Sylwester Latkowski o taśmach "Wprost": "Ujawniamy je, bo chronimy państwo, a nie władzę", "Nie będą publikowane fragmenty dotyczące życia prywatnego"

Redaktor naczelny tygodnika "Wprost" zamieścił na swoim blogu wpis, który zapewne znajdzie się jako wstępniak w najnowszym numerze jego pisma. Właśnie w nim mają być opublikowane kolejne kompromitujące władzę nielegalne nagrania. Dziennikarz wyjaśnia, jakimi przesłankami kieruje się jego redakcja, decydując się na publikację tych kontrowersyjnych materiałów.
Latkowski na blogu uchyla zaledwie rąbka tajemnicy tego, czego możemy spodziewać się po nowym numerze jego tygodnika, który trafi do kiosków w poniedziałek.

- Na dalszych stronach gazety znajdują się teksty opisujące prace dziennikarzy, a także stenogramy kolejnych nagrań. Będą im towarzyszyć taśmy. Nie opublikujemy ich jednak w całości - nie ujawnimy żadnych wątków dotyczących życia prywatnego bohaterów. Nagrania zaś w całości przekażemy organom ścigania, jeśli o to wystąpią - napisał Latkowski.

"Publikujemy, bo chcemy chronić państwo"

Zaznaczył też, że publikowanie przez jego redakcję nagrań, które mogą przewrócić do góry nogami polską scenę polityczną, ma mocne uzasadnienie. - Ujawniamy je, bo paradoksalnie tylko w ten sposób można chronić państwo. Państwo, nie władze - zaznacza Latkowski.

- Naszą rolą nie jest ochrona władzy. Żadnej władzy. Naszą rolą jest za to pokazywanie, gdzie państwo działa źle. Albo nie działa wcale. Pisanie prawdy, nawet jeśli jest bolesna. Obraz, jaki wyłania się z tych nagrań, to kubeł lodowatej wody dla wielu osób. Czy zła, o którym nie wiemy, nie ma? Nie, pozostaje złem. Tylko nie ma nad nim kontroli. Tak to rozumiemy - tłumaczy.

Już wcześniej zaś na Twitterze szef działu śledczego tygodnika "Wprost" Michał Majewski informował o tym, kogo dotyczyć będą kolejne publikacje.

Oto cały wpis Sylwestra Latkowskiego na blogu.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (648)
Sylwester Latkowski o taśmach "Wprost": "Ujawniamy je, bo chronimy państwo, a nie władzę", "Nie będą publikowane fragmenty dotyczące życia prywatnego"
Zaloguj się
 • 121uchatka

  Oceniono 1 raz 1

  Panie SL: Dobrze jest czasami myśleć mózgiem(nie wiem czy Pan wie co to jest) a potem kasą. Pozdrawiam

 • 121uchatka

  Oceniono 1 raz 1

  Powiedział IDIOTA co wiedział!

 • 64stasiek

  Oceniono 2 razy 2

  jaki łaskawca z tego mocarza Latkowskiego. Państwo chroni.
  A swoją drogą - dlaczego policja nie użyła paralizatora, tylko się z łachmytą szarpali?

 • kuma1

  Oceniono 2 razy 2

  Gangster,szpicel wiadomego prezia a być może i kumpli z wschodu.

 • ziutka333

  Oceniono 2 razy 2

  Wiadomo do kogo zwrócili się kryminaliści podsłuchujący prywatne rozmowy też do kryminalisty

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  To wlasnie Raport Macierowicza zlikwidowal polski wywiad i kontrwywiad i przygotowal grunt dla dzialan rosyjskiego wywiadu i akcji redaktora Wprost Latkowskiego, mafiozo wspolpracujego z mafia rosyjska, ktorej trzonem sa byli pracownicy wywiadu rosyjskiego, ukrywajacego sie przez okolo 5 lat w Rosji ( lata 93 - 98), W sierpniu 1998 r. oddał się w ręce prokuratury. Został skazany na cztery i pół roku więzienia (odsiedział 17 miesięcy).
  Przypomnijmy sobie ze cala akcja DESTABILIZACJI POLSKIEJ MLODEJ DEMOKRACJI rozpoczela sie od
  tzw Raportu Macierewicza zleconego przez Jaroslawa Kaczynskiego i zatwierdzonego przez Lecha Kaczynskiego urzedujacego prezydenta, opublikowanego w Monitorze Polskim nr 11 w dniu 16 lutego 2007 ).

  Raport Macierewiczaq zawieral;

  - Szczegolowy opis z wyminieniem nazwisk opis struktury oraz agenturę WSI, obejmującą ponad 10 tys. współpracowników w kraju i ludziwspolpracujacych z polskim wywiadem za granicą, z czego ponad 2,5 tys. zagranicznych agentów tych służb ulokowanych w różnych instytucjach i przedsiębiorstwach państwowych (stan na 1991 rok)
  - Finanse WSI
  - Penetracja rosyjska: zagrożenia dla wewnętrznego i zewnętrznego bezpieczeństwa państwa – opisuje strukturę kadrową WSI

  Raport ten Macierewicz skierowal do przetlumaczenia przez pracownice rosyjskiej ambasady.

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  Latwo jest dawac sie manipulowac najlepszemu wywiadowi swiata u sasiadow za miedza.

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  Pomyslmy dlaczego Rosji I jej agentom w Polsce panoszacym sie m.in. na tym forum zalezy na zniszczeniu rzadu premiera Tuska I to wlasnie teraz;

  - przed kolejnym szczytem w sprawie bardzo dobrej inicjatywy Donalda Tuska – Unii Energetycznej - na którym decydować się będzie podział stanowisk, a zatem pieniędzy i władzy, to Rosji najbardziej zależy na osłabieniu pozycji negocjacyjnej Polski.

  - w Polsce zamiast skutecznej w sprawach ukraińskich ekipy Tuska, zaczęła rządzić kompletnie nieskuteczna ekipa Kaczyńskiego.

  - Nie podoba sie Rosji sojusz polsko-amerykanski I jednostki armii amerykanskiej w Polsce

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX