Grupiński na ministra kultury? "Musimy poczekać, to kwestia dwóch tygodni"

Nazwisko nowego ministra kultury powinniśmy poznać za dwa tygodnie. Bo to wtedy - jak poinformował w TOK FM Rafał Grupiński - z resortem ma się pożegnać Bogdan Zdrojewski, który zdobył mandat PE. Szef klubu PO jest wśród kandydatów na stanowisko nowego szefa resortu kultury. Ale nie chce rozmawiać o swoich szansach.
Po sukcesie Bogdana Zdrojewskiego w wyborach do Parlamentu Europejskiego trzeba znaleźć nowego ministra kultury. Jak zapowiedział w TOK FM Rafał Grupiński, na decyzję premiera poczekamy zapewne dwa tygodnie. Bo jak mówił szef klubu PO, to właśnie wtedy Zdrojewski ma pożegnać się z pracą w ministerstwie.

Rafał Grupiński wymieniany jest jako jeden z kandydatów na nowego szefa resortu kultury. Na giełdzie medialnej pojawia się też m.in. nazwisko obecnej rzeczniczki rządu Małgorzaty Kidawy-Błońskiej.

Doświadczenie jest

Grupiński pytany w "Poranku Radia TOK FM" o swoje szanse na ministerialną nominację nie był zbyt rozmowny. Apelował tylko o cierpliwość. Szef klubu parlamentarnego Platformy Obywatelskiej ma dużo doświadczeń zawodowych, które mogą się przydać na stanowisku ministra. To m.in. wydawca i krytyk literacki.

Jest też jednym z niewielu stronników Grzegorza Schetyny, który nadal zajmuje eksponowane stanowisko.

Premier musi znaleźć również kandydata na następcę Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz. Bo pełnomocniczka rządu ds. równego traktowania także wybiera się do Brukseli. Na giełdzie nazwisk ewentualnych następców pojawia się Joanna Mucha, która w rządzie Donalda Tuska była odpowiedzialna za resort sportu. Ale przy okazji ostatniej reorganizacji rządu musiała ustąpić miejsce Andrzejowi Biernatowi.

Więcej o:
Komentarze (12)
Grupiński na ministra kultury? "Musimy poczekać, to kwestia dwóch tygodni"
Zaloguj się
 • przemo_ba

  Oceniono 5 razy 3

  politycy, lapy precz od kultury! ten jeden resort powinien byc niezalezny. a ministrem ktos spoza parlamentu. chyba ze na swiatynie opatrznosci potrzeba wiecej kasy. to jak najbardziej grupinski albo inny z tej paczki sprawdzi sie znakomicie

 • uzdek98

  Oceniono 1 raz 1

  wlasciwy czlowiek na wlasciwym miejscu ... no od razu PO tej facjacie widac, ze u jest to platfusiarski ekspert od kultury ... mowia na niego "fronczeski" ...

 • 11111

  Oceniono 4 razy 4

  Deklarację Wiary (Deklarację Belzebuba) podpisał ????.
  Do Częstochowy na kolanach poszedł ????.

 • chi_neng1

  Oceniono 2 razy 0

  Nie ma co spekulowac, trzeba poczekac...

 • olecki11

  Oceniono 5 razy 3

  prawdziwy człowiek renesansu - zna się na wszystkim, toć właściwie kraść można wszędzie

 • dziadekjam

  Oceniono 6 razy 4

  Jak tak się zastanowić, to po kiego diabła w Polsce ministerstwo kultury? Ministerstwo sprawiedliwości też tak jakby zbędne. No chyba, że i ministerstwo dobrobytu powstanie.

 • antekpociecha

  Oceniono 7 razy 5

  Za dwa tygodnie, bo tylko tyle czasu zajmą konsultacje kurii z rządem. (to nie pomyłka, wcale nie odwrotnie)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX