Laweta przewożąca samochód przekracza prędkość, a mandat dostaje... właściciel auta. "To jakiś absurd!"

Właściciel samochodu dostał zdjęcie z fotoradaru, które dokumentuje złamanie przepisów - przekroczenie dozwolonej prędkości. Wraz z nim straż miejska przesłała żądanie wskazania kierowcy, który ów wykroczenie popełnił. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że auto było zepsute i przewożono je na lawecie - podaje TVN 24.
Moment przekroczenia prędkości przenośny fotoradar straży miejskiej zarejestrował pod koniec sierpnia ubiegłego roku, ale właściciel samochodu odebrał wezwanie z żądaniem wskazania kierowcy dopiero teraz. Laweta, na której przewożono auto, jechała za szybko o 23 km/h, a jej numery rejestracyjne były czytelne i znają je strażnicy miejscy.

- To jakiś absurd! Auto było zepsute, nie dało się nim jechać. Nie było w nim kierowcy, dlatego nie mam kogo wskazywać. Nawet gdybym to zrobił, to nie ma podstaw do ukarania, bo mój samochód nie uczestniczył w ruchu drogowym - opisywał w rozmowie TVN 24 Piotr Daniluk, właściciel przewożonego samochodu.

Daniluk opisywał w rozmowie ze stacją, że skontaktował się ze strażą i poinformował funkcjonariuszy, że podczas przewozu na lawecie jego samochód nie był uczestnikiem ruchu, więc nie może odpowiadać za wykroczenie. Komendant straży miejskiej miał mu odpowiedzieć krótko: "W takim razie sprawa zostanie skierowana na drogę sądową".

W rozmowie z dziennikarzami TVN 24 komendant straży powiedział jedynie, że nie zna sprawy. - Rejestrujemy mnóstwo wykroczeń, tej sprawy akurat nie pamiętam - mówił.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (153)
Laweta przewożąca samochód przekracza prędkość, a mandat dostaje... właściciel auta. "To jakiś absurd!"
Zaloguj się
 • 11111

  0

  Kierowca samochodu jechał pociągiem magistralą węglową . Pociąg jechał 160 km/godz.
  Piratowi drogowemu który jechał pociągiem wlepiono mandat w wysokości 10000 zł i zabrano prawo jazdy.

 • 100hz

  0

  Chce znać nazwisko tego komendanta.

 • genio5712

  Oceniono 2 razy 2

  Nie ma się o co obrażać! POLISH JOKES nie biorą się bez przyczyny. Tak nas widzą poza naszymi granicami i mają ku temu uzasadnione powody.

 • da-jan55

  Oceniono 1 raz 1

  Jeszcze jeden powód aby zlikwidować darmozjadów !!!

 • matitalolo

  0

  Kundelki z inteligencją ćwierćtroglodytów.

 • uzdek98

  Oceniono 3 razy 3

  nic dziwnego ... straz wiejska to zazwyczaj niedorobione szympansy, ktore nie przeszly testow nawet do milicji ... maja pewno klopoty z czytaniem, pisaniem ... nie mowiac juz o kondycji fizycznej tych grubasow ...

 • Marek Danowski

  Oceniono 3 razy 3

  rozwiązać tą formację - zgromadzenie debili i najlepiej od razu do zakłądu zamkniętego - na leczenie psychiatryczne...

 • kangaruu

  Oceniono 2 razy 2

  Zlikwidować straż miejską a strażników zagonić do kopania rowów. Tan w większości pracuje banda nieuków, która nawet nie potrafi się poprawnie wypowiedzieć i w miarę kulturalnie zachować. Jedyne co potrafią to odburknąć jakimś nieprzyjemnym słowem. A co najgorsze, nie chcą pokazywać odznak służbowych żeby złożyć skargę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX