Jest zwiastun nowego filmu Vegi. A w nim morderstwo Leppera? "Czasem to, co widzimy, nie jest tym, czym się wydaje"

Opublikowano właśnie zwiastun filmu "Służby specjalne" Patryka Vegi. Film jest - jak przyznaje sam reżyser - obrazoburczy i jeszcze bardziej kontrowersyjny niż głośny "Pitbull". Scenariusz powstał na podstawie prowadzonych przez dwa lata rozmów reżysera z oficerami tajnych służb. Premiera jesienią.
Ostatnie produkcje Vegi ("Ciacho", "Hans Kloss. Stawka większa niż śmierć", "Last Minute") spotkały się z bardzo nieprzychylnym odbiorem widzów i krytyków. Film "Służby specjalne" ma jednak nawiązywać do kultowego "Pitbulla" - filmu, a później też serialu, o życiu i pracy policjantów z warszawskiego wydziału zabójstw.

Obraz ma przedstawiać kulisy pracy funkcjonariuszy tajnych służb. "Reżyser filmu bezkompromisowo wdziera się w ich psychikę i prywatność, ukazując z niespotykaną w polskim kinie wnikliwością portrety pracowników służb specjalnych" - czytamy w serwisie FilmPolski.pl.

Kogo na linie wciąga morderca?

Właśnie pojawił się zwiastun filmu.To, co widzimy w trailerze filmu, może szokować - morderstwo (przez powieszenie) mężczyzny w biało-czerwonym krawacie, który przywodzi na myśl Andrzeja Leppera, czy tragiczny rozwój wydarzeń w czasie wizyty ABW w domu kobiety przypominającej Barbarę Blidę.

"Przecież powszechnie wiadomo, że Lepper popełnił samobójstwo"

O scenę zabójstwa Leppera zapytaliśmy Patryka Vegę. - Bardzo interesujące, że przyszło pani do głowy, że w zwiastunie zabijany jest Andrzej Lepper. Przecież powszechnie wiadomo, że Lepper popełnił samobójstwo. Pomyślała tak pani na podstawie krawatu? Czasem to, co widzimy, nie jest tym, czym się wydaje. Gdy patrzymy na to samo drzewo, dla pani może być brązowe, dla mnie zielone. Ja na przykład, patrząc na ten zwiastun, widzę angielski krawat klubowy, stosowany w Wielkiej Brytanii powszechnie od XIX wieku - odpowiedział.

Reżyser nie chciał jednak powiedzieć, z kim rozmawiał podczas przygotowań do filmu ani dlaczego zdecydował się na film tak inny od jego poprzednich produkcji.

W filmie występują m.in.: Olga Bołądź, Janusz Chabior, Wojciech Zieliński, Kamilla Baar, Jan Frycz i Andrzej Grabowski. Premiera jesienią.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (19)
Jest zwiastun nowego filmu Vegi. A w nim morderstwo Leppera? "Czasem to, co widzimy, nie jest tym, czym się wydaje"
Zaloguj się
 • 1000kg

  0

  Za dużo wiedział i za dużo mówił, musiał zginąć! Posłuchajcie Andrzeja Lepper na youtubie ... po latach widać gołym okiem, że podpadł wielu politykom...

 • Marek Mikulski

  Oceniono 2 razy -2

  Jak powszechnie wiadomo,miał powiedzieć w sejmie o Kaczyńskim,nie dożył biedaczyśko((((((((.

 • adambiernacki69

  Oceniono 2 razy 2

  Film o seryjnym samobójcy? Nie w tym reżimie. Wierchuszka to banda groźnych przestępców ale ich zwierzchnicy i egzekutorzy to jest dopiero makabra. Cywilizacja? Czyżby? Demokracja? No tylko przygłup może utrzymywać, że tu jest demokracja. Niepodległość? No tylko głuptak widzi niepodległość Polski obecnie.

 • jaga500

  Oceniono 1 raz 1

  Khamidow naśmiewając się z Polaków zrobił wielką karierę. Ja zwróciłam uwagę na reklamy
  z wielkim aktorem. Otóż we wszystkich Polacy są pokazywani jako gamonie, z panienką na jachcie włącznie. Nie będę klientką tego banku.

 • michalmos

  Oceniono 7 razy -5

  Przede wszystkim, jeśli film wejdzie w takim stylu stworzony, Patryk Vega dołączy do kolejnych reżyserów, którzy wypaczają obraz Polski. Już kiedyś pojawił się niejaki Okił Khamidov, który naśmiewa się w "Świecie według Kiepskich" dosłownie ze wszystkiego, co dla nas cenne.

 • ina-inka

  Oceniono 1 raz 1

  Po co mam zmieniac????Cenzura???

 • ina-inka

  Oceniono 2 razy 2

  A gdzie mój komentarz??/Cenzura?????

 • ina-inka

  Oceniono 1 raz 1

  czy nie jest rozsądnie z komentarzami poczekać na film??????

 • djemen

  Oceniono 11 razy -3

  Zwiastun bdb. Szkoda tylko że film urodzi więcej Antko podobnych oszołomów którzy zatracając poczucie rzeczywistości będa chodzili na wybory glosowac na JKM I Antków Maciernych roznego typu.
  .
  Nieufnosci nic nie zaradzi I nie pomoze jak pokazal Smolensk, nawet jak sa nagrania, mozna zawsze powiedziec ze spreparowane przez owe slynne tajemnicze 'slużby'.
  W Sprawie Leppera brakuje po prostu motywu. Podobnie jak w spr Smolenska. Lechu nawet kraju byl mal6m pionkiem a miedzynarodowo jeszcze mniej waznym tak jak cała Polska czego dowodzi malutki odzew zagranicznych mediów jak na tak ogromną bez precedensu tragedię.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX