Halicki o spotkaniu Sienkiewicza i Belki: Skandal. Przepraszam to za mało

- Nie akceptuję takich rozmów. W takim miejscu i w ten sposób prowadzonych. Uważam je za skandaliczne i słowo przepraszam to tutaj za mało - powiedział na antenie TVN24 Andrzej Halicki. - Myślę, że będą konsekwencje - dodał poseł PO. - Platforma jest już gotowa na wszystko. Nawet złamanie konstytucji - dodał Jacek Sasin z PiS.
Andrzej Halicki przyznał, że spodziewa się konsekwencji dla Bartłomieja Sienkiewicza za rozmowę jaką przeprowadził z Markiem Belką w jednej z warszawskich restauracji. Nagranie rozmowy opublikował tygodnik "Wprost". Halicki nie sprecyzował jednak, o jakie konsekwencje może chodzić. - Zaczekajmy z tym na premiera - dodał przypominając, że Donald Tusk zapowiedział na jutro konferencję prasową w tej sprawie.

- Bank centralny musi pozostać instytucją wiarygodną, to jest bardzo ważne - podkreślił Andrzej Halicki. - Prezes Belka na pewno ją naruszył. Opozycja ma prawo bić na alarm, a wykorzystywać będzie to każda partia - dodał.

Sasin: Tusk i Belka do dymisji

Drugi z gości programu "Fakty po faktach" Jacek Sasin stwierdził, że z powodu "strachu przed przegraniem wyborów Po jest gotowa posunąć się do wszystkiego". - nawet do złamania konstytucji, bo przecież panowie (Sienkiewicz i Belka - red.) to właśnie uzgadniali - powiedział.

- Nie wierzę, że Sienkiewicz prowadził taką rozmowę bez wiedzy Donalda Tuska - stwierdził Sasin. - To ewidentne, że premier wysłał ministra Sienkiewicza na to spotkanie - dodał. Jego zdaniem premier powinien podać się do dymisji. - Jeśli poważnie traktujemy demokrację w Polsce to dymisja premiera powinna nastąpić. Mamy do czynienia z dość prostą sytuacją. Oto za fasadą demokracji zmiana władzy ma następować nie w wyniku wyborów, a w ten sposób, że panowie usiądą przy stoliku i coś ustala - ironizował.

Sprawa dotyczy również szefa NBP. - Jeśli Belka poczuwa się do odpowiedzialności za bank i jego wiarygodność, to natychmiast powinien złożyć dymisję, a nie wydawać oświadczenie - powiedział Jacek Sasin.

- To nie było żadne prywatne spotkanie. Odbywało się w restauracji i zgadzam się, że o takich sprawach nie powinno się mówić w restauracji, ale prywatna rozmowa to może być o wakacjach, o tym, jak się dzieci uczą. A nie o strategiach politycznych i o tym, jak prowadzić sprawy państwa tak, żeby nie dopuścić opozycji do władzy - dodał.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (116)
Halicki o spotkaniu Sienkiewicza i Belki: Skandal. Przepraszam to za mało
Zaloguj się
 • pawel1piotr2

  0

  A ja myślałem, że oni siedzą w rynsztoku, a to restauracyjna pogaducha

 • makux15

  Oceniono 1 raz 1

  kunszt aktorstwa pana Halickiego oceniam na 5 . oburzenie ,slowa ...tylko po co ? Dalej bedzie jak jest , uklad popis funkcjonuje nalezycie. Jedni strasza drugimi , a ciemny narod w to wierzy. Dziennikarze popieraja oczywiscie te gre bo tak jest latwiej i przyjemniej pracowac. pozdrawiam myslacych

 • konus33

  Oceniono 1 raz 1

  akurat belka jak to nie wygląda mowił tym idiotom z PO co mają robić żeby budżet przetrwał (polski bank) i inne sprawy . sienkieiwcz jak to nie wygląda przyznał że PO zmarnowała środki unijne . A nowak udowodnił że to taki mało rozgarnięty karierowicz jak cała PO

 • waldi_46

  Oceniono 1 raz 1

  chamy z tytułami profesorskimi czy cwaniacy obawiające się o swoje stołki może jedno i drugie

 • enedue3

  0

  CEBOS podał , że PO wyprzedza w s(ą)ondażach PiS o całe 8%, nawet im rośnie ! Partia dostatku, miłości i powszechnej szczęśliwości, no może nic nie może, ale tam, jest wymarzoną dla Polaków!

  Buzkowi, Piterze i Boniemu się udało juz są po bezpiecznej stronie ciemności. Kto takich wybrał do Europarlamentu, wprost nie do wiary.!

 • prawdziwy-moher

  Oceniono 2 razy 0

  -Ide juz po Was-chcialbym skomentowac za Sienkiewiczem.-Mam Was-tak powinien wygladac epilog.

 • czarny6710

  Oceniono 1 raz -1

  Zauważmy co mówią tacy ludzie jak Kalisz widzą jedynie problem w podsłuchu a nie w tym czego i kogo on dotyczył, to nie są osoby prywatne a sprawy które omawiają zakrawają na zdradę stanu.Pamiętajmy przy kolejnych wyborach o takich ludziach jak Rysiek i ci wszyscy którzy osłaniają się imunitetami,kręcąc wały jak Don Corleone.

 • maciej261

  Oceniono 3 razy -1

  @totylkoja000
  Tak jakby PIS był inny. Zapomnieliście? Ja pamiętam.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX