Paradowska: PO żyje w przekonaniu, że Tusk przyjdzie i załatwi sprawę. Partyjny kryzys się nie skończył

- Te wybory są sukcesem Tuska, który wziął na siebie cały ciężar kampanii - mówiła w Poranku Radia TOK FM Janina Paradowska. - Partia nie pracowała, pracowali kandydaci, rzeczywiście bardzo ciężko. Ale struktury partyjne nie były widocznie, nie wspierały kampanii - wyjaśniała. Jej zdaniem to przejawy trwającego w PO kryzysu.
PKW wciąż nie podała ostatecznych wyników wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jeszcze wieczorem badania exit poll dawały zwycięstwo PO. Cząstkowe wyniki w nocy wskazywały już na 7-procentowe zwycięstwo PiS. Do rana przewaga PiS zmalała do 1 proc.

"Te wybory są sukcesem Tuska"

Czy PO jest przegrana? - zastanawiali się w Poranku Radia TOK FM goście Dominiki Wielowieyskiej. - Nawet gdyby była przegrana, łatwo może pokazać, że jest inaczej - stwierdził Jan Wróbel. - Tak samo PiS. To nie jest wielkie zwycięstwo, że nie wygrało z PO, partią, która rządzi tyle lat i jest powszechnie krytykowana. Ale ponieważ głosów dostało strasznie dużo, łatwo przedstawić to jako sukces - wskazywał publicysta.

- Te wybory są sukcesem Tuska, który wziął na siebie cały ciężar kampanii - wskazywała Janina Paradowska. - Partia nie pracowała, pracowali kandydaci, rzeczywiście bardzo ciężko. Ale struktury partyjne nie były widocznie, nie wspierały kampanii - wyjaśniała publicystka. - Partia żyje w przekonaniu, że przyjdzie Tusk i załatwi sprawę. W PO wewnętrzny kryzys się nie skończył, nie wiem, jak długo może to trwać. W ten sposób funkcjonować już się nie da - mówiła.

"Gdyby nie było Kaczyńskiego i jego objazdu kraju..."

- Tak samo jest z PiS - podjął Tomasz Sekielski. - Gdyby nie było Kaczyńskiego i jego objazdu kraju, PiS nie ma nic do zaoferowania - zaznaczył. Jego zdaniem wybory to wciąż pojedynek Tuska z Kaczyńskim. - I długo się to nie zmieni. Nie ma osób, które mogą stanąć, wziąć na siebie ciężar i zostać twarzą kampanii - skwitował.

Więcej o:
Komentarze (6)
Paradowska: PO żyje w przekonaniu, że Tusk przyjdzie i załatwi sprawę. Partyjny kryzys się nie skończył
Zaloguj się
 • dziadekjam

  Oceniono 24 razy 14

  Pani Paradowska! Wciskanie, że "Tusk odniósł sukces", to zaklinanie rzeczywistości. Jak można mówić o sukcesie, kiedy w porównaniu z poprzednimi wyborami do PE PO straciło 6 mandatów, a PiS zyskał 4? Utrata 6 mandatów, to MINUSY DODATNIE, a zyskanie 4, to PLUSY UJEMNE?

 • dziadekjam

  Oceniono 25 razy 11

  "Te wybory są sukcesem Tuska"
  =========================
  Swoisty to sukces, który objawia się utratą 6 mandatów.

 • tetradrachma

  Oceniono 24 razy 0

  Polacy ?! Toż to zbieranina indywiduów, a nade wszystko, swoista symbioza kołtuna z kabotynem. Maja pretensje do Niemca, Ruska i Żyda a przecie sami niszczą piękny kraj ! Tfu !

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 26 razy 4

  << Te wybory są sukcesem Tuska, który wziął na siebie cały ciężar kampanii - wskazywała Janina Paradowska. >>
  Towarzyszko Janino, naprawde, przestancie juz politruczyc jak kiedys w PZPR.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX