Sikorski: "Mniej szampana, więcej prosecco, ale zasada ta sama - rodzinnie, spokojnie". Nowy fragment taśm "Wprost"

- To był skandaliczny pomysł z tą starą komuszką - mówi Jacek Rostowski o Danucie Hübner i jej pierwszym miejscu na liście wyborczej PO. Kolejne nagranie, które ujawnia "Wprost", to rozmowa Sikorskiego i Rostowskiego o politycznym "dealu".
- Jeśli mam kogoś popierać na komisarza energetycznego, to w moim bezpośrednim interesie jest, żebyś był ty - mówi Jacek Rostowski do Radosława Sikorskiego. To kolejny ujawniony przez "Wprost" fragment nagrań, o którym pisze TVP Info, powołując się na IAR."Jesteśmy po słowie"

Sikorski i Rostowski omawiają też - jak to określają - "deal". - Proponujesz taki deal, jeśli ci pomogę być na pierwszym miejscu na liście gdzieś - cytuje słowa Sikorskiego TVP Info. Szef MSZ zaznacza, że nie może tego zagwarantować - Ale mogę ci obiecać, że cię poprę. Wtedy ty mi nie będziesz wadził w komisji? Deal? - pyta. - Deal - odpowiada Rostowski. - Jesteśmy po słowie - podsumowuje Sikorski.

- Trochę mniej będzie szampana, trochę więcej prosecco, ale ogólna zasada będzie ta sama. Rodzinnie, spokojnie - mówi też Sikorski. Rostowski nazywa natomiast Danutę Hübner "starą komuszkę", a umieszczenie jej na pierwszym miejscu warszawskiej listy PO za "skandaliczny pomysł".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (278)
Sikorski: "Mniej szampana, więcej prosecco, ale zasada ta sama - rodzinnie, spokojnie". Nowy fragment taśm "Wprost"
Zaloguj się
 • wiesscar

  Oceniono 1 raz 1

  konstytucjonalista teraz w TVP INFO:
  minister Sikorski dopuscil sie zdrady dyplomatycznej,
  funkcjonariusz publiczny ktory go sluchal (watek o sojuszu Polski z USA) mial obowiazek doniesc o tym do organow scigania,

 • majk_79

  0

  No i co niby w tym wszystkim bulwersującego? Każdy normalny człowiek na stopie prywatnej tak właśnie uprawia własną "politykę".

 • zbycholj23

  Oceniono 3 razy 3

  POnieważ Radzio nie ma honoru (jak każdy koleś z PełO)- będzie szedł w zaparte bredząc coś o zamachu stanu, obcych wywiadach, kosmitach i takie tam dyrdymały zaczerpnięte z nauk swojego guru- płemieła.

 • swoj_pl

  Oceniono 2 razy -2

  Jacek,
  Dobrze wiesz, ze w naszym feudalno-wodzowskim systemie partyjnym, wodzowie kaczory i tuski bardzo sobie cenia lodziki. Jedynki u wodzow musza dobrze lodzikowac

 • dar10ko

  Oceniono 1 raz 1

  Zapewne dla Sikorskiego (z czym chyba nie zgodziłby się Rostowski) lepszym kandydatem na europarlamentarzysta był Kamiński vel "Misiek" wystawiony w Lublinie. Ten to przynajmniej prawicowiec pełną gębą: znany obrońca dyktatora Pinocheta i entuzjasta PiS-u.

 • dryl1

  0

  Co do komuchów w PO to min. Roztowski ma rację . Jak takich dziwolągów można wystawiać . Ich miejsce jest w SLD albo u świńskich ryjów i penisów Palikota.

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 3 razy 1

  Kolejna odsłona tradycyjnego historycznego sporu "Chamów" z "Żydami". A niedouczonego cenzora z Wyborczej, który chciałby zaminusować i wykasować komentarz uprzejmie proszę o rozmowę z kierownictwem "GazWybu", które to chętnie wyjaśni kto to był Cham, kto to był Żyd w ostatnim siedemdziesięcioleciu polskiej polityki.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 2 razy 2

  Jak tak dalej pojdzie, to Rostowski zostanie bohaterem narodowym, mimo tego ze podniosl podatki.

  Juz nawet PiS go chwali...

  Ale jaja...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX