Sławomir Nowak: Zrobiłem wiele dobrego dla Polski. Nie zawiodłem i nie przepraszam

- Mam nadzieję, że poukładam sobie życie w innej roli. Do polityki już nigdy nie wrócę - mówi w rozmowie z ?Newsweekiem? Sławomir Nowak, były minister transportu i jeden z bohaterów afery podsłuchowej. - Nie zrobiłem nic złego. Nie przepraszam - dodaje.
- Mam 40 lat, może to jest dobry moment, żeby rozpocząć wszystko na nowo - mówi w rozmowie z "Newsweekiem" Sławomir Nowak, który po "aferze taśmowej" oświadczył, że odchodzi z polityki. Jak tłumaczy, decyzję podjął jeszcze przed ujawnieniem przez "Wprost" nagrań. - Żeby być posłem, trzeba mieć zaufanie publiczne. Ja tego zaufania dzisiaj nie mam. Więc jestem też to winny wyborcom, żeby zrobić ten krok w tył i mandat oddać - mówi.

Przegrana wojna Nowaka

Nowak sugeruje, że przez dłuższy czas był na celowniku i mediów, i prokuratury. - Byłem politykiem, ministrem. Zawsze miło komuś takiemu dokopać - mówi. - Nie mogę przepraszać za to, jaki jestem. Nie noszę drogiego garnituru, noszę Vistulę. Noszę bardzo normalne buty, żadne wyhajowane - tłumaczy, odpowiadając na pytanie, czy powodem nie był jego wizerunek. - Może trzeba zapytać, dlaczego inni noszą brudne buty, zaplamiony albo za duży garnitur. To powinno się piętnować - dodaje.

Sławomir Nowak zapewnia też, że nie czuje się w żaden sposób winny. - Nie mam poczucia, że zawiodłem. Mam wewnętrzne przekonanie, że wiele dobrego zrobiłem dla Polski jako polityk - mówi. Podkreśla, że jego żona też "zawsze uczciwie się rozliczała". Jakie widzi przyczyny swojej porażki? - Brak czujności z mojej strony. Za duże zaufanie do niektórych ludzi. Pewnie jakieś własne błędy, bo trochę pychy zawsze się wkrada - mówi.

Więcej w "Newsweeku"Chcesz na bieżąco dowiadywać się o aferze taśmowej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!
Tutaj znajdziesz wersję na telefony z Androidem >>>
Jeżeli masz telefon Windows Phone, kliknij tutaj >>>

Jeżeli masz iPhone'a, aplikację znajdziesz pod tym linkiem >>>


Więcej o:
Komentarze (186)
Sławomir Nowak: Zrobiłem wiele dobrego dla Polski. Nie zawiodłem i nie przepraszam
Zaloguj się
 • znj2

  0

  " Nie ma ludzi niewinnych, są tylko źle przesłuchani" - Tak prawił tow. Feliks Dzierżyński. Ciebie brachu należy dobrze przesłuchać i wtedy Polaczki rozwalą gały, jak wrota kościelne.

 • oswojony.lisek

  0

  Niestety, jest Pan zbyt naiwny do polityki. Ale może za kilka lat..?
  Ma Pan rację, nie ma potrzeby przepraszać bo i tak zadufane w sobie niedojdy nie pojmą i zawsze będą gnoić lepszych od siebie.
  Pozdrawiam i zdrowia życzę.

 • sdc_k71

  Oceniono 1 raz -1

  A ile chciałem zarobić na akcjach PGNIG-u?

 • kalistera

  Oceniono 1 raz 1

  Rzeczywiście,jako minister Nowak był całkiem niezły i parę rzeczy udało mu się popchnąć do przodu(.Pomijam tutaj pozostałe sprawy -nagranie i zegarki )

 • hermilion

  Oceniono 2 razy -2

  Sprzedasz zegarki, będziesz miał na emeryturę.

 • konus33

  0

  neesweek GW mają pełnie ręce roboty od kilku tygodni

 • konus33

  Oceniono 3 razy 1

  a komu PO owski nieudaczniku aferzysto przeszkadzają twoje garnitury .

 • hermilion

  Oceniono 2 razy 2

  Ba .. Stalin tez nie przepraszał, i co z tego?

 • niewypadek

  Oceniono 5 razy 5

  No oczywiscie jakim mnie panie Boze stworzyles takigo mnie masz I nie bede przepraszal za to jaki jestem. Co za kompletny brak potrzeby zmian na lepsze. Lepszego niz Nowak nie znajdziecie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX