Wipler: Koło Nowej Prawicy? Rozmawiam o tym z kilkoma parlamentarzystami

Czy w polskim Sejmie przybędzie zwolenników Janusza Korwin-Mikkego? - Są ewidentne plusy posiadania własnego koła. Rozmawiam o tym z kilkoma młodymi parlamentarzystami - powiedział na antenie Radia PiN Przemysław Wipler, jedyny przedstawiciel Kongresu Nowej Prawicy w polskim Sejmie
- Są ewidentne plusy posiadania własnego koła, własnej reprezentacji w parlamencie - przyznaje Wipler. Zaznacza jednak, że istnieją również minusy. - Wielu moich kolegów z Nowej Prawicy, moich wyborców i sympatyków pisze do mnie. Dzwonią i mówią: słuchajcie, nie możecie zrobić tak, jak robili inni, że bierzecie jakichś ludzi, którym się nie udało. Chcemy nowej Polski, nowej prawicy, nowych, młodych ludzi w polskim parlamencie - stwierdził.

Zapytany, co samotny, niezrzeszony poseł może zdziałać w polskim Sejmie, odparł: "ma 6 minut na posiedzeniu Sejmu na wystąpienia, ma możliwość interpelowania, organizowania zapytań, wnoszenie poprawek do projektów ustaw, występowania w debatach sejmowych". - Mając koło, są większe uprawnienia tego rodzaju. To jest ewidentny plus - dodał.

Klub? Nie. Koło - ale małe

Przemysław Wipler podkreślił, że raczej nie uda mu się znaleźć w Sejmie wystarczająco dużo zwolenników, by stworzyć klub. Nawet koło nie byłoby zbyt duże. - Nawet jeśli powstanie koło Nowej Prawicy, to nie będzie ono liczne. Będzie kilkuosobowe i to raczej bliżej pięciu osób niż innej liczby - powiedział.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (89)
Wipler: Koło Nowej Prawicy? Rozmawiam o tym z kilkoma parlamentarzystami
Zaloguj się
 • klakson49

  Oceniono 1 raz 1

  Wipler, Ty to wszystko na trzeźwo? Przecież to totalna poruta, jest Donald, jest Kaczor i do tercetu dołączyła nieobliczalna Mysza Mikki.

 • grastep02

  Oceniono 6 razy 6

  Pan WIPLER gdyby był czlowiekim honoru, po tym co wyczyniał i jaki Jego obraz pokazała telewizja, powinien schować się w mysią dziurę. ALE TAK POSTĄPIĆ MÓGŁ TYLKO TEN< kto wie co to jest i go posiada. Pan Wipler to typowy przykład moralnego ZERA,człowieczka bez twarzy i podstawowych zasad. I ten osobnik jest polskim posłem?!ŻENADA!

 • last.j23

  0

  Ale o co chodzi?

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy 8

  Dlaczego pokazujecie tego pijaka,to ma być poseł!!!???

 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy 2

  Nie można dzielić skóry na niedźwiedziu. Przy dotychczasowym składzie Sejmu wszystkie te spekulacje są bezsensowne.

  Trzeba poczekać do wyborów krajowych. Wybory do PE w żaden sposób nie przekładają się na sytuację w Sejmie. Rozumiem że poseł Wipler też chciałby mieć udział w sukcesie JKM., ale mnie np nie podoba się niearyjskie nazwisko tego posła..

  Zarówno w artykule jak i w komentarzach thepolishreview.co.uk/index.php/nie-lubie-poniedzialkow/984-sila-zlego-na-korwin-mikkego-czyli-kto-i-dlaczego-sie-boi-nowej-prawicy.html ciekawe informacje na temat JKM.

 • 1pirat2

  Oceniono 5 razy 5

  Wipler te rozmowy z Posłami powinien oprzeć o bufet a na tym sie zna, albo całkiem werbować tak jak kiedys werbowało się marynarzy, najpierw litrę na łebka, a póżniej podpis.

 • 1ewkas

  Oceniono 8 razy 2

  Co to za knowania, wprowadzanie tylnymi drzwiami partii, która w wyborach uzyskała śladowe poparcie ? Wstrzymaj się, Wipler z bólami do następnych wyborów parlamentarnych, jak wygracie, nie będziesz musiał latać po Sejmie i kaperować podobnych sobie głupków.
  Przecież takie praktyki powinny być zakazane !

 • panpererinos

  Oceniono 16 razy 4

  Jakie ciekawe zjawisko - dopóki Wipler nie był w KNP, przy negatywnych opiniach o nim na forum przeważały plusy. Tylko zbratał się z Korwinem - krytyka jest minusowana. Widać, że korwinowscy gimnazjaliści są czujni niczym rosyjskie służby internetowe czuwające przy artykułach o Rosji i Ukrainie. Dobra korwinowsko - dzierżyńska szkoła.

 • swan_ganz

  Oceniono 21 razy -7

  "słuchajcie, nie możecie zrobić tak, jak robili inni, że bierzecie jakichś ludzi, którym się nie udało. Chcemy nowej Polski, nowej prawicy, nowych, młodych ludzi w polskim parlamencie"

  i mają rację panie Wipler... Nie wolno wam otaczać się skompromitowanymi indywiduami .... Z takimi to tylko burdel da się zbudować a nie sprawnie działający krajj,,

  Pracuje pan nad przekuciem deklaracji programowej (bo tak traktuję to co wsi na waszej stronie..) w jakiś konkretny program gospodarczy? Jest na "gwałt" potrzebny więc pośpieszcie się z jego stworzeniem..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX