Taśmy "Wprost". "To nie są wielkie pieniądze - 50 tys.". Kolejny zapis rozmów polityków krąży w sieci [STENOGRAM]

- I chcą ją [moją żonę - red.] trzepać. Cały 2012 rok - miał się żalić b. wiceministrowi finansów Sławomir Nowak. W sieci krąży zapis kolejnej nielegalnie nagranej rozmowy, jaką mieli odbyć polscy politycy. Tym razem mają rozmawiać o żonie b. ministra transportu Sławomira Nowaka. Jej zapis podaje TVN 24.
Wczoraj tygodnik "Wprost" ujawnił fragment rozmowy szefa NBP Marka Belki z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem. Dziś w sieci pojawił się zapis drugiej rozmowy, jaka miała mieć miejsce na początku lutego 2014 roku. Brać w niej mieli udział były minister transportu Sławomir Nowak, były wiceminister finansów Andrzej Parafianowicz i były szef GROM-u Dariusz Zawadka. TVN 24 nie podaje źródła nagrania. Rozmowy nie ma na internetowych stronach tygodnika "Wprost", ale gazeta ta wczoraj przytaczała kilka cytatów z niej.

Poniżej zapis fragmentu rozmowy.

Nowak: I chcą ją [moją żonę - red.] trzepać. Cały 2012 rok. Chcą najpierw wziąć rachunek bankowy. (...) Mam nadzieję, że to dotyczy tylko jej działalności, a nie będą chcieli crossować tego z moim rachunkiem. (...) Bo ona jedzie od paru lat na stracie, potężnej.

Parafianowicz: Ja to wszystko wiem, ale, bo ja z urzędu kontroli skarbowej, to już odkryliśmy bardzo dawno. UKS, komputery wyrzuciły (...) zablokowałem to (...).

Nowak: A powiedz, co w najgorszym wariancie mi grozi za takie rzeczy?

Parafianowicz: Zależy, co znajdą.

Nowak: Powiedzą, że nie wykazywała dochodów, a miała wpłaty na konto.

Parafianowicz: To każą dopłacić. Jeśli będzie grubo, to mogą zrobić postępowanie karnoskarbowe.

Nowak: To nie są wielkie pieniądze - 50 tys.

Parafianowicz: To raczej nie o kwotę [chodzi - red.], tylko o styl niedopłacenia, rozumiesz, nie? I to, co mówisz. Że sam fakt możesz ocenić jako gapiostwo, leciutko zachachmęciłem. Nie no, panie, co to jest? To jest czysty bandytyzm. Rozbój w biały dzień. I później się szarpiesz przez lata [dłuższa chwila ciszy - red.]. Jaką mają intencję, czy to jest rutynówka, czy zadaniowa? Bo jak zadaniowa, to cię rozje...

Nowak: Ku*** (...)

Parafianowicz: Słuchaj, tak jak mówię, próbuję się dowiedzieć od Gośki, skąd to się wzięło. Jeśli wie. Bo wtedy będzie można pomyśleć, czy to w ogóle jest pole do rozmawiania z tym dyrektorem (...).

------------------

Taśmy "Wprost"? Co wiemy (i czego nie wiemy) o nagraniach [PODSUMOWANIE]

Więcej o:
Komentarze (415)
Taśmy "Wprost". "To nie są wielkie pieniądze - 50 tys.". Kolejny zapis rozmów polityków krąży w sieci [STENOGRAM]
Zaloguj się
 • wrednyspammer

  Oceniono 2 razy 0

  Przy tej całej aferze, to akurat nagranie Nowaka świadczy raczej na jego korzyść.
  -rozmawia z byłym wiceministrem
  -pyta co grozi jego żonie - czyli urząd skarbowy nie ma problemów z trzepaniem firmy jego żony
  -50tyś? nie wiem jak duża jest firma, ale to rzeczywiście nie są straszne pieniądze dla przedsiębiorstwa (co nie znaczy, że nie są ogromne dla mnie :(

  jedynie do czego się mogę tu przyczepić, to że rozmówca, gdy był wiceministrem próbował to blokować... To rzeczywiście wygląda poważnie.

 • Weronika Kowalska

  Oceniono 1 raz 1

  WSZYSTKO BY SIE ZGADZALO I JA UWAZAM TO ZA PORAZKE PLATFORMY I ABSOLUTNIE PODANIE SIĘ DO DYMISJI PREMIERA TO RAZ, DWA NIEWYOBRAZAM SOBIE WSPOLPRACY PANA MARKA BELKI PREZESA NBP Z RADA POLITYKI PIENIEZNEJ I PANEM HAUSNEREM GDZIE ON PO PROSTU ICH OBRAZA WULGARNIE I TRZU!!! TO JUŻ JEST TUTAJ JEŻELI SIĘ TO POTWIERDZI ZWYCZAJNIE UKLAD MAFIJNY I NAGRANA ROZMOWA NICZYM CIA PODSLUCHY ALA CAPONE JAK MOWIL POKAZCIE MI GDZIE JEST TA KANADA TO TAM UCIEKNE: --- PAN NOWAK Z ZONA I BYŁY SZEF SLUZB OBECNY WICEPREZES PGNIGE – ABSOLUTNIE SKANDAL KORUPCYJNY, TO JEST ROZMOWA DWOCH MAFIOZOW JAK OSZUKAC SKARB PANSTWA, JEDNEGO ZA BATONA ZA 99 GROSZY DO PIERDLA A DLA INNEGO Z ZEGARKAMI 50 TYSIECY PLN TO MALA KWOTA I WICESZEF SPOLKI SKARBU PANSTWA MOWI ZE USUNOL KOMPUTERY I ZATARL SLADY!!!! JA JAKO OBYWATEL RP JAK NIE UZYSKAM NA TE PYTANIA JASNYCH ODPOWIEDZI – TO ZACZNE CHYBA JEZDZIC PO MIASTACH ZE ZLOSCI I BEZSILNOSCI JAK TEN PIRAT DROGOWY BMW ... BO W TAKIM RAZIE W TEJ RZECZYPOSPOLITEJ NIKOGO NIC JUŻ NIE OBOWIAZUJE!!!! ŻADNE ZASADY!

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  @czarny-doktor
  Rozumiem, że gdybyś ty zdobył władzę, zatrudniłbyś samych obcych, których nie znasz, z drugiego województwa? Nie chcę bronic Tuska i Kaczyńskiego, ale w pierwszej kolejności bym zatrudnił tych, których znam i wiem, że są O'K. "Nepotyzm" to zatrudnianie kuzynów, rodzinki itd. i to potępiam!!!!! Ale mam wątpliwości, czy da się to zmienić...

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  @Artur Rasmussen
  To pikuś! Nowa seria Paliknot to 60 tys. zł po promocji! I do tej pory nikt nie wie, za co żyją: Ku...n, Kłamczyński i Miller, bo z ich zeznań wynika, że to żebracy.

 • dublet

  Oceniono 1 raz -1

  Nie wkurza mnie Belka (dbanie o budżet to jego zadanie), ale wkurzają Sienkiewicz (MSW może nagrać każdy amator?) i Nowak (kogo, quźwa, obchodzi jego żona? jeśli ma firmę jako osoba fizyczna, mąż ma prawo dołożyć się do interesu, jeśli nie, musi być umowa i 2% działki do budżetu)...To nie jest afera, to gó...ane gadki!

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 1 raz 1

  Jasna cholera... Elity ich mać, uczciwi k*rwa ludzie.

 • prof_uj

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Nowak, dla Pana niewielkie, dla mnie to prawie całoroczna pensja (prof. belwederski, całe kariera zawodowa w UJ)

 • rianaris

  Oceniono 1 raz -1

  Dla tego gnoja 50 tys. to nic, a Polacy, których traktuje jak nędznych parobków umierają w kolejkach do lekarza, czekając na kolejną dawkę chemii 3 miesiące! Ten człowiek powinien iść na kszesło elektryczne i to bez procesu!!!

 • t0maszek44

  Oceniono 1 raz 1

  Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX