Kolejna podsłuchana rozmowa Sławomira Nowaka. Platforma Obywatelska kupiła długi Religi?

Tygodnik ?Wprost? ujawnił kolejne fragmenty nagrań rozmów Sławomira Nowaka. Tym razem były minister omawia kulisy kampanii wyborczej w 2005 r. i sugeruje, że Platforma Obywatelska odkupiła długi sztabu Zbigniewa Religi w zamian za jego wycofanie się z wyborów.
Tygodnik "Wprost" ujawnił kolejne fragmenty rozmowy Sławomira Nowaka z Andrzejem Parafinowiczem, która zostanie opublikowana w jutrzejszym wydaniu. Tym razem jej przedmiotem są kulisy wyborów z 2005 r. i poparcia, którego Zbigniew Religa udzielił Donaldowi Tuskowi. - W 2005 r., pamiętam, zdobyliśmy jego długi, żeby się wycofał. Cena była taka, żeby się wycofał, bo ten sztab narobił długów strasznych - wyjaśnia Nowak.

"Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka? Bo jak zadaniowa, to cię roz...ie"

To już kolejna ujawniona przez "Wprost" rozmowa Sławomira Nowaka i Andrzeja Parafinowicza, Poprzednia dotyczyła prywatnych finansów byłego ministra i jego żony. Opowiadał, że jego żona - dentystka - dostała zawiadomienie o zamiarze wszczęcia postępowania dotyczącego nieprawidłowości w rozliczeniach finansowych.

Parafianowicz wyjaśniał mu, jakie konsekwencje prawne mogą jej grozić i jakie kroki mogą podjąć odpowiednie organa.

Co będzie w "najgorszym wariancie"?

- Jeszcze trzy lata w tamtą stronę mogą cię pociągnąć. Pięcioletnie przedawnienie, tak de facto sześcioletnie, nie? Bo liczysz od końca roku pięć lat - tłumaczy były wiceminister finansów. W kolejnych zdaniach Nowak dopytuje go, co mu grozi "w najgorszym wariancie, gdy powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto". - To nie są wielkie pieniądze, 50 tys. - mówi.

- To raczej nie o kwotę chodzi, tylko o styl niedopłacenia, rozumiesz? I to, co mówisz. Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. (... ) Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. (...) I później się szarpiesz przez lata... Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię roz...ie - straszy Parafianowicz.

Po publikacji "Wprost" Sławomir Nowak owiadczył, że odchodzi z Platformy Obywatelskiej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (130)
Kolejna podsłuchana rozmowa Sławomira Nowaka. Platforma Obywatelska kupiła długi Religi?
Zaloguj się
 • bez_brody

  0

  Pantryjota podsuwa nowy trop:

  pantryjota.pl/wolna-prasa-czyli-od-biznesu-smolenskiego-do-spisku-kelnerow/

 • madogz

  0

  Coż mam powiedzieć... pozdrawiam z Londynu.

 • tetradrachma

  Oceniono 2 razy 0

  Dlaczego macie przechlapane ?! Bo system polityczny preferuje hołotę, gdyż hołota ten system tworzy. Co (kto) to jest polski polityk ? Co to jest polska partia ? Komu służy ? Weźmy ABW, wojsko, MSZ, czy tam są najlepsi ? apolityczni ? Nie. Wszystko z politycznego nadania. Wszystko i wszyscy mają służyć PARTII. Jak za Lenina.

 • zoominer

  Oceniono 2 razy 2

  Jaka jest jakość polskich służb? Pozwoliła nagrać głównych polskich polityków. Pomimo znakomitych wynagrodzeń i setek różnych przywilejów. Właśnie przywileje są przyczyną zła. Facet dopiero co się porządnie wyszkoli i ..... na emeryturę sutą do końca życia. Marnotrawstwo straszne i ohydne, staruszki 67 pracują na emerytury agentów przed 40. W szpitalach brakuje pieniędzy na leczenie, podatki są wysokie, a wyszkoleni ludzie są na emeryturach. W służbach brakuje ludzi doświadczonych, mądrych, po prostu starszych. Przywileje należy natychmiast zlikwidować.

 • akwa rium

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie ten pyskacz od mirabelek i szczawiu? Coś go nie widać. Pewnie już łazi po nasypach kolejowych i zbiera zapasy na zimę. Może mieć ciężką, muchołap zakichany.

 • gregoson

  Oceniono 2 razy 2

  Jeżli twoim szefem, prezesem, dyrektorem lub kierownikiem jest ktoś z nadania styropianowej bandy to kopiuj, rób ksera wszystkiego co ci wpadnie w ręce. Prokuratura będzie miała mniej roboty.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 1 raz -1

  Spoko będą kamerki:)

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 2 razy 0

  Oj naiwny naiwny naiwny...jak śpiewał Kaczmarek. Przecież tak wygląda polityka od kuchni.

 • carlos_512

  Oceniono 5 razy -3

  Gdyby to była prawda, to oznaczałoby tylko kolejnego łapówkarza w rządzie Kaczyńskiego, obok Lipca, Leppera, Kaczmarka, itd. Czy tam był ktoś uczciwy ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX