Szostkiewicz: Tusk pokazał, że panuje nad kryzysem. Zobaczymy to w kolejnych sondażach

- To ciężki dzień dla koalicji i samego premiera Tuska. Premier kończy ten dzień z tarczą, a nie na tarczy, jak chciałaby znaczna część opozycji i część opinii publicznej. W sondażach popularności takiego wielkiego zwycięstwa rząd nie odnosi - mówił w TOK FM Adam Szostkiewicz po tym jak Sejm udzielił rządowi wotum zaufania.
Publicysta jest zdania, że około 10-20 proc. Polaków interesuje się sprawami publicznymi. - Do tych ludzi ten komunikat Tuska i całe jego wystąpienie powinno dotrzeć - dodał. - Prawdopodobnie poczujemy lepszy wynik obecnego rządu w następnych sondażach. Skoro w najcięższym okresie kryzysu politycznego ta różnica nie była tak drastyczna, można się spodziewać, że teraz, kiedy Tusk pokazuje, że potrafi zarządzić kryzysem, to odbije się na nastrojach społecznych i wynikach sondaży - uważa.

Przeciętna pensja to 2-3 wina z vip roomu

Szostkiewicz podkreślił jednak, że mimo pochwał, które otrzymaliśmy od prezydenta Obamy, pokazała się gorsza strona Polski i społeczeństwa, które łatwo ulega skrajnym emocjom i przyznał, że ma problem z tym, co jest poza meritum afery taśmowej, czyli języku i oprawie spotkań nagrywanych. - W kraju, który ciągle jest na dorobku, a przeciętna pensja to 2-3 butelki wina wypite przy okazji tych spotkań? Trzeba wystrzegać się pewnego typu zachowań, języka i pamiętać o tym, że przeciętny Polak nigdy w życiu nie był na takiej kolacji w vip roomie. To jest elementarz kultury politycznej - stwierdził.

- Spodziewał bym się dymisji po niektórych bohaterach, ale czy tak się nie dzieje? Minister Sienkiewicz miał podobno złożyć dymisję, która nie została przyjęta, a Sławomir Nowak jest już poza Platformą. Jacek Rostowski nie jest już członkiem rządu, a Marek Belka nie podlega rządowi - stwierdził Szostkiewicz.

Tłumaczył również, że przyspieszone wybory nie są dobrym pomysłem w środku głębokiego kryzysu politycznego. - Linia obrana przez Tuska - z punktu widzenia koalicji rządzącej - jest słuszna. Wytrzymać i nie organizować w środku kryzysu i sezonu urlopowego przyspieszonych wyborów - powiedział.

Echo taśm będzie rozbrzmiewać

- Tusk mówi, że istnieje poważne zagrożenie interesów państwa i ja nie mam na razie podstaw, żeby mu nie wierzyć. Dochodzą nowe wiadomości z frontu węglowo-rosyjskiego i wierzę premierowi, że sprawa jest poważna - podsumował.

Zdaniem Szostkiewicza Rosja byłaby zainteresowana destabilizacją sytuacji w polskiej polityce i "utrącaniem pomysłów politycznych wychodzących ze strony polskiej i polskich kandydatur na stanowiska w Unii Europejskiej".

Publicysta uważa jednak, że sprawą podsłuchów będziemy żyli jeszcze dłuższy czas. - Nie mam złudzeń, że ta sprawa wygaśnie szybko po dzisiejszym głosowaniu, które ma swoją polityczną wagę i że wygaśnie po dymisjach. Na szczęście idą wakacje i być może te złe emocje zaczną opadać - stwierdził.

Więcej o:
Komentarze (10)
Szostkiewicz: Tusk pokazał, że panuje nad kryzysem. Zobaczymy to w kolejnych sondażach
Zaloguj się
 • czesarna

  0

  Przeciętny Polak nie ma co być przymierzany do VIP roomów. Przeciętny i VIP to ludzie z innych światów. Czym innym żyją, co innego jest im potrzebne, innymi kategoriami myślą.
  Przeciętny Polak jada w domu, restauracja jest mu znana z zewnątrz lub opowiadań, skąd miałby mieć wyobrażenie o porządkach i zwyczajach wewnątrz?

 • dyrdy.mal

  Oceniono 2 razy -2

  Tusk pokazał ze chamstwo i buta władzy nie zna granic. Nic wiecej.

 • archieil

  Oceniono 1 raz 1

  Ba...

  przeciętny polak nie dostąpi też nigdy zaszczytu bycia w VIP roomie za obecnej kadencji rządu.

  nie przeszkodzi im to jednak w najmniejszym to stopniu poprawnie osądzić poczynań obecnego jak i wcześniejszych rządów.
  to kwestia jakości opracowań, a nie namacalnych doświadczeń... oczywiście dla tych inteligentnych... ;) ale to przecież u was niepotrzebny towar.

 • pyffello114

  Oceniono 2 razy 2

  Wczorajszy dzień pokazał, że z tego Kaczyńskiego - to taki polityk, jak z koziej.....
  Zupełnie nie przewidział tego ruchu premiera Tuska z wotum zaufania i pozwolił na to , aby 10 (słownie dziesięciu!!) Prawych i Sprawiedliwych nie było wczoraj na głosowaniu.

 • amur-49

  Oceniono 4 razy 2

  "Przeciętna pensja to 2-3 wina z vip roomu"
  Przeciętna pensja to bezwartościowa liczba nic nie mówiąca o sytuacji finansowej przytłaczającej części polaków. Obejmuje ona bowiem również tych, którzy z racji wielkich (a na polskie realia wprost gigantycznych) dochodów żyją w innej, nie naszej Polsce. Bardziej (a właściwie jedynie) wymowna była by średnia po odrzuceniu odpowiedniej liczby (może 10 - 20%) najlepiej zarabiających.

 • aghrra

  Oceniono 7 razy -3

  Medialne etatowe kundle prowadzą zakrojoną na szeroką skalę agitacje

 • olecki11

  Oceniono 10 razy -6

  złodzieje przecież sami nie będą odstawiać się od koryta, to świnie bez żadnego honoru

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy -1

  W sondażu CBOS będzie min.40%

 • baby1

  Oceniono 16 razy -4

  Szostkiewicz to tuba propagandowa PO, więc nie ma się co dziwić jego bajdurzeniu dla naiwnych.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX