Taśmy "Wprost". Wielowieyska: Nie wykluczam, że dokonały tego obce służby. Nie wykluczam, że rosyjskie służby

Dominika Wielowieyska nie popiera pomysłu dymisji rządu w związku z ujawnieniem treści rozmów Belka - Sienkiewicz. Bo jak mówiła w TOK FM, świadczyłoby to ?o straszliwej niestabilności systemu politycznego w Polsce?. Zasugerowała, że ujawnienie nagrań i dymisja rządy byłaby w interesie np. rosyjskich służb. Nie zostawiła suchej nitki na bohaterach nagrań. - Sienkiewicz jako osoba nadzorująca służby dał ciała. Belce znudziło się chyba bycie prezesem.
Według Dominiki Wielowieyskiej, ujawnienie nagrań z rozmów Marka Belki i Bartłomieja Sienkiewicza to nie jest powód do dymisji rządu Donalda Tuska. Bo jak mówiła w "Poranku Radia TOK FM", "świadczyłoby to o straszliwej niestabilności systemu politycznego w Polsce".

- Nie można abstrahować od tego, kto nagrywał rozmowy. Nie wykluczam, że dokonały tego obce służby. Nie wykluczam, że rosyjskie służby. To miało być uderzenie w samego Donalda Tuska, który jeździ po Europie i proponuje zmontować unię energetyczną. Jeśli mu się uda, będzie to bardzo poważne uderzenie w interesy rosyjskie. Dlatego rosyjskie służby mogłyby chcieć uderzyć w Tuska. Przypomnę, że Rosjanie już wielokrotnie posługiwali się taśmami. Ostatnio np. nagrywając i publikując rozmowy Julii Tymoszenko i amerykańskich dyplomatów.

"TS dla Belki? Idiotyczne"

Wielowieyskiej nie podoba się też pomysł postawienia prezesa Narodowego Banku Polskiego przed Trybunałem Stanu. Przyznała, że uważa ten pomysł za idiotyczny. - Przed TS stawia się za konkretne decyzje. A tu mamy rozmowę dwóch facetów po alkoholu, którzy opowiadają różne rzeczy. Ale mamy olbrzymi problem z naruszeniem niezależności NBP - oceniła dziennikarka "Gazety Wyborczej".

Jak mówiła w TOK FM, oburza ją "polityczny deal", który był przedmiotem rozmowy opublikowanej przez "Wprost". - Markowi Belce chyba się znudziło bycie prezesem banku centralnego. Ma jakieś niespełnione ambicje. Chce wejść do pierwszej ligi polityki. To sytuacja patologiczna. Prof. Belka znalazł się w bardzo trudnej sytuacji.

"Sienkiewicz dał ciała"

Kłopoty ma też min. Bartłomiej Sienkiewicz. Bo jak oceniła Dominika Wielowieyska, jako osoba odpowiedzialna za służby "dał ciała". Jest niedopuszczalne, żeby nagrywano członków polskiego rządu. To kompromitująca sprawa. I to przede wszystkim obciąża Sienkiewicza, a nie sam fakt rozmowy z Belką - uważa publicystka.

Tym bardziej że z zapisu rozmowy wynika, że szef MSW mówił rzeczy, które nie znalazły potwierdzenia w rzeczywistości. - Twierdził np., że Jacek Rostowski "będzie się kładł Rejtanem", by nie dopuścić do zmian w ustawie o NBP pozwalającej na dodrukowywanie pieniędzy. A Rostowski - w wywiadach prasowych - opowiadał się za takimi rozwiązaniami.

Więcej o:
Komentarze (29)
Taśmy "Wprost". Wielowieyska: Nie wykluczam, że dokonały tego obce służby. Nie wykluczam, że rosyjskie służby
Zaloguj się
 • Lidia Stąpór

  Oceniono 1 raz 1

  Gdyby Szanowna panimRedaktor przez 7 lat rządów Tuska była obiektywna i patrzyła na ręce rządowi,a nie opozycji do takiej sytuacji by nie doszło.Nie ubliżając Pani na dziennikarkę nadaje się Pani jak Prezydent BUL na baletnicę,.

 • realmackay

  Oceniono 2 razy 0

  To jest zabawne. Kiedy PIS-owcy sugerowali że za tym co się stało w Smoleńsku stały rosyjskie służby, byli oszołomami. Teraz klakierzy PO przejmują niemal słowo w słowo narrację PIS-owców.

  Kto pierwszy rzuci w nich kamieniem, ewentualnie Belką?

 • johanek4e

  Oceniono 2 razy 0

  Pani Dominiko - czy to ciąg dalszy serialu pt.rosyjski establiszment broni wartości "wolnego świata" ? W tym przypadku rosyjskie służby bronią porządku konstytucyjnego w Polsce,poprzez skompromitowanie pewnych legalnych i powszechnie stosowanych praktyk nad Wisłą ? Aberracja totalna...

 • balaam

  Oceniono 10 razy 0

  Jej glupota jest bezdenna, biedna kobicina. Mam nadzieje ze nie ma potomstwa. Bo to bylby problem dla przyszlosci kraju.

 • blski

  0

  W interesie rzadzacych jest ukrywanie ich machinacji i oszustw, w interesie spoleczenstwa jest ich wykrycie. Niestety to wlasnie rzadzacy kontroluja narzedzia wladzy i uzywaja ich do wlasnych czasami sprzecznymi z interesami narodu interesow. Co jakis czas rzadzacy sa poddani ocenie i wtedy pojawia sie szansa dla opozycji ujawnienia nagromadzonych podczas kadencji przekretow. To jest wlasnie powodem dla ktorego nawet niedoskonala deemokracja ma przewaga nad innymi formami wladzy. Zadziwiajace jest to, ze nawet glupie spoleczenstwo w calosci jest nieglupie.

 • kakalak4

  Oceniono 10 razy 10

  Nie mam zdania co do dymisji rządu - do tego mamy jeszcze za małą wiedzę. Ale jeśli ktoś wątpi w to, że za tym stała (pośrednio lub bez) Rosja, to musi być idiotą.

 • blski

  Oceniono 5 razy -1

  Bez wzgledu na to kto nagral i dlaczego nagrania ujawnil spoleczenstwo powinno mu byc wdzieczne za to, ze ujawnil mafijne dzialanie naszych przywodcow.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  0

  Nie wykluczam, że za nagraniami stoją ludzie WSI z stowarzyszenia SOWA od generała Kiszczaka :)

 • Janusz Łącki

  Oceniono 15 razy 7

  Dokładnie to samo pomyślałem... Ruski jak nic... każdego z was - tutaj piszący - nagram przy kielichu i każdy z was będzie sie później wstydził farmazonów opowiadanych przy stole... wszystko jest kwestią interpretacji i stosunku do aktorów spektaklu. Tak czy siak ktoś uderzył tymi taśmami w mój kraj a teraz jedynie Rosja ma w tym interes... zamiast śmiesznych dymisji chcę sie dowiedzieć, KTO TO ZROBIŁ i zobaczyć, jak ponosi karę... i likwiduję od dziś zakładkę RSS Wprost bo jest to gazeta nieodpowiedzialna a w moim odczuciu antypaństwowa. Amen!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX