Polityk PiS pyta: A gdyby kelner nagrał gang planujący napad na bank spółdzielczy?

Ciekawy głos w sprawie taśm "Wprost" Janusza Wojciechowskiego, europosła Prawa i Sprawiedliwości i byłego sędziego. Na swoim blogu zaproponował, żeby rozważyć inny scenariusz ws. taśm i w rolach nielegalnie nagrywanych oficjeli w restauracji Sowy obsadzić... gangsterów. Do jakich wniosków można by dojść, idąc tym tropem i czy aby na pewno byłyby one trafne?
"Kelner nagrał gang planujący napad na bank spółdzielczy... a prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie nielegalnego podsłuchania gangsterów" pokpiwa sobie w najnowszym wpisie na blogu europoseł Janusz Wojciechowski.

- Załóżmy, że kelner nagrał rozmowę gangsterów, umawiających się do skoku na bank spółdzielczy: wiesz stary, kasa się kończy, dupa i kamieni kupa - choć [pisownia oryginalna, zapewne chodziło o słowo "chodź" - przyp. red] obrobimy ten pieprzony bank! Tam jest taki dygotalny strażnik, to się go palnie w łeb! - pisze Wojciechowski w kolejnym fragmencie. I przedstawia sytuację, w której prokuratura wszczyna śledztwo w sprawie nielegalnego podsłuchu, bo "plany ograbienia banku są dla niej nieistotne".

- Tak prokuratura zachowuje się dziś, gdy jakiś kelner albo i niekelner nagrał rozmowę dwóch gangsterów politycznych, umawiających skok na bank centralny - podsumowuje, nawiązując do głośnej afery związanej z tzw. taśmami Wprost.

Porównanie wprawdzie zgrabne i pewnie ocierające się o sedno sprawy, gdyby jednak nie jedno małe "ale". Do tej pory nie stwierdzono, aby rozmowa ministra Bartłomieja Sienkiewicza z szefem NBP - Markiem Belką, w jakikolwiek sposób mogła naruszać obowiązujące w Polsce prawo.Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (208)
Polityk PiS pyta: A gdyby kelner nagrał gang planujący napad na bank spółdzielczy?
Zaloguj się
 • trailer1234

  Oceniono 1 raz 1

  To powinny być wysłane do organów ścigania a nie służyć nabijaniu kasy.Tylko w przypadku gdyby nie było reakcji z ich strony można by je upublicznić.Niestety mam wrażenie że to ktoś z Wprost był inicjatorem tych nagrań.Dzisiaj będą podrzucane do innych redakcji aby zmylić trop.Niestety dowody rzeczowe jakie chciała zdobyć prokuratura przestały najprawdopodobniej istnieć i zostało tylko słowo przeciwko słowu

 • Andrzej Brycki

  Oceniono 1 raz 1

  Panowie z PIS-aru i dziennikarze dbający o nakład swoich brukowców a mający KRAJ,POLSKĘ i innych ludzi głęboko .... nawet przy wódce nie macie o czym gadać.

 • 4krzych1

  Oceniono 1 raz -1

  no przecież o napadach na NBP mozna w Polsce conDonka mówić do woli i bezkarnie...
  Jedyne wytłumaczenie dla narodu... Nie obawiajcie się,, tam już tam żadnej kasy nie ma...

  Red Ziemkiewicz podał swego czasu zgrabny bon mot:

  Mam dwie wiadomości...

  Pierwsza zatrważająca!!!
  Polską rządzi gang!!!!

  Druga pocieszająca:
  To gang Olsena

  Wersja aktualna dowcipu Zienkiewicza jest oczywista:

  Mam dwie wiadomości...

  Pierwsza pesymistyczna:
  Polską rządzi gang!!!!

  Druga optymistyczna:
  To gang conDonka

 • gjp1955

  Oceniono 1 raz 1

  Po pierwsze prawniku Wojciechowski za zamiar popełnienia przestępstwa nikogo nie można nawet palcem tknąć a po drugie z takimi informacjami idzie się na policję lub do prokuratora a nie do gazety. Ten Pana pomysł tak samo głupi jak Pana PiSowska mentalność.

 • drugiepietro

  Oceniono 1 raz 1

  Kelner, który by nagrał rozmowę gangsterów umawiających się na skok na bank i przekazał nagranie redakcji WPROST celem opublikowania, to niewątpliwie byłby samobójca.
  Człowiek racjonalnie myślący o przeciwdziałaniu przestępstwu przekazałby nagranie organom ścigania.

 • egonw3

  Oceniono 4 razy 2

  Powinien takie nagranie zanieść do prokuratury, a nie pblikować w środkach masowego przekazu?

 • atibalo

  Oceniono 2 razy -2

  Przecież takie prawo uchwaliliście dla SIEBIE ...
  przecież kraść nie wolno ... ale to nam a nie WAM .

 • zmuzbi

  Oceniono 2 razy 2

  Co by było gdyby było, to najgłupsze pytanie, a to zadaje podobno polityk!

 • nty

  Oceniono 2 razy 2

  nie rozumiem? Czy oni chcieli coś niezgodnego z prawem zrobić? Ja słyszę tutaj rozmowe o sprawach państwowych, jakich Polacy o różnej hierarchii społecznej prowadzą miliony. Napad na bank oczywiście do prokuratury jeżeli to jest plan napadu, a nie rozmowa o napadzie i jakby było fajnie napaść na bank. Człowieku dobrze, że już nie sądzisz mając takie myślenie o przestępstwach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX