Przez przejście Piechy do PE konieczne kolejne, kosztowne wybory. Hofman: Nie takie koszty państwo ponosiło

Bolesław Piecha kadencję zaczynał jako poseł. W 2013 roku po śmierci senatora Antoniego Motyczki postanowił wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku. Tym razem z fotela senatora przesiada się na krzesło europosła. Ta zmiana to konieczność zorganizowania kosztownych wyborów uzupełniających. Ale zdaniem PiS koszty nie są wcale tak zawrotne.
W ciągu ostatnich trzech lat polityk PiS Bolesław Piecha trzykrotnie z sukcesami startował w wyborach. Najpierw do Sejmu, potem do Senatu, a ostatnio do Parlamentu Europejskiego. Ta ostatnia zmiana politycznego fotela wymaga przeprowadzenia w jego regionie - czyli na Śląsku - wyborów uzupełniających. A to kosztuje. W sumie Piecha będzie kosztował wyborców ok. miliona złotych (w 2013 roku kandydował bowiem w kosztujących ponad 500 tys. zł wyborach uzupełniających do Senatu. Przez jego decyzję o przenosinach do PE te pieniądze zostały zmarnowane, a jakby tego było mało - należy ogłosić kolejne wybory uzupełniające) .

Zdaniem cytowanego przez " Dziennik" rzecznika SLD Dariusza Jońskiego Piecha w ten sposób oszukuje swoich wyborców. W opinii Jońskiego Piecha, gdy kilka miesięcy temu kandydował na senatora, zataił przed wyborcami informację, że wkrótce wystartuje w wyborach do PE.

Grupiński: Lekceważą publiczne pieniądze

Z kolei Rafał Grupiński przypomina, że organizacja wyborów będzie kosztowna. A koszty poniosą wyborcy. Zdaniem szefa klubu PO to "lekceważące podejście do pieniędzy publicznych".

Adam Hofman broni Piechy. - Zamknięcie kopalni kosztuje ludzi utratę pracy, w związku z tym dobry przedstawiciel w Parlamencie Europejskim jest bezcenny. W ocenie rzecznika PiS państwo "już nie takie koszty ponosiło" - pisze "DGP".

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (28)
Przez przejście Piechy do PE konieczne kolejne, kosztowne wybory. Hofman: Nie takie koszty państwo ponosiło
Zaloguj się
 • klan_fan

  Oceniono 3 razy 3

  Nie takie koszty państwo ponosiło...przez lata płacąc cwaniarze na chorobowym w KGHM-ie;)

 • orion57

  Oceniono 9 razy 9

  Hofman nie wkurzaj, co ma zamykanie kopalń z wyborami do europarlamentu? Mówisz,że to nie duże pieniądze ale to pieniądze,które i ja daję - ciężko zarobione. A wy pisowcy bawicie się jak w piaskownicy za pieniądze moje= - a nie za swoje..
  Rozlicz się z tzw pożyczki - w normalnym kraju w którym prokuratorzy nie są powiązani z partiami (PiS) dawno byś miał już wyrok.

 • szary-polak

  Oceniono 5 razy 5

  Hofman , jego rodzina, żerują tylko i wyłącznie na majątku państwa, czyli naszym, podatników..
  Do tego kilkaset tysięcy "uzyskanych" z ZUS, za tzw. "chorobowe", przez żonę Hofmana, to też swoisty majstersztyk..! Hofmanowie-Gold.....

 • swieta-panienka

  Oceniono 6 razy 0

  bzdura. koszt na który naraża nas piecha to pół miliona. pierwsze wybory byłyby zorganizowane i pierwsze pół miliona byłoby wydane niezależnie czy piecha by do senatu kandydował czy nie. dopiero teraz naraża nas na koszt dodatkowych wyborów. nie lubie pisiorów, ale nie przesadzajmy z demagogią. różnijmy się od nich.

 • yani-51

  Oceniono 20 razy 16

  Hofman wie co to koszty zona naciagala dlugo ZUS na koszty prawda p.Hofman?

 • gadojan

  Oceniono 8 razy -8

  No jasne milion zlotych to faktycznie niewiele w porownaniu z siedmioma milionami wydanymi na spot PO, ale razem to juz OSIEM MILIONOW do potracenia, oczywiscie z naszych podatkow, i niewazne czy z PIS czy z PO czy z innej frakcji, JEDNO JEST TUTAJ NAPRAWDE WAZNE ..... - NIE MAMY DOBREGO GOSPODARZA,!!!!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 14 razy 14

  A co ma biedna Piecha robić, jak wszędzie ją chcą?!

 • mieetek

  Oceniono 5 razy -1

  Czy Pan Likus ma odpowiednią kawiarnię w Brukseli do organizowania wiadomych spotkań?
  Pozdrawiamy
  Firma Servier
  P.iS. Wiemy, że iwabradyna nie działa, ale nie jest to najważniejsze

 • razb1947

  Oceniono 11 razy -5

  Jak Tusk i Nowak wrócą pieniądze za pendolino to z tego można te parę złotych przeznaczyć na wybory uzupełniające do Senatu w związku z przejściem pana Piechy do UE.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX