkowski? Sylwek i Jojo stworzyliby zapewne świetny duet (Tanie Dranie) i Prezes Tysiąclecia nie musiałby się już o nic martwić.

 • jovani

  Oceniono 2 razy 0

  tak Pisowskie zbrodniarze juz ostrzegaja narod , politykow pod sad a tych co sa przeciwni pisowskim bandytom beda nowe obozy zaglady, juz dawno jareczek ostrzegal ze beda obozy zaglady i to co robil hitler bedzie niczym wobec tego co szykuje pis i koscielne oszolomy

 • szlajus

  Oceniono 3 razy 1

  Biedny Gliński nie wie, że i tak Jarek wskoczyłby na jego miejsce dość szybko.

 • gwsraka

  Oceniono 6 razy -2

  W ostatnim badaniu sondażowym CBOS 100% badanych opowidziało się za PO

  Pytanie brzmiało:
  - Wycierasz dupe PRZED sraniem czy PO

 • abp_anton_lavey

  Oceniono 4 razy 2

  Jak Fuhrer składa wniosek to z definicji nie może on być konstruktywny. Wszystko co robią pisdzielce jest albowiem z definicji destruktywne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX