Wielka Brytania może wystąpić z UE, jeśli Juncker zostanie szefem Komisji Europejskiej

Brytyjski premier David Cameron ostrzegł, że nie będzie w stanie zagwarantować, że Wielka Brytania pozostanie członkiem Unii Europejskiej, jeśli Jean-Claude Juncker zostanie wybrany na szefa Komisji Europejskiej - informuje ?Der Spiegel?.
Przewodniczący Komisji Europejskiej jest wybierany przez przywódców UE, ale wybór musi być zatwierdzony przez zgromadzenie, w którym po wyborach przybyło wielu eurosceptyków. Europejska Partia Ludowa, która zdobyła najwięcej mandatów, wybrała na swojego kandydata byłego premiera Luksemburga - Jean-Claude'a Junckera.

Referendum w sprawie wyjścia z Unii

Według "Spiegla", na szczycie UE w Brukseli Cameron miał powiedzieć, że nie jest w stanie zapewnić dalszego członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii, jeśli Juncker zostanie szefem Komisji. Większość głosów oddana na Junckera może zdestabilizować rząd Camerona do tego stopnia, że przyspieszy referendum w sprawie członkostwa Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej. To z kolei najprawdopodobniej doprowadziłoby do tego, że Brytyjczycy głosowaliby za wyjściem z UE.

Cameron uważa Junckera za zwolennika federalizmu, co może przekreślić jego nadzieje na reformę więzi Unia - Wielka Brytania.

Brytyjski premier obiecał renegocjacje warunków członkostwa Wielkiej Brytanii w UE, a jeśli jego partia wygra wybory w 2015 roku, wstrzymać referendum do końca 2017 roku.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS 

Więcej o:
Komentarze (140)
Wielka Brytania może wystąpić z UE, jeśli Juncker zostanie szefem Komisji Europejskiej
Zaloguj się
 • blue911

  0

  UE zagraza hegemonii Syjonistow na swiecie dlatego takie ciegi obrywa od prawicy! Nie dajmy sie ! Atak zawsze byl najlepsza obrona.

 • blue911

  Oceniono 3 razy -1

  Jak Elzbieta II zejdzie z tego swiata to Anglia stoczy sie do poziomu Albanii!

 • radykot

  Oceniono 2 razy 0

  Już widzę jak gospodarka UK leci na łeb po wyjściu z UE. To właśnie imigranci pracuja u nich za groszę, każdy brytyjczyk ma gdzies pracę za 6,30f/h :)

 • blue911

  Oceniono 5 razy -3

  Jak UK wystapi to bedzie nasza najslodsza zemsta za Wrzesien 1939 I Powstanie Warszawskie, do ktorego podjudzali poprzez zdrajcow akowskich! Sp.....dlac! Anglia nie wyzyje bez UE. Jewrej I Arab Ich opanuja.

 • adammichnikoff

  Oceniono 4 razy 0

  Niech wypier.dalają. Nic z nich nie ma Unia. Są członkiem na specjalnych prawach. To jest piąta kolumna US w Europie i im prędzej się od nich UE odgrodzi tym lepiej.

 • blue911

  Oceniono 6 razy 2

  UE albo musi sie umocnic I sfederalizowac albo przepadnie! USmany, Izrael I Rosja nie moga zniesc jej rosnacej sily I znaczenia gospodarczego. Takie Camerony, Korwiny I inne wegierskie pomioty nam sa niepotrzebne.

 • blue911

  Oceniono 5 razy -3

  A niech sie UK wynosi. Oni I tak sa agentami USraela na Europe. Widac to po postawie Zdradka,ktory sie tam ksztalcil!

 • ukos

  Oceniono 2 razy 2

  Chińczycy i Hindusi będą się zaśmiewać z osobnej Małej (bez Szkocji) Brytanii: "O, jakie jurne małe miki!".

 • janek-007

  Oceniono 2 razy 2

  Tym co mówi Cameron zbytnio bym sie nie przejmował. To czy W.Brytania pozostanie w UE czy nie nie ma i tak wielkiego wpływu na to czy UE się rozleci czy nie. Wyjście WB z UE może ten proces tylko trochę przyspieszyć. UE ma problemy strukturalne i ideologiczne ponieważ jej polityka w tym polityka społeczna i kulturowa jest oparta na tak zwanej Frankfurckiej Szkole Filozofii czyli na marksizmie kulturowym i obyczajowym a ekonomia na neoliberalnym przekręcie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX