Gowin: Ewidentna porażka. Największym zwycięzcą Tusk, za rok będzie rządził z SLD i PSL

- Ewidentnym zwycięzcą jest Tusk. Te wybory to przymiarka do wyborów parlamentarnych, a tylko Tusk ma zdolność koalicyjną - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin. Słaby wynik Polski Razem Gowin podsumował krótko: - To ewidentna porażka - stwierdził. Zaproszenia do audycji nie przyjął żaden przedstawiciel PiS.
Gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku Radia TOK FM był Jarosław Gowin z Polski Razem. Zaproszenia do audycji nie przyjął żaden polityk Prawa i Sprawiedliwości. - PiS zbojkotował stację TOK FM. Żałujemy, ale bawi nas narzekanie tej partii, że jest nieobecna w mediach - skwitowała prowadząca.

"Ewidentna porażka"

Według danych z 91 proc. komisji wyborczych Polska Razem zebrała w wyborach europejskich 3,08 proc. głosów. - To ewidentna porażka - posypywał głowę popiołem Gowin. - Nie zdołaliśmy się przebić z naszym wolnorynkowym programem do tej części wyborców, którą ostatecznie zagospodarował Janusz Korwin-Mikke, głoszący hasła wolnorynkowe, skrajnie eurosceptyczne i podlewając je sosem wypowiedzi bulwersujących dla większości Polaków, ale przyciągających uwagę i sympatię młodego, zrewoltowanego pokolenia - tłumaczył przyczyny porażki lider Polski Razem.

- W głębokim podziale między PO i PiS nie zdołaliśmy sformułować propozycji, która byłaby przekonująca dla znaczącej części wyborców PiS czy Platformy - dodał Gowin. - Potrzebujemy większej wyrazistości programowej - stwierdził.

Korwin-Mikke? "To był głos rozpaczy młodego pokolenia"

Gowin komentował też wynik Kongresu Nowej Prawicy Janusza Korwin-Mikkego, który wprowadzi do PE czterech posłów. - Głównym czynnikiem jego sukcesu, oprócz ogólnoeuropejskiej fali eurosceptycyzmu, jest poczucie sporej części społeczeństwa, a zwłaszcza młodego pokolenia, że establishment polityczny zabetonował scenę. Równocześnie uważają oni, że Polska wymaga bardzo radykalnych zmian - wyjaśniał Gowin.

- Pod ostatnim względem zgadzam się z wyborcami. Oddzielałbym jednak Korwin-Mikkego od jego wyborców. To był głos rozpaczy młodego pokolenia. Ci ludzie będą siłą napędową zmian idących w dobrym kierunku - wskazywał gość Poranka Radia TOK FM. Czy Korwin-Mikke wejdzie teraz do Sejmu? - O nie, to dużo trudniejsze zadanie. Do tego potrzebne są struktury, a tych KNP nie ma i nie sądzę, żeby zdołał zbudować je w ciągu roku - stwierdził Gowin.

Palikot? "Ta koalicja się rozpadnie"

Za największego przegranego wyborów Gowin uznał Janusza Palikota i Europę Plus Twój Ruch. - Ta koalicja się rozpadnie - powiedział. A zwycięzcy? - Ewidentnym zwycięzcą jest Tusk. Te wybory to przymiarka do wyborów parlamentarnych, a tylko Tusk ma zdolność koalicyjną i będzie próbował rządzić trzecią kadencję na czele koalicji PO, SLD i PSL - mówił.

Co planuje teraz Polska Razem? Marek Sawicki w Poranku Radia TOK FM żałował, że wielu wartościowych posłów może nie dostać się do przyszłego Sejmu. I sugerował koalicję. Gowin zarzekał się jednak, że teraz myśli o wyborach samorządowych, a zawiązywane będą lokalne koalicje, które są możliwe "ze wszystkimi partnerami, z którymi mamy wspólny rdzeń programowy". To może koalicja wyborcza z PiS? - dopytywała Wielowieyska. - Dziś nie rozważam takiego scenariusza - uciął Gowin.

Więcej o:
Komentarze (13)
Gowin: Ewidentna porażka. Największym zwycięzcą Tusk, za rok będzie rządził z SLD i PSL
Zaloguj się
 • pyffello114

  Oceniono 9 razy 5

  Porażkę Polski Razem Jarosława Gowina spowodowało przekonanie wyborców, że jaki Pan - taki kram, bo jaki jest Pan - każdy widzi.
  Jaką wartość może dzisiaj mieć to, co robi lub mówi pan Gowin po tym,kiedy
  z faryzejskim uśmieszkiem świętoszka przekonywał nas wszystkich:
  Ja nie wyjdę z Platformy, ja nie opuszczę Platformy, moje miejsce jest w PO.
  PYTANIE:
  Czy w Parlamencie Europejskim moga zasiadać politycy, którzy robią z gęby cholewę??
  Poza tym, pan Gowin jest człowiekiem, który ma sobie za nic lojalność wobec
  swoich wyborców. Pan Gowin swój mandat sejmowy zdobył jako poseł Platformy
  Obywatelskiej. Ludzie głosowali na niego, jako członka PO a nie dlatego, żeby
  miał budzić zachwyt wyborców. Gdyby Platforma nie umieściła pana Gowina
  na swoich listach wyborczych, pies z kulawą nogą by o nim nie słyszał.Zwykła ludzka przyzwoitość
  nakazywałaby zwrocić mandat poselski zdobyty z rekomendacji PO.
  Czego byśmy nie mówili o panu Palikocie, to musimy przyznać, że zachował on się honorowo, zdając mandat poselski zdobyty w barwach PO.
  Na takie honorowe postępowanie nie było stać pana Gowina ani jego wielbicieli, panów
  Godsona (ponoć pastora?, ciekawe skądinąd jak czlowiek ten godzi takie zachowanie z byciem pastorem?) i Żalka
  Premier Tusk zdymisjonował dwóch ministrów sprawiedliwości- profesora Ćwiąkalskiego i pana Gowina. Profesor Ćwiąkalski od momentu swojej dymisji nie powiedział ANI JEDNEGO ZŁEGO SŁOWA na premiera Tuska.Pan Gowin po swojej dymisji nie zaniedbywał żadnej okazji, aby odsądzać od czci i wiary premiera Tuska.
  Obaj byli ministrowie sprawiedliwości pochodzą z Krakowa, ale, jak widzimy, dzieli ich OLBRZYMIA RÓŻNICA KLASY!!!
  A to jeszcze opinia o panu Gowinie wytrawnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jacka Żakowskiego z czasu,kiedy pan Gowin
  był jescze członkiem PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  - Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski. Wydaje mi się, że jest to jeszcze gorszy chwast polityczny niż Jan Rokita czy Zyta Gilowska, którzy symbolizują najgorszy okres PO. Bardzo boję się sytuacji, w której mógłby zostać w Platformie - mówi w rozmowie z portalem Gazeta.pl Jacek Żakowski.

  ~

 • 31.februarius

  Oceniono 6 razy 6

  Gowiny, Kurskie, Ziobra,
  załóżta se nowe partie, a co?

 • jaroslavhasek

  Oceniono 8 razy 6

  Gowin, jak chcesz być wyrazisty, to się rozbierz, stań na rękach i udawaj semafor.

 • 123tolis

  Oceniono 8 razy 0

  Okropne chamstwo się rozpleniło, nie zachowujecie się jak RODACY, zachowujecie się jak najgorsi wrogowie, tylko nie zdajecie sobie sprawy, że są ludzie i organizacje, które to wykorzystują. Kiedyś żył Sun Tzu , genialny strateg chiński z VI wieku przed nasza erą, uważał on, że kluczowe dla zniszczenia innego państwa bez użycia wojny, jest wpływanie na wywyższanie kanalii, a doprowadzanie do upadku ludzi uczciwych. Jesteście tak zaślepieni swoją głupotą, że bierzecie w tym udział, pozwalacie sobą manipulować, co skrzętnie wykorzystywane jest do skłócania, nas Polaków.

 • chi_neng1

  Oceniono 9 razy 5

  "Zaproszenia do audycji nie przyjął żaden przedstawiciel PiS."

  Poczekajcie chwileczke, bo przeciez ten terrier (Hofmman) musi sie przygotowac odpowiednio do ataku. Ten drugi - Plaszczak tez. Ich lider natomiast wywiesza starym zwyczajem biala flage.

  A co do komentarza lojalnego wielbiciela habitowcow odnosnie przyszlej ewentualnej koalicji PO z SLD i PSL , to mam nadzieje, ze sie nie myli. Mam rowniez nadzieje, ze owa koalicja ( mimo pewnych niewybaczalnych zachowan )obejmie rowniez TR. Dopiero wtedy moze ta koalicja nabierze prawidlowej preznosci i zlikwiduje to co ich pograza.
  Moze wreszcie znajda wspolny jezyk i zaczna wprowadzac to co juz dawno powinni wprowadzic ?

 • plorg

  Oceniono 9 razy 1

  "Nie zdołaliśmy się przebić z naszym wolnorynkowym programem ..."

  Nie zdołaliście oszukać wielokrotnie już oszukanych i wmówić im, że wasza kolejna zmiana barwy jest autentyczna.

 • amur-49

  Oceniono 8 razy 4

  A tobie łyso, zacofany kołtunie !!!

 • dziadekjam

  Oceniono 18 razy 10

  "-Ewidentnym zwycięzcą jest Tusk. Te wybory to przymiarka do wyborów parlamentarnych, a tylko Tusk ma zdolność koalicyjną - mówił w Poranku Radia TOK FM Jarosław Gowin."
  ======================================================================
  Gowin zapomniał dodać, że Tusk jest również na plusie z powodu pozbycia się garba w osobie ministranta Gowina.

 • 7ogamihcra

  Oceniono 17 razy 7

  A z kim masz Ty Gowinie "zdolność koalicyjną" ...z nikim chyba ?
  Może z pisiem, bo podobną faryzejską świętoszkowatą katotalbską kanalią jesteś.
  Krzyż na drogę szujo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX