Antymajdan: To Dziewulski szkoli Ukraińców. Polski antyterrorysta ostro dementuje: "To skur...syńska prowokacja"

Na zdjęciu trzech mężczyzn w wojskowych strojach maskujących i kamizelkach kuloodpornych. Naradzają się. Jednym z nich z całą pewnością jest Ołeksandr Turczynow, do dziś sprawujący urząd prezydenta Ukrainy. Kim zaś jest osobnik w hełmie po jego prawej stronie?
Prorosyjskie fora internetowe i media społecznościowe (m.in. facebookowy profil "Antimaidan deutsch") w mig obiegła informacja - to polski specjalista ds. walki z terroryzmem Jerzy Dziewulski.

Fot. za Antimaidan deutsch/Facebook

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z przebywającym za granicą byłym posłem. Sprawę nazywa "piramidalną bzdurą" i nie wyklucza rosyjskiej prowokacji. - Wracam właśnie z wyjazdu do Włoch. Gdy dowiedziałem się o tej sprawie, zabrałem ze sobą nawet hotelowe rachunki, żeby udowodnić, że nie byłem na Ukrainie - mówi nam antyterrorysta, były szef osobistej ochrony Aleksandra Kwaśniewskiego i polityk SLD.

W rozmowie z nami przyznał, że już od kilku dni docierają do niego sygnały, jakoby miał szkolić ukraińskie oddziały do walki z prorosyjskimi separatystami.

"Wyjdzie Ławrow i powie: A nie mówiłem?"

- Na forach w internecie wyczytałem nawet, że snajper Dziewulski uczestniczy w likwidowaniu separatystów - opowiada Dziewulski, który przyznaje, że ma licencję strzelca wyborowego. - Ta cała sprawa to skur...syńska prowokacja i proszę tak napisać - mówi wyraźnie poirytowany.

- Przecież z tego może się zrobić skandal na międzynarodową skalę - tłumaczy. Dlaczego? - Niech pan sobie wyobrazi, że ludzie uwierzą w to, co się pisze w internecie i w poniedziałek Ławrow [Siergiej, minister spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej - red.] wyjdzie i powie: "A nie mówiłem? Polacy szkolą Ukraińców do walki z prorosyjskimi siłami" - wyjaśnia.

Putin: Tych z Majdanu szkolili Polacy

Ten scenariusz jest dość prawdopodobny. Wystarczy przypomnieć, że to nie jest pierwszy raz, jak do światowej opinii publicznej docierają sygnały o tym, że to właśnie Polacy "jątrzą" na Ukrainie. W marcu tego roku sam prezydent Rosji Władimir Putin oznajmił na specjalnie zwołanej konferencji, że "tych z Majdanu szkolili Polacy".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (248)
Antymajdan: To Dziewulski szkoli Ukraińców. Polski antyterrorysta ostro dementuje: "To skur...syńska prowokacja"
Zaloguj się
 • miejscowy2020

  Oceniono 1 raz 1

  To nie Turczynow, tylko ktoś podobny. ;)

 • marek.k72

  0

  to, że w Polsce szkolono bandytów z U. wydaje się bardzo prawdopodobne. Ale trudno mi uwierzyć, że taki Dziewulski mógłby kogoś szkolić - to taki telewizyjny gaduła. I on ma być szkoleniowcem? Może na kursie klaunów.

 • almagus

  Oceniono 3 razy 1

  Kaczyńskiego i J. Kurskiego, i udowodnią obecność nawet dziadka oraz babci z granatku, bo prawo i sprawiedliwość musi być po ich stronie!

 • Patryk M

  Oceniono 7 razy 5

  A więc Korwin miał rację. Bomba sama wypaliła.

 • Rusian Rusianm

  Oceniono 2 razy 2

  Nigdy nie wierze w informację, które nie zostały zdementowane:)

 • ireneusz50a

  Oceniono 6 razy 4

  Estoński MSZ tez podał ze ukraińscy terroryści byli lub są szkoleni w Polsce, zresztą, terrorysci ukrainscy przeciez tez byli leczeni w Polsce

 • Piotr Kozikowski

  Oceniono 2 razy 0

  Wystarczy spojrzeć na ich nosy. Dziewulski miał złamany i garbaty nos, na zdjęciu żołnierz ma prosty.

 • 1.stanley

  Oceniono 4 razy -2

  Dziewulski to stary komuch.Ta nacja,Żydo komuny,z Kwaśniewskim na czele,szuka po świecie dużych pieniędzy.Kwaśniewski tego przykładem.A ten komuch,o którym jest artykuł,czy może być inny ? Zobaczymy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX