Sienkiewicz: Odbieramy prawa jazdy bałwanom. Korzystamy z tego pełną gębą!

- Będziemy odbierać prawa jazdy wszystkim bałwanom. Będziemy zwalczać ludzi, którzy narażają na drodze życie innych - zapowiedział w ?Kontrwywiadzie? RMF FM szef MSW Bartłomiej Sienkiewicz. - Liczba ofiar wypadków drogowych jest hańbiąca. Koniec z apelami. Musimy utrzymać dyscyplinę na drogach - zaznaczył.
Wczoraj "Dziennik Gazeta Prawna" poinformował, że w maju policjanci zatrzymali prawo jazdy 1,2 tys. osobom - to prawie tyle, ile łącznie w 2013 i 2012 roku. Zasadę "zero tolerancji" wobec kierowców łamiących przepisy polecił stosować komendant główny policji Marek Działoszyński.

Sienkiewicz zapytany o możliwość odbierania prawa jazdy za rażące wykroczenia w ruchu drogowym zapewnił: - Korzystamy z tego pełną gębą. Będziemy odbierać prawa jazdy wszystkim bałwanom. Będziemy zwalczać ludzi, którzy narażają na drodze życie innych. Przepis o odbieraniu prawa jazdy będziemy wykorzystywali masowo - zapowiedział.

Jak dodał, ofiary brawurowej jazdy "zostały zamordowane przez ludzi głupich, przez ludzi bez wyobraźni". - Liczba ofiar wypadków drogowych jest hańbiąca. Koniec z apelami. Musimy utrzymać dyscyplinę na drogach - zaznaczył.

Sienkiewicz odniósł się też do incydentu, jakim było zatrzymanie podczas wizyty prezydenta USA Baracka Obamy pijanych policjantów. - Mamy 8,5 tys. funkcjonariuszy. Tych trzech to niewart uwagi incydent. Ich dalsze losy to kwestia postępowania dyscyplinarnego - mówił. Szef MSW skrytykował też rozgłos, jaki media nadały tej sprawie. - Zawsze znajdziemy sobie powód do tego, żeby ważne wydarzenie sobie zohydzić - tłumaczy.

"Każdy nieuzgodniony transparent zostałby usunięty"

- W strefie zero nie może się odbyć nic poza wiedzą służb. Każdy nieuzgodniony transparent zostałby usunięty - w ten sposób szef MSW tłumaczył decyzję o usunięciu transparentu z napisem "Polski prezydent zamordowany w Smoleńsku", który został rozpięty na pl. Zamkowym przed przyjazdem Obamy. Jak dodał, gdyby nie ustalono wcześniej jego rozwieszenia, usunięto by nawet transparent z napisem "Kochamy Obamę".

Szef MSW powiedział też, że Anglik, który twierdził, że rozpoznał "Białą Wdowę" w Warszawie, mógł się pomylić, biorąc pod uwagę podobieństwo obu pań. - Przez moment nie było to przyjemne uczucie, że na teren Polski mógł wjechać ktoś taki - mówił. Sienkiewicz dodał jednak, że podczas akcji zatrzymania kobiety "służby świetnie się spisały".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (338)
Sienkiewicz: Odbieramy prawa jazdy bałwanom. Korzystamy z tego pełną gębą!
Zaloguj się
 • Kazimierz Sordyl

  0

  Panowie skończcie z językiem rynsztoku. Piraci drogowi winni być karani surowo, ale nie wolno obrażać obywateli, Którzy dają Panu chleb. Troszkę kultury i ogłady. Lektura dla Pana Panie Premierze. Z kim Pan pracuje. No ale Pan ich sobie wybrał. Czy opublikowane taśmy nawet Pana nic nie nauczyły.

 • ramzes-ra

  0

  Buńczuczne wypowiedzi tego pana są znane tylko gdzie realizacja.Policja miała"iść" po kiboli z Białegostoku i jakoś nie doszła.Czy podobnie będzie teraz?, A co z plagą pijanych kierowców? Jakoś nie widać aby ten istotny dla Polaków problem był przez Policję i Pana Sienkiewicz zdecydowanie zmniejszany i eliminowany.Samym gadaniem sprawy się nie załatwi,potrzebny jest konkretny plan i jego rzetelna i kontrolowana realizacja.

 • indian57

  0

  Sienkiewicz gdzie masz racje to masz racje!
  Troche respektu i powagi dla narodu ty sfrustrowany poltyku!
  Musisz uwazac bo balwany sa mokre i mozesz "wpasc" w poslizg i zrobic sobie krzywde!!
  A wy co durny narodzie do czego to doszlo, do czego "zescie"dopuscili.
  Nie dosc,ze ci "przestepcy polityczni" Polska sobie swoje parszywe pyski wycieraja to jeszcze
  dla nich jestescie balwanami!!!???
  A moze "oni" Maja racje?!

 • totalnyamator

  Oceniono 1 raz 1

  Sienkiewicz a do Białegostoku to ty już doszedłeś?

 • zyks

  Oceniono 1 raz 1

  Tak trzymać, Sienkiewicz, brawo ! Nie ma innych przepisów - korzystać z tych, które są. Ale koniecznie coś zrobić ze świętymi krowami: posłowie, prokuratorzy, sędziowie... W kontekście chociażby tej akcji, immunitety to skandal wołający o pomstę do nieba.

 • kibic_rudego

  Oceniono 1 raz 1

  szkoda, ze nie można odebrać koryta takim jak ministrowie Tuska,
  w tym Sienkiewicz, kumpel prowokatora Miodowicza

 • hens

  Oceniono 1 raz 1

  Panie Sienkiewicz, a kiedy odbiorą Panu uprawnienia ?
  Pan nie powinien nigdy otrzymać prawa jazdy.

 • piehemoth

  Oceniono 1 raz 1

  A bałwanom z immunitetami też? Wy zas...ańcy

 • romek4805

  Oceniono 1 raz 1

  czy aby na pewno panie ministrze wszystkich bałwanów bo jak do tej pory można podać wiele przykładów których to nie dotycz np.biskup pijany zatrzymany nawet nie zatrzymano mu prawo jazdy BO BYŁ STRESOWANY a za trzy tygodni rozwalił plot na prywatnej posesji i mimo że stwierdzono upojenie alkoholowe to drugi raz nie zatrzymano mu prawo jazdy drugi przykład policyjny kapelan w MYŚLENICACH jezdził po pijaku nagminnie żaden policjant nigdy nie zatrzymał mu prawka i dopiero gdy zabił 20 letniego chłopaka został zatrzymany ale co z tym klechą dzieje się teraz to już nic nie wiadomo więc przestani pan paplać że będzieci wszystkim odbierać uprawnienia bo sam pan wto nie wieży.W tym kraju zawsze są lepsi i gorsi polacy.!!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX