"Solidarna Polska już nie istnieje?" Kurski: "Yyy... co pani ma na myśli?"

- Choć nie przekroczyliśmy progu, 4 proc. to więcej, niż dawały nam sondaże. Niewiele brakowało do 5 proc., zderzyliśmy się ze ścianą twardych elektoratów - silił się na optymizm Jacek Kurski z Solidarnej Polski. W Poranku Radia TOK FM przekonywał, że jego partii "nie należy skreślać".
W wyborach do Parlamentu Europejskiego Solidarna Polska zebrała nieco ponad 4 proc. głosów. - Solidarna Polska już nie istnieje? - pytała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Yyy... co pani ma na myśli? - odpowiedział zbity z tropu Jacek Kurski, dotychczasowy europoseł SP.

"Nie przekreślałbym projektu SP"

- Klęska polityczna. Ludwik Dorn odchodzi, nie macie nawet klubu w Sejmie, Zbigniew Ziobro przebąkuje o współpracy z PiS - punktowała prowadząca. - Wynik, który uzyskała Solidarna Polska, w większości krajów UE dawałby miejsce w Parlamencie Europejskim - odrzekł Kurski, utyskując na wysoki próg wyborczy w Polsce.

Koniec klubu SP w Sejmie. Dorn i Górski odchodzą >>>

- Partia istnieje, z klubem mamy zawirowanie, ale niewykluczone, że w ramach przetasowań jacyś posłowie dojdą - zapewnił Kurski. - Kto by wsiadał na tonący statek? - zdziwiła się Wielowieyska. - Ci, którzy mają jeszcze większe problemy - odparował Kurski, wywołując wesołość w studiu. - Choć nie przekroczyliśmy progu, 4 proc. to więcej, niż dawały nam sondaże. Niewiele brakowało do 5 proc., zderzyliśmy się ze ścianą twardych elektoratów. Nie przekreślałbym projektu SP - dodał optymistycznie polityk.

Korwin? "Dwa miesiące śmiechu, a potem pięć lat wstydu"

Kurski skomentował też wyborczy sukces Kongresu Nowej Prawicy. - Za kilka miesięcy trudno będzie w Warszawie znaleźć młodego człowieka, który przyzna się, że głosował na KNP. To będą dwa miesiące śmiechu, a potem pięć lat wstydu - zakończył.

Więcej o:
Komentarze (13)
"Solidarna Polska już nie istnieje?" Kurski: "Yyy... co pani ma na myśli?"
Zaloguj się
 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  zegnaaaj, zegnaaaj ... Oooo, baj, baj ...

 • kotek.filemon

  Oceniono 10 razy 10

  Kurski skomentował też wyborczy sukces Kongresu Nowej Prawicy. - Za kilka miesięcy trudno będzie w Warszawie znaleźć młodego człowieka, który przyzna się, że głosował na KNP.

  Kur..ski, za kilka miesięcy to po tobie i Zi0br0 nawet pies z kulawą noga nie zawyje...

 • jaroslavhasek

  Oceniono 16 razy 16

  No i teraz trzeba będzie płacić mandaty.

 • blechtrommel

  Oceniono 20 razy 18

  Teraz w ramach Polski solidarnej zatrudnij się Kurski w Tesco, by dzielić los z najsłabiej zarabiającymi Polakami. Będziesz miał okazję poszarżować na zapleczu marketu wózkiem widłowym z paletą keczupów.

 • mila2712

  Oceniono 17 razy 17

  "Yyy... co pani ma na myśli?"

  Nie udawaj panie Kurski... odejście w polityczny niebyt.

 • dziadekjam

  Oceniono 19 razy 17

  Każde prawo, które nie służy Kur(ew)skiemu jest z założenia prawem złym. Tak Jacuś? Nawet znaki ograniczające prędkość powinny na czas przejazdu Jego Wysokości chować się w krzakach.

 • block-buster

  Oceniono 12 razy 10

  Od paru miesiecy pisalem na naszym portalu o tym,ze jestem pewien waszej kleski.Bo zarowno ty,klamco z Wehrmachtu,jak i Zero i Klempa to trojka najbardziej znienawidzonych politykow RP.Do Sejmu za rok tez nie wejdziecie.Nie dla psa kielbasa...

 • 7ogamihcra

  Oceniono 21 razy 21

  Racja.
  Próg wyborczy powinien być dopiero ogłaszany po wyborach i powinien być równy wynikowi Solidarnej Polski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX