Sawicki: Dobrze, że Sienkiewicz nie spotkał się z Latkowskim. Nie można spotykać się z przestępcami

- Dobrze, że minister Sienkiewicz nie spotkał się z Sylwestrem Latkowskim, bo nie można się spotykać z przestępcami - powiedział minister rolnictwa Marek Sawicki w Radiu ZET, komentując wczorajszą informacje, że Bartłomiej Sienkiewicz, szef MSW, odmówił naczelnemu "Wprost" Sylwestrowi Latkowskiemu spotkania jeszcze przed publikacją taśm "Wprost".
- Stany Zjednoczone z terrorystami nie negocjują - takimi słowami Sawicki także odniósł się do niedoszłego spotkania Latkowskiego i Sienkiewicza w audycji "Gość Radia ZET". - Uważa pan, że Latkowski to terrorysta? - pytała prowadząca program Monika Olejnik.

- Nie wiem, kim są Latkowski i Nisztor, ale warto zapytać tych dwóch panów, czy działają z pobudek patriotycznych, czy na zlecenie służb lub zbuntowanych pracowników tych służb. W ciągu sześciu-ośmiu tygodni poznamy odpowiedź - odpowiedział minister.

Sawicki: Nie interesuje mnie powód spotkania

Wczoraj Michał Majewski z tygodnika "Wprost", broniąc gazetę przed zarzutami, że, publikując nagrania, nie działała w interesie publicznym, ujawnił, że jej redaktor naczelny jeszcze przed publikacją chciał się spotkać z szefem MSW Bartłomiejem Sienkiewiczem. Informację tę potwierdził rzecznik MSW Paweł Majcher, dodając, że "szef MSW odrzucił tę propozycję z uwagi na to, że nagrania były przypuszczalnie nielegalne". Majcher dodał, że "Wprost" powinien się zwrócić do prokuratury, policji bądź ABW.

Tusk może wygrać wcześniejsze wybory [BLOG]

Dziś minister rolnictwa mówił w Radiu ZET, że interesuje go, dlaczego naczelny "Wprost" chciał się spotkać z Bartłomiejem Sienkiewiczem. - Jest pytanie, po co chciał się spotkać, czy chciał zrobić kolejny targ, jest też pytanie, od kogo i za ile "Wprost" kupiło te taśmy - powiedział.

"Jest pytanie, kim jest Latkowski"

Kiedy Olejnik powiedziała, że na całym świecie dziennikarze opisują niejawne nagrania, Sawicki zasugerował, że Latkowski i Nisztor nie są dziennikarzami, a współpracownikami służb. - Dziennikarze mają do tego pełne prawo, ale być może mamy do czynienia ze współpracownikami, którzy mają dostęp do materiałów - stwierdził.

- Jest pytanie, kim jest pan Latkowski. Bo jeśli on realizuje bliżej nieokreślone cele części służb, to widać wyraźnie, że w tych służbach jest bałagan. Tu jest ewidentna wina Sienkiewicza, że bał się to uporządkować. To miejsce, w którym powinna być przeprowadzona reforma - mówił Sawicki.

Więcej na stronie Radia ZET >>>

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (7)
Sawicki: Dobrze, że Sienkiewicz nie spotkał się z Latkowskim. Nie można spotykać się z przestępcami
Zaloguj się
 • halx77

  Oceniono 5 razy 3

  Jacy oni są śmieszni,oni chyba wychodzą z takiego założenia, że jeśli nielegalny posłuchu -to sprawy nie ma ...Jakie to typowe dla oszustów ,dobrze że tylko to co wyciekło -pokazało wszystko co o nas myślą .10 % JKM-naprawdę dobrze -niedługo znikną wszystkie pasożyty i sztuczne prawice bez programu .

 • masz01

  Oceniono 5 razy 3

  Sawicki!!!
  Zajmij się rolnictwem a nie pierdołami!
  Połowa pierwszego roku PROW 2014 - 2020 już minęła a aktualnego PROW nie ma - jest tylko projekt, którego realizować się nie da - dlaczego?!?!
  Dlatego, żeby pieniędzmi przeznaczonymi dla rolników podreperować budżet?!
  Tańczysz w tej samej grupie tylko z Tobą rozmowy nie nagrano, bo z Tobą nie rozmawiają.
  Ty dostajesz wytyczne do realizacji...

 • 11111

  Oceniono 11 razy 7

  Ja zawsze byłem za utajnianiem w Polsce przed Polakami wszystkiego , nawet nazw ulic

 • abc1333

  Oceniono 12 razy 4

  Wolność prasy to przestępstwo??? Ach rozumiem ,tylko wtedy jak obnaża przestępstwa elit politycznych.
  Nie oskarżajmy prasy , WYPIE...Y te przestępcze elity !!!

 • chi_neng1

  Oceniono 5 razy 3

  "Nie można spotykać się z przestępcami"

  Jeszcze bardziej nie powinno sie ulegac wplywom przestepcow i popierac ich w ich dzialalnosci.
  A popieranie przestepcow przez partie polityczne, nazywam ja rowniez przestepstwem.

  Natomiast prywatny wybor holdowania przestepcy jest wola i sprawa osobista, choc daje przeslanki o tym kim sie jest jako czlowiek.

 • aghrra

  Oceniono 13 razy 5

  Ile należy nasypać kasy do koryta aby zapchać ryje PSLoswkim wiejskim chamom ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX