Komentarze (61)
"Po tym, co Rosja robi teraz na Ukrainie, bardziej rozumiem to, co robili po wojnie w Polsce. Kiedyś NKWD u nas, a teraz..."
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • tuskaczor

  Oceniono 15 razy 3

  PO jasną ANIELKĘ ten Stalin tak rwał się w 45 -tym do tego Berlina??
  Gdyby spacerkiem pociągnął tak jeszcze z 10 lat nie było by tylu TAKICH mądrych APPLEBAUMÓW

 • atyczarownico

  Oceniono 12 razy 4

  "Ale w tym samym czasie innymi kanałami zwraca się do skrajnej prawicy - tam pojawia się przekaz antygejowski czy niby-konserwatywny. Podobnego języka próbuje zresztą używać w kościołach prawosławnych w Gruzji, Serbii czy Grecji." - i oczywiście w kościele katolickim w Polsce z Radiem Maryja, nadawanym z rosyjskich satelitów wojskowych, na czele

 • kramka23

  Oceniono 23 razy 7

  Kobieto, zacznij wypowiadać się o demokracjo a raczej pseudo demokracji w swoim kraju. Nigdy , kobieto nie zrozumiesz, Polaków, ani Słowian... to inna mentalność, inna dusza.

 • endrju1521

  Oceniono 29 razy 7

  "Po tym, co Rosja robi teraz na Ukrainie, bardziej rozumiem to, co robili po wojnie w Polsce. Kiedyś NKWD u nas, a teraz..."

  =============================

  Tylko się nie poszczaj w gacie,

  za nieszczęsną Ukrainę !

 • wyciety

  Oceniono 16 razy 0

  Udaje glupia.ZSRR to nie Rosja,to zydokomuna.

 • dziadekjam

  Oceniono 44 razy 10

  Jest jeszcze jedna analogia - Ruscy wtedy w Polsce mieli Wandę Wasilewską, a teraz Yankesi mają Anne Applebaum i to lepiej ustawioną niż jej "ruska" odpowiedniczka.

 • oglaszam_wszem_i_wobec

  Oceniono 56 razy 26

  " Ci ludzie, którzy chcą teraz współpracować z Rosjanami na Ukrainie, są bardzo podobni do tych, którzy chcieli współpracować z NKWD w Polsce"

  no pewnie nie na darmo MBP na zlecenie NKWD miało 50% kierownictwo żydowskie , gdzie żydzi prowadzili prcesy pokazowe na AKowcach pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Bezpiecze%C5%84stwa_Publicznego#.C5.BBydzi_w_Ministerstwie_Bezpiecze.C5.84stwa_Publicznego
  o tym to już pani Appelbaum nie chce pamiętać ?

  ====

  nawet brat Michnika brał udział w popieraniu NKWD w Polsce

  pl.wikipedia.org/wiki/Stefan_Michnik
  ====

  http://pl.wikipedia.org/wiki/NKWD#Obywatele_polscy_w_NKWD
  "Po zagarnięciu przez Armię Czerwoną w 1939 terenów II Rzeczypospolitej służbę w strukturach NKWD podjęła liczna grupa obywateli polskich. Działali jako funkcjonariusze NKWD m.in.: Juliusz Burgin, Tadeusz Paszta, Józef Różański (Goldberg), jego żona Bela Frenkiel-Goldberg (od 1945 – Izabela Różańska), Bolesław Krzywiński (Bernard Borys Schildhaus), Michał Kołac"

  Józef Czaplicki właściwie Izydor Kurc Urodzony w rodzinie pochodzenia żydowskiego. Członek Komunistycznej Partii Polski, Polskiej Partii Robotniczej i Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, absolwent kursu NKWD

  Juliusz Burgin Syn Mojżesza-Michała, brat Bernarda.

  Józef Różański, właśc. Józef Goldberg, po wojnie używał zarówno imienia Jacek, jak i Józef (ur. 13 lipca 1907 w Warszawie, zm. 21 sierpnia 1981 w Warszawie) – prawnik, oficer NKWD i MBP, poseł na Sejm Ustawodawczy; brat Jerzego Borejszy, zbrodniarz stalinowski.

  =======

  "Komisja Sekretariatu Biura Politycznego KC PZPR ds. Bezpieczeństwa Publicznego – komisja kontroli partyjnej Biura Politycznego Komitetu Centralnego PZPR nad aparatem represji stalinowskich w Polsce w latach 1949-1954.

  Powołana 24 lutego 1949 w celu kontroli i zadaniowania przez PZPR organów bezpieczeństwa państwa. Na jej czele stanął Prezydent RP i Sekretarz Generalny PZPR towarzysz Bolesław Bierut. W skład komisji weszli: tow. Jakub Berman jako członek Biura Politycznego KC PZPR odpowiedzialny za bezpiekę, tow. Hilary Minc Wiceprezes Rady Ministrów i przewodniczący Komitetu Ekonomicznego Rady Ministrów, tow. gen. dyw. Stanisław Radkiewicz Minister BP oraz Wiceministrowie BP: oficerowie Roman Romkowski, Konrad Świetlik i Mieczysław Mietkowski (ten ostatni jako sekretarz Podstawowej Organizacji Partyjnej PZPR w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego)."

  pl.wikipedia.org/wiki/Komisja_Bezpiecze%C5%84stwa_KC_PZPR
  ====

  Jakub Berman Urodził się w Warszawie w rodzinie żydowskiej

  Roman Romkowski, właściwie Nasiek (Natan) Grinszpan-Kikiel (vel Natan Grünsapau–Kikiel)[1],Grinszpan Menasze

  Hilary Minc Urodził się w żydowskiej rodzinie Oskara i Stefanii z domu Fajersztajn

  ===

  jest tego trochę co ???

 • kain_brat_abla

  Oceniono 45 razy 15

  ... a teraz żydzi Palestyńczykom.

 • matol_z_pultuska

  Oceniono 77 razy 29

  To nie ta pani co to jej tatus dziala dla Ukrainskiej firmy gazowej Burisma? Razem z mlodym Bidenem i Olkiem Keasniewskim? A pisze to u pana Adama co to jego tata tworzyl kompartje tamze? Bezstronni eskimosi hehe

 • 1pirat2

  Oceniono 48 razy 18

  Jak mozna twierdzić że Rosjanom brakuje ludzi, jeśli 30% regularnego wojska Ukraińskiego na Krymie i nie tylko, przechodziła na ich stronę i Ukraincy żeby mogli walczyć z z Separytystami musieli P.S. z Majdanu przekształcić w Gwardię Narodową.

 • 8pasazer

  Oceniono 66 razy 22

  "podobnie jak Stalin ma plan i cele, które chce osiągnąć"
  -ok, ale do tego można się realnie odnieść, gdy zna się także plan Waszyngtonu. Może kilka słów o tym planie oraz celach, hm? I wtedy ocenimy, jak się ma plan do planu, oraz kto za co odpowiada.

  Demokracje europejskie mają problem? Cóż, w USA nie ma tego problemu, ten kraj od dawna nie jest demokracją:
  www.washingtontimes.com/news/2014/apr/21/americas-oligarchy-not-democracy-or-republic-unive/

 • last.j23

  Oceniono 25 razy -9

  Homosovieticus się nie zmienia, a jeśli to na drodze ewolucji. A przebiega to bardzo wolno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX