Paradowska do Millera: "Lewica ma problem, a pan zadowolony. Na litość boską!". "Będzie się pani nad nami użalać?"

- W ostatnich wyborach dostaliśmy porządne lanie, spadliśmy na piąte miejsce. A teraz awansowaliśmy na trzecie - cieszył się w Poranku Radia TOK FM Leszek Miller, szef SLD. - Pan jest zadowolony z siebie i to mnie dziwi - mówiła Janina Paradowska. - Pański projekt Sojuszu odchodzi w przeszłość - krytykowała. - To się okaże - kontrował Miller.
Gościem Janiny Paradowskiej w Poranku Radia TOK FM był Leszek Miller, przewodniczący SLD. Jego partia w wyborach do PE zebrała 9,4 proc. głosów i wyśle do Brukseli pięciu deputowanych.

Janina Paradowska: Powiedział pan, że trzecie miejsce w wyborach to sukces. Jaki właściwie sukces?

Leszek Miller: - Taki, że w ostatnich wyborach dostaliśmy porządne lanie, spadliśmy na piąte miejsce na scenie politycznej. A teraz awansowaliśmy na trzecie.

Patrząc na liczbę oddanych głosów, nie powie pan, że miał pan takie ambicje.

- Prostych porównań nie ma, była niższa frekwencja. Bezsporny jest fakt, że SLD zajął trzecią pozycję.

Niewiele brakowało, żeby Janusz Korwin-Mikke was wyprzedził, na litość boską, panie premierze!

- Jeśli chce się pani użalać nad naszym wynikiem, mogę pani podać inne ugrupowania, nad którymi warto się użalać.

Nad nikim się nie użalam.

- Wynik można poprawić. Ale nie kwestionuje pani prostego faktu, że Sojusz jest na trzecim miejscu.

Czy pan w dalszym ciągu uważa, że sukcesem jest to, że nie wszedł Palikot?

- Czy ja mówię, że to mój sukces?

Pan jest zadowolony z siebie i to mnie dziwi.

- Janusz Palikot stworzył projekt biznesowo-towarzyski, bo chodziło o to, by kilku przyjaciół Aleksandra Kwaśniewskiego dostało się do parlamentu. Ten projekt, który miał być główną konkurencją dla SLD, poniósł straszliwą klęskę.

Jestem rozczarowana. Myślałam, że pana refleksja nad tym, co się stało, będzie ciut głębsza. Mamy poważny problem całej lewicy, a pan mówi o projektach biznesowo-towarzyskich.

- Oczywiście, że moja refleksja jest zdecydowanie głębsza. Najbardziej jestem zasmucony, że cała europejska lewica po raz kolejny przegrała z prawicą, a to będzie miało poważne konsekwencje dla Europy i dla Polski.

Nie ma pan wrażenia, że formuła SLD, który wprowadza do parlamentu osoby zasłużone, ale które tworzyły jeszcze SDRP z Kwaśniewskim, ale ani jednej nowej twarzy, zawiodła? Że strategia odwoływania się do PRL się nie sprawdziła? Że potrzebna jest zupełnie nowa formuła lewicowego działania?

- Nie mogę uznać, że osoby z tzw. doświadczeniem nie powinny kandydować.

Ale nie powinny być jedynymi!

- Ależ nie były jedynymi. Na naszych listach można było spotkać osoby bez doświadczenia, zupełnie młode. Ale taki jest werdykt wyborców.

To już nie jest na przyszłość. Pański projekt Sojuszu odchodzi w przeszłość.

- To się okaże.

Więcej o:
Komentarze (11)
Paradowska do Millera: "Lewica ma problem, a pan zadowolony. Na litość boską!". "Będzie się pani nad nami użalać?"
Zaloguj się
 • pyffello114

  Oceniono 3 razy 3

  Czego byśmy nie mówili o Leszku Millerze, to fakt pozostaje faktem, że on pierwszy poznał się na Kwaśniewskim.

 • oeiy

  Oceniono 2 razy 0

  SLD - partyjny beton z PZPRowską mentalnością, Twój Ruch - partia hucpiarsko-kabaretowa, z może i dobrym programem, ale bardzo złym PR'em i kompletnie nie przystającymi liderami (Kwaśniewski? Palikot? Ryfiński?)
  Polska potrzebuje POWAŻNEJ LIBERALNO-LEWICOWEJ PARTII!!!! Ja widzę to tylko w konkretnym, dużym porozumieniu środowisk liberalnych i lewicowych ale BEZ PALIKOTA, KWAŚNIEWSKIEGO czy MILLERA! Nowych twarzy i liderów! A nie odwieczny partyjny beton!

 • normalny1944

  Oceniono 7 razy 1

  Praca Millera jest podobna do pracy tego kurdupla Kaczynskiego jemu chodzi o wykoszenia towarzystwa wokól musi być najwazniejszy nawet za cenę koryta zapisał się do samoobrony ,ja Już dawno przestalem wierzyć i glosowac na tego ćwoka myslalem że wejdzie w współpracę z Palikotem w walce z największym wrogiem naszego kraju jakim jest ta mafia watykanska ,ale tam nie moglby blyszczec i wokal zniszczyc.

 • dziadekjam

  Oceniono 9 razy 7

  Dla Millera to, że SLD w ogóle ma jakichś €deputowanych, a Palikot, Kalisz i Siwiec odpadli, to jest sukces sam w sobie i radość ogromna. Do tego jeszcze dodać kompromitację Kwaśniewskiego, to już pełnia szczęścia.

 • bleblecz

  Oceniono 17 razy 11

  Użalać, to się powinien sam nad sobą "geniusz" lewicy co to najpierw u władzy przekręty firmował, a później żeby tylko nie odpaść od koryta z samoobrony startował!

 • blechtrommel

  Oceniono 13 razy 7

  MIller to beton. Nie można pani Janino oczekiwać od betonu elastyczności. Z niego już nic nie będzie, nie zmieni się.

  Zarówno SLD, jak i Ruch Palikota to NIE SĄ propozycje dla Polaków o poglądach lewicowych. Pierwsi są zakorzenieni mentalnie w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej i na każdym kroku to manifestują (pomysł żałoby narodowej po Jaruzelskim). Przy tym są tchórzliwi - np. nie potrafią postawić się kościołowi, boją się poprzeć jasno związki homoseksualne itd.
  Drudzy owszem, są wyraziści i odważniejsi, ale działają w sposób kabaretowy, niepoważny, są hucpiarzami. Sam Janusz Palikot nie nadaje się niestety na przywódcę lewicy, nie ma odpowiednich cech.

  W Polsce jest duże zapotrzebowanie na poważną partię liberalno-lewicową, z poważną ofertą programową. Jest popyt, tylko podaż szwankuje. Odejście Millera mogłoby coś przyspieszyć jakieś zmiany, ale on nie zamierza odchodzić.

 • stachkaz47

  Oceniono 11 razy 3

  Ta pani lepiej wie podobnie jak KRAŚKO,LIS ,WIELOWIEYSKA /przezY/
  co dla kogo dobre.
  więc po co zapraszają tych gości

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX