Rostowski: Nie będę komentował nielegalnych nagrań. Ich publikacja nie służy żadnemu celowi publicznemu

- Nie będę komentował częściowego stenogramu prywatnej rozmowy między dwiema osobami, które przyjaźnią się od 30 lat - mówił o najnowszej taśmie ?Wprost? z udziałem Radosława Sikorskiego Jacek Rostowski. - Publikowanie tej rozmowy nie służy żadnemu celowi publicznemu - zaznaczył w Poranku Radia TOK FM.
W najnowszym numerze "Wprost" ujawnia stenogramy z rozmowy Radosława Sikorskiego, szefa MSZ, z Jackiem Rostowskim, ówczesnym wicepremierem i ministrem finansów. Ten ostatni był gościem Janiny Paradowskiej w Poranku Radia TOK FM.

- Nie będę komentował nielegalnego, a nawet więcej, wynikającego z przestępstwa nagrania. Rozpowszechnianie tego nagrania jest prawdopodobnie także przestępstwem - zaczął Rostowski. - Nie będę komentował częściowego stenogramu prywatnej rozmowy między dwiema osobami, które przyjaźnią się od 30 lat. Publikowanie tej rozmowy nie służy żadnemu celowi publicznemu - dodał były wicepremier.

"Nie mogę mówić, że nie będę komentował, a potem komentować"

Paradowska dopytywała o kontrowersyjne słowa Sikorskiego na temat sojuszu z USA. - Nie mogę mówić, że nie będę komentował, a potem komentować - nie ustępował Rostowski. Dodał jednak, że w najnowszej "Gazecie Wyborczej" współpracownicy ministra wyjaśniają, że chodziło mu o proponowaną przez PiS wizję polityki zagranicznej.

- I jeszcze jedno. W stenogramie nie słyszy się ironii głosu, a niektóre rzeczy powiedziałem tonem ironicznym. Nie widać też gestów, na przykład gestu brania czegoś w cudzysłowie. Taka natura stenogramu - rozłożył ręce Rostowski.

"Sam podjąłem decyzję, że chcę odejść"

Prowadząca odniosła się też do wcześniej opublikowanej rozmowy Bartłomieja Sienkiewicza z Markiem Belką. Zauważyła, że kwestia "dealu" polegającego na oddaniu głowy Rostowskiego w zamian za drukowanie pieniędzy przez bank centralny mocno wpisała się już w dyskurs publiczny. - Do takiego dealu nie mogło dojść - kontrował Rostowski.

- Sam podjąłem decyzję, że chcę odejść. Mniej więcej w czasie, kiedy ta rozmowa miała miejsce, poinformowałem o woli odejścia premiera. Nie wiem, przed czy po tej rozmowie, ale rozmowa między premierem a mną miała miejsce w lipcu - zaznaczył Rostowski. Dodał też, że na "drukowanie pieniędzy" nie pozwala prawo, a nawet po jego zmianie podobną operację blokowałyby instytucje europejskie.

Więcej o:
Komentarze (44)
Rostowski: Nie będę komentował nielegalnych nagrań. Ich publikacja nie służy żadnemu celowi publicznemu
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 0

  dokladnie tak bylo ... on po prostu mówił żartobliwie! ironicznie! ze stosunkiem jakimś takim żartobliwym do tematu i do samego siebie, że on w ten sposób mówi... panie gargamel, koncz wasc, wstydu oszczedz ...

 • chi_neng1

  Oceniono 7 razy -1

  LATKOWSKI !

  Pseudodziennikarzu, filmowcu, producencie muzyczny i pisarzu, nauczycielu, a grucie rzeczy gansterze - KIEDY UJAWNISZ TASMY O PISIE - TWOIM ZLECENIODAWCY ?

 • Krzysztof Polak

  Oceniono 4 razy 2

  Mafia polityczna życzy sobie tylko legalnych , wyreżyserowanych przez Wajdę podsłuchów , którymi karmią nas sprostytuowane media od 25 lat . KRZYSZTOF KORNATOWICZ

 • Wieslaw Pawlus

  Oceniono 6 razy 2

  rostowski co ty pieprzysz zamknij ten parszywy pysk juz dosyc nabroiles uuciekaj z polski unikniesz wstydu jezeli go masz medo

 • limes-inferior

  Oceniono 6 razy 2

  chi neng1
  donek sie sam obala
  nikt nic nie musi robic ..
  podziekuj jego kolesiom za rozmowy szczere

 • limes-inferior

  Oceniono 9 razy 5

  chi_meng1
  gdzie jest twoj kolega fakiba???

 • supertlumacz

  Oceniono 6 razy 0

  Rostowski ma rację. Przecież nagranie jego rzekomej rozmowy z Sikorskim dopiero jest preparowane tak aby pasowało do krótkiego opublikowanego fragmentu transkryptu

  Publikacja fałszywego nagrania Sikorskiego z Rostowskim została uzgodniona nie tylko z Izraelem ( w czasie krótkiego wyjazdu Belki) ale i z USA.
  Przed wyjazdem belki do Izraela nikt o tym nagraniu nie wspominał.
  Kiedy ścieżka dźwiękowa rozmowy RS z Rostowskim?
  Dacie radę spreparować? Podrobienie głosu nie jest łatwe.

 • chi_neng1

  Oceniono 9 razy -3

  1) Jak jest to mozliwe, ze mafiaboss przejal paleczke dyrygencka sterownia panstwa wewnetrznie i na arenie miedzynarodowej ?
  2) Jak moglo dojsc do tego, ze gangster z oskarzeniem o zabojstwo dwoch osob i skazany na kare wiezienna za rozboj i udzial w zorganizowanej przestepczosci na szeroka skale bezkarnie wstrzasa wszystkim strukturami panstwa w ich posadach, paralizuje cale spoleczenstwo i jego najwyzsze wladze?
  3) W czyim interesie lezy to “trzesienie ziemi- panstwa “, to “tsunami” zalewajce bagnem nasz kraj?
  4) Jaki i czyj jest cel ujawniania owego podsluchu prywatnych rozmow?
  5) W czyim interesie lezy totalny rozklad panstwa ?
  6) Kto na tym najwiecej zyska ?
  7 Kto zaprzedaje nasz kraj a kto kupuje ?
  8) Czy lezy to w interesie naszych wlasnych ugrupowan politycznych z “parciem” na obalenie i przejecie wladzy?
  9) Czy lezy to w interesie obcych sluzb?
  10) Czy lezy to w interesie jednych i drugich
  11) Czy lezy to najbardziej w interesie zleceniobiorcy , czyli “Wprost”
  12) Czy lezy to najbardziej w interesie zleceniodawcy
  13) Kiedy wreszcie nadejdzie moment, ze sfora hien, szakali i sepow, dzis w ekstazie szczescia, a od ponad czterch lat tresowana przez PiS, Rydzykow, szamanow, egzorcystow, Episkopat i innych nawiedzonych fanatyzmem religijnym i innym, posmakuje wlasnej padliny ?
  14) Komu zalezalo i zalezy najbardziej na tym, by wlasnie w momencie , gdy Polska zaczela nabierac widocznego znaczenia i powazania w swiecie - utracila to za jednym cieciem, dzieki nagranom rozmow prywatnych ?
  15 Kiedy wreszcie najwyzsze wladze Polski zajma sie tym by mafiaboss i zleceniodawca podsluchow znalezli sie tam, gdzie jest ich miejsce ?
  16) Kiedy rozsadek i trzezwosc umyslow zastapi wreszcie euforie, ekstaze wywolana podsluchem prywatnych rozmow przedstawicieli polskich wladz i innych osob ?

  KACZYNSKI !
  TY PRAWY, SPRAWIEDLIWY, RAWORZADNY, PRAWDZIWY POLAKU !
  ZADOWOLONY ZE SWEGO DZIELA ?
  JAK SPISZ PO TYCH OSIAGNIECIACH ?

 • adam.127

  Oceniono 6 razy 0

  Latkowski i WPROST, to przyczółek Kremla ?

  " Latkowski ma na koncie wyrok za wymuszenia rozbójnicze i przez długi czas ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości, Kasprów i Gorzeliński pisali, iż "wkrótce po tym kiedy policja zatrzymała go jako podejrzewanego w sprawie morderstwa jego „wspólnika w interesach” uciekł do Rosji".

  wpolityce.pl/spoleczenstwo/201137-rob-z-tymi-dziewczynami-co-chcesz-to-byly-slowa-latkowskiego-we-w-sieci-szokujaca-relacja-jego-bylego-wspolnika-czy-ktos-taki-moze-byc-naczelnym-tygodnika-ustawiac-lekarzom-sumienia-jak-nisko-upadly-media-iii-rp

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX