Wybraliśmy 51 europosłów. Jeden z nich jeszcze nie zaczął pracy, a będzie nas kosztować ponad milion złotych

Bolesław Piecha z PiS zmienia polityczne funkcje niczym rękawiczki. W ostatnim czasie był już posłem, senatorem, a teraz został wybrany europarlamentarzystą. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie fakt, że opuszczenie przez niego senatorskiego fotela będzie słono kosztować podatników.
Przypadek polityka Prawa i Sprawiedliwości to ewenement na polskiej scenie politycznej. Bolesław Piecha kadencję zaczynał bowiem jako poseł. W 2013 roku jednak po śmierci senatora Antoniego Motyczki - postanowił wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w Rybniku.

Te wybory również zakończyły się dla niego sukcesem. Pozostał więc na Wiejskiej, zamieniając salę sejmową na nieco mniejszą senacką. Nie upłynęło wiele czasu, a senator Piecha, decyzją swoją i partii zapewne, ponownie stanął w wyborcze szranki.

Tym razem zdobył mandat do europarlamentu i wyjedzie do Brukseli. Już na samym starcie można powiedzieć, że jego mandat będzie kosztował podatników więcej niż inne. Po raz kolejny bowiem w Rybniku trzeba ogłosić i przeprowadzić wybory uzupełniające do Senatu. Według danych PKW koszt takiej elekcji to ponad 500 tys. zł. Biorąc pod uwagę, że Piecha raz już startował w tych wyborach, a teraz po raz kolejny trzeba je ogłosić przez jego wyjazd do Brukseli, to okazuje się, że akurat ten europoseł będzie kosztować nas już ponad milion złotych. Mimo że jeszcze nie zaczął pracować.

Chcesz na bieżąco dowiadywać się o najnowszych wydarzeniach? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE na Androida | Windows Phone | iOS

Więcej o:
Komentarze (42)
Wybraliśmy 51 europosłów. Jeden z nich jeszcze nie zaczął pracy, a będzie nas kosztować ponad milion złotych
Zaloguj się
 • m949

  Oceniono 1 raz 1

  Winny jest regulamin wyborów. Nie powinno być wyborów uzupełniających. W czasie kadencji stan osobowy bez wpływu na jakość pracy sejmu, senatu mógłby się zmniejszyć o np10%. Ogłaszanie i przeprowadzanie nowych wyborów to brak zmysłu racjonalności, rozsądku, przyzwoitości, .. szybko by powrócił gdyby to partie musiały ze swoich pieniędzy opłacić wybory uzupełniające.
  A swoją drogą Piecha to bezczelny anty-patryjota

 • jantos51

  Oceniono 2 razy 2

  Takich pasożytów jest więcej w naszej scenie politycznej.

 • Bogusław Dobos

  Oceniono 1 raz -1

  Red. Mieśnikowi gratulacje - przemyślnie napisany tekst prezentujący sposób myślenia w stylu niejakiego Mikke spełnił, sądząc po komentarzach, swoją rolę.
  Być może nie wszystkie przygłupki butnie popisujący się nieznajomością konstytucji, podstawowych zasad prawa wyborczego, funkcjonowania demokracji przeszły się do urn wyborczych ale duchowo dzielnie wspierały marnego histriona polskiej polityki.
  Jeżeli w wyborach parlamentarnych będą bardziej energiczne błazen, pardon
  e u r o b ł a z e n, Mikke zwycięstwo ma zapewnione.

 • and-j1

  Oceniono 2 razy 2

  PiS grabi pieniądze podatników w trosce o Polskę

 • poznaniak425

  Oceniono 1 raz 1

  To nie tyle swiadczy o posle - bardziej o "prawdziwch polakach" ktorzy na niego glosuja ,a ktorych posel Piecha robi w konia.

 • kakaz39

  Oceniono 4 razy 4

  Dowody na to- jak PIS dba o Polską gospodarkę!

 • pastuszek

  Oceniono 4 razy 4

  Jak widać są ludzie, których elektorat jest gotowy wysłać choćby w kosmos...

 • mariano.0

  Oceniono 5 razy 5

  A może wreszcie ktoś pomyśli i uchwali, że każda partia desygnując na wybieralne funkcje swojego reprezentanta w jakichkolwiek organach władzy bierze na siebie odpowiedzialnośc za przeprowadzenie wyborów jego następcy w regionie - razem, a może przede wszystkim z konsekwencjami finansowymi??? Podobna sytuacja jest z niejaką B. G. też z PiS

 • jmma.777

  Oceniono 3 razy 3

  A co tam , PiS umie liczyć tylko u przeciwników . PiS wydaje jak mu się podoba tzn uczciwie i sprawiedliwie i podatnik ma się tylko temu przyglądać . Najlepiej PiS jest przedstawiany w serialu RANCHO - Kozioł /Kaczyński , Czerepach/Hofman , a inni członkowie tzw niedorozwoje /członkowie PiS pokazują gdzie mają społeczeństwo i prawo . Ale co tam - GŁUPI NARÓD TO KUPI - prawda p.Kaczyński .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX