Bezdomni traktowani jak zwierzęta. W Londynie zwalczają ich kolcami

W bramie jednego z londyńskich luksusowych apartamentowców zainstalowano metalowe kolce mające uniemożliwić bezdomnym nocowanie w tym miejscu. Wywołało to oburzenie internautów, którzy porównali ?zabezpieczenie? do kolców instalowanych na parapetach i gzymsach w celu odpędzania gołębi.
W miejscu, w którym pojawiło się kontrowersyjne zabezpieczenie, rzeczywiście wcześniej sypiali bezdomni - pisze "Telegraph", powołując się na mieszkankę tego bloku. Jak dodaje brytyjski dziennik, kolce pojawiły się ok. dwóch tygodni temu. Od tego czasu żaden bezdomny tam nie spał.Katharine Sacks-Jones z Crisis - organizacji zajmującej się w Wielkiej Brytanii pomocą bezdomnym - twierdzi na łamach "Guardiana", że kolce są reakcją na potężnie zwiększającą się liczbą bezdomnych. - Przez ostatnie trzy lata w Wielkiej Brytanii przybyło 36 proc., a w Londynie 75 proc. bezdomnych - powiedziała. - W zeszłym roku w takich miejscach spało ponad 6,4 tys. osób - dodała.


Podobne metody walki z bezdomnymi zastosowano w Paryżu

Pojawienie się kolców oburzyło internautów, którzy zaczęli publikować na Twitterze zdjęcia podobnych zabezpieczeń w innych miastach. W ocenie wielu z nich stosowanie takich metod jest tożsame z traktowanie bezdomnych jak niechciane zwierzęta. Kolce rzeczywiście przypominają często stosowane zabezpieczenia przeciwko gołębiom.

Czy to dobre rozwiązanie?
Więcej o:
Komentarze (179)
Bezdomni traktowani jak zwierzęta. W Londynie zwalczają ich kolcami
Zaloguj się
 • gh83

  0

  Nie wiem, jak w GB, ale u nas nie brakuje miejsc w noclegowniach. Jest tylko jeden problem - trzeba być trzeźwym. Dla wielu warunek nie do przeskoczenia...

 • sylwekck

  Oceniono 2 razy 2

  A może popatrzmy skąd biorą się na ulicy tacy ludzie? Myślę, że 90 % z nich ma uzależnienia. Ja mam wrażenie, że w Polsce co 20 metrów mamy sklep z alkoholem. Pomaganiem im najczęściej sprowadzać się może do minimalizowania szkód dla reszty społeczeństwa i nich samych. Terapia pomaga garstce z nich i tylko gdy są sami na nią zdecydowani.

 • ob1canob

  Oceniono 4 razy -2

  Typowo polackie dorobkiewoczostwo w komentach. Ja mam na kielbache i piwo i ch**j mnie obchodza inne ludzkie istoty. Zero litosci dla innych, zero zspolczucia. Zaplacilem i nie c hce widziec nieszczescia innych. Kartolicy i humanistyczni ateisci...

  Na szczesice nie mieszkam juz wsrod was.

  Mieszkam tutaj, w Londynie, wsrod cywilizowanych ludzi.
  Dzis rano Boris Johnson (burmistrz Londynu, nie lubie typa lae pomimo wszystko) nakazal usuniecie kolcow.

  Jeszcze wiele wody uplynie zanim polactwo sie naprawde ucywilizuje.

 • pawel2571

  Oceniono 1 raz 1

  Robicie sensację, z czegoś co montuje się i u nas - Wrocław,Pasaż Grunwaldzki po paru latach od powstania wyposażył w kolce wszystkie parapety.

 • maja2005

  Oceniono 3 razy 3

  Bezdomność to sytuacja z wyboru. Znam wiele osób, które straciły dach nad głową, które musiały, bez podstawowych środków do życia, zaczynać wszystko od nowa i które nie obraziły się na społeczeństwo za to, że nic od niego nie dostały, tylko zakasały rękawy i same odbiły się od dna.

  Każdy bezdomny, jeśli tylko ma ochotę może wrócić do społeczeństwa cywilizacyjnego. Ale oni wolą nic nie musieć, nie zwracać uwagi na zasady stawiane przez to społeczeństwo. To jest koszt jako człowiek ponosi za bycie autsajderem.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 3

  Te na zdjeciu to nie sa kolce tylko podporki desek zeby nie lezaly na ziemi a bezdomnemu bylo cieplej.

 • sselrats

  Oceniono 3 razy 3

  Dobrze, nie nalezy udawac, ze bezdomnosc nie istnieje tylko instalowac kolce gdzie trzeba.

 • Gra Django

  Oceniono 4 razy -4

  Oburzające! Problem z bezdomnością trzeba rozwiązać a nie udawać że nie istnieje. Jeżeli bogaty hotel chce się pozbyć bezdomnych to może niech pomoże finansowo np. jakiemuś schroniskowi dla bezdomnych? ... im człowiek bogatszy tym głupszy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX